Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Fantasticky Bill Murray a naprosto neotrela a prvotridni zabava! Umi krasne zvednout naladu, diky za to.(2.2.2011)

Andie MacDowell je prostě nádherná...(23.6.2008)

• kingik

Je to zvláštní, ale v této komedii jsem se zasmál pouze jednou. U komedie celkem průser, nehledě na to, že všechno zde na mě působilo hodně lacině, režie taky nestála za nic. Chtěl jsem dát odpad, ale nakonec jsem se nad tou kravinou o ničem slitoval.(22.2.2009)

tak toto je pekný príklad IVO - inteligentnej, vtipnej, originálnej komédie . . . moja srdcovka - "Tak vstávat, trempíci . . ."(23.4.2005)

Originální, chytré, vtipné, zábavné.... Nejsem nijakým velkým příznivcem tohoto žánru ( to je ještě hodně jemně řečeno :o) ) , nicméně pokud romantickou komedii, tak v takovémto podání milerád! TOP 3 ( pro mě ) ve svém žánru. Originální myšlenka ( stále se opakujícího dne ) rozvedena opravdu pozoruhodným způsobem. 1 * za Billa Murrayho ( přesně ten typ role šité přesně jemu na míru ) , 1* za nádhernou Andie MacDowell ( tvůrci vynikajícím způsobem vybrali protipól k cynickému Billovi ), 1* za originální, chytrý a v neposlední řadě vtipný scénář, nemůžu jinak ... 1* za sympaťáka sviště Phila :o) a poslední 5 - tou * udílím snímku za ten účinek ( proměnu), kterou u mě vyvolal. Po těžkém víkendu jsem usedal k Tv naprosto vyčerpán s přesvědčením, že max do 20 - ti minut budu " tuhej ", což se samozřejmě nestalo ( ba právě zcela naopak ) a na konci snímku jsem se cítil jako " znovuzrozený " plný sil. Jako nesmírný ŽIVOTABUDIČ působí tento snímek. p.s. 1 nemáte déja vu?............zeptám se v kuchyni :o) p.s.2 píseň I got you Babe je skvělá, melodická...., ale probouzet se při jejím tónu po 250 -é, mám silný pocit, že by se to neobešlo bez tiku na pravém oku a budík by dostával silně zabrat ( stejně jako v případě hlavního hrdiny :o)(7.12.2009)

Bill Murray v jendé ze svých nejlepších rolí. Pro mě je to jedinečná klasika a snad i jeden z nejloblíbenějších filmů podobného typu. I přes několik nelogičností vyvstávajících během přemýšlení nad ústředním problémem jsem se hodně bavil. Rozhodně však není nutno brát všechny tyto problémy vážně. Jistě je hlavní výsledný dojem a množství zábavy, kterou mi film poskytnul :) 8/10(26.6.2007)

Bill Murray je můj oblíbenec. A tahle střeštěnost mě zkrátka pobavila.. "Have you ever had déjà vu? Didn't you just ask me that?"(8.5.2007)

Tak konečně, poté, co jsem si u Edge of Tomorrow tisíckrát přečetl, že je to Na Hromnice o den více v bleděmodrém. Skvělý Bill Murray, který si s časem uvědomuje, že když už žije - z bůh ví jakého důvodu - ten samý den pořád dokola, tak by ho pořád dokola nemusel prožívat jako arogantní kokot... 100%(6.1.2018)

Já jsem se pobavil skvěle. (3.5.2013)

Bill Murray, to je pro mne především Ztraceno v překladu... ale Na Hromnice o den více je hned na druhém místě. Ano, ještě před Krotiteli duchů. 8/10(19.4.2014)

Bill Murray ztracen tentokrát v čase a prostoru. Originální nápad bez vysvětlení příčiny (což ji minus především u plytkého a pitomého zakončení). Hrdina rozpuštěn v stereotypně plynoucí peně dní, plajáda reakcí jeho uvězněné psyché (ironický škleb, nihilismus, altruismus, božství, superhrdinství). Reklama na píseň "I got you babe" od Cher.(25.4.2006)

zapletka a scenar ma fakt dostali..skvele stupnovanie deja a nulova trapnost..bill murray je uchvatny herec a vynikajuuco ma bavil!!!(10.4.2007)

4*...a to jenom díky hodně pomalému začátku. S přibývajícími minutami je každý Philův nový den zajímavější, pestřejší a zábavnější. Phil začne poznávat lidi kolem sebe a nejen to. Najde dobro v sobě samém a tím pro něj jeden den končí, nový však začíná. Zajímavosti: Phil se do stejného dne probudil celkem 82x. O to bylo složitější natáčení, protože nikdo nevěděl, kdy se Phil probudí do dne druhého. :-) 70%(8.3.2009)

Skvělé zpracování výborné myšlenky s klasicky parádním Billem Murrayem. 90% Každopádně by mě hodně zajímalo jak by si s podobným námětem poradil nějaký současný režisér evropského artu. To by bylo cvičení v nihilismu!(31.5.2013)

Potešil som sa, keď som si prečítal, že vo filme pôjde o manipuláciu s časom, o časovú slučku. Spomenul som si na Clairov film Stalo sa zajtra, kde bol použitý obdobný motív (už pred 65 rokmi!). A na časové slučky v krátkometrážnom Moste cez Soviu rieku alebo Rampe sa nedá zabudnúť. Lenže! Bill Murray s bassetovským obličajom a Andie MacDowell s permanentne oduševneným výrazom by museli mať k dispozícii naozaj vynikajúci scenár, aby ma zaujali, dojali a rozosmiali (veď to má byť romantická komédia). Spomínam si však iba na niekoľko momentov, v ktorých som si uvedomil, aký to mohol byť film, keby sa využili všetky námetom ponúkané možnosti. A aj keď prehľad hodnotení mojich obľúbených užívateľov pripomína pohľad na oblohu za jasnej letnej noci, ja už moje tri hviezdičky považujem za ústretový krok.(27.10.2009)

Tak jsem se k tomuto snímku konečně dostal i já. Dlouho jsem odolával. Ale nemohl sem odolat Billu Murraymu a zápletce ohledně časové smyčky. Takových filmů přece jen moc není. Možná ale mohli z tohoto nápadu vytěžit víc. Zápletka ohledně lásky je dnes dost ohraná... Moc filmů s Andie MacDowell jsem sice neviděl, ale tady je vážně okouzlující. Meteorolog Phil Connors se vydává se svým štábem do malého městečka jménem Punysutawney, kde každý rok svišť jménem Phil věští, jak bude dlouhá zima. Po nezajímavé reportáži se spolu se štábem vydá domů. Na cestě je ale stihne sněhová bouře a oni musí ve městě přespat. Druhý den se ale Phil probudí do předchozího dne. Nejdřív je zmatený a pak mu to všechno dojde. Po řade komických pokusů nakonec přijde na to, co je jeho poslání a jak se z této svízelné situace dostat. Ve filmu se objevuje i řada dalších známých herců. Taky to mohlo být o něco kratší. "Jsem bůh!" :D(3.2.2017)

Určite budem v menšine, ale ja som na tejto komédii nič zvláštne ani výnimočné nevidel. Teda okrem toho originálneho nápadu, to oceňujem, ale bavil som sa len priemerne, viacej som sa nudil. Harold Ramis je dobrý režisér, jeho Prázdniny v Amerike milujem, ale toto im nesiaha ani po päty. Do posledného bodu priemer...(26.8.2007)

Film, který se vidět stále znova a pokaždé tam člověk najde něco nového. Ať už vtípek, hereckou miniaturu nebo něco na zamyšlení. Navíc skvělý Bill Murray v jedné ze svých nejlepších rolí.(7.9.2007)

Viděno 3x cca - 80%(3.4.2009)

Originální variace na téma cestování v čase ve velmi osobité a divácky vstřícné formě. O tomto filmu se zajímavě zmiňuje Pierre Bayard ve své knize "Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli" (česky 2010). Autor se zaměřuje na jedno z rizik plynoucích z nečtení knih, a sice to, kdy hrozí, že ... "nedokážeme získat osobu, do které jsme se zamilovali, protože jsme nečetli její oblíbené knihy." Cituji z knihy: "Na náš milostný život mají vliv především románové postavy: vykreslují nedostupné ideály, kterým se snažíme - většinou bezúspěšně - přizpůsobit ostatní. Milované knihy načrtávají celý svět, který tajně obýváme, a přejeme si, aby v něm náš partner mohl zaujmout místo jako jedna z postav. Sdílet stejnou nebo alespoň společnou četbu s partnerem je jednou z podmínek dobrého milostného porozumění. Z toho pramení potřeba naplnit od začátku vztahu očekávání milované osoby tím, že jí dokážeme blízkost našich vnitřních knihoven... Film "Na hromnice o den více" vytváří za pomoci složitých vyprávěcích prostředků iluzi celistvosti a jasnosti vnitřních knihoven, díky níž spolu mohou dvě bytosti mluvit o svých knihách, a tím sami o sobě, aniž by se v konverzaci z jejich světa něco ztrácelo. Aby mohl nastat skutečný rozhovor o kultuře a následná dokonalá shoda vnitřních knih, musel by ale člověk věnovat čas pečlivému studiu knih, které jeho partnera nejvíce ovlivnily. Použitá metoda by tedy skutečně mohla v situacích, ve kterých chceme někoho okouzlit, přesvědčit druhého, že s ním sdílíme společný kulturní prostor. Tím, že se Phil seznamuje s Ritinou oblíbenou četbou a co možná nejlépe i s jejím osobním světem, pokouší se vytvořit iluzi, že jejich vnitřní knihy jsou identické. Dokonalý milostný vztah by měl možná nakonec skutečně umožňovat přístup k partnerovým nejtajnějším textům."(29.5.2011)

1 2 3 4 5 6 7 8 11 21 31 41