Nejdůležitější okamžiky 2. světové války v barvě

(seriál)
  • Velká Británie Greatest Events of World War II in HD Colour (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2019, 8 h 20 min (Minutáž: 50 min)

Epizody(10)

Tento poučný desetidílný seriál vypráví příběh o 2. světové válce prostřednictvím deseti zásadních okamžiků tohoto konfliktu. Poutavé vyprávění doplněné nádherně restaurovanými a kolorovanými archivními záběry a podpořené řadou světových historiků oživuje nesmírně důležitou dobu v našich dějinách. Takto uvidíte 2. světovou válku zcela poprvé. (Viasat)

M.i.k.e

viděl jsem hodně válečných dokumentů a i když tenhle nepojednává o ničem novém či neznámém,je udělán natolik poutavě,že jsem si užil každou minutu.Kolorované autentické a některé i neviděné záběry mají ohromnou sílu i dnes a budou jí mít i za dalších 75 let...90% ()

Arsenal83

Trocha sklamanie na viacerých úrovniach, nakoľko po seriáli Apokalypsa som už trochu rozmaznaný a keď očakávam históriu vo farbe, tak už požadujem minimálne tak ostré farby ako v spomínanom seriáli. Spracovanie nebolo komplexné. Vlastne to napovedá už názov, ale predsa len, nemecké úspechy sa obmedzili na jednu prvú časť a aj tam bolo všetko spochybňované slovami, že vraj Nemci na vojnu neboli pripravení, Poľsko si ich takmer zlomilo, Francúzi mali najlepšiu armádu na svete a naopak Nemecko malo slabučkú armádu, nemali motiváciu, nemali vôľu a preto museli drogovať. Len potom nedokážem pochopiť, ako tak rýchlo ovládli skoro celú Európu...Prišlo mi to všetko veľmi zjednodušené a neobjektívne. Väčšina času sa tu potom sústredí na anglosaské víťazstvá, najviac ma ale zaujalo bombardovanie Drážďan a Hirošima/Nagasaki, kde si aspoň čiastočne dokázali priznať, že zrejme to nebolo všetko až tak morálne. Ale vraj nevyhnutné. Veľa vecí tu bolo známych, ale prišli aj také, ktoré inde neboli odvysielané. Celkovo teda priemerný dojem. ()

Jenda

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obrazově zaostává za tituly jako Apocalypsa WWII. Je to trochu podrobnější, než zmíněný dokument, ale už jsem viděl po obsahové stránce i přínosnější dokumenty. ()

-Victor-

Dokumentů z WW2 jsem již viděl spoustu a přesto jsem se zde dozvěděl nové informace. Jediné co bych vytknul je, že se dost často neshodují záběry s tím, o čem zrovna mluví vypravěč. Místy mě trochu rušilo i opakování záběrů. Po obsahové stránce doporučuji spíš komplexní Svět ve válce nebo novější Apokalypsa: 2. světová válka. ()

BoXBe

Chvílemi napínavější než kdekterý hraný film. Skvělý střih, narace, dynamika. Ty barvy to umocňují. Povedený dokument s nadhledem a dobrou odbornou přípravou se spoustou zajímavostí. ()