Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Další SF, kde ta vědecká fantastika není důvodem, ale prostředkem. Klonování tu z technickýho, politickýho, sociálního, ekonomickýho či morálního hlediska není vlastně nijak rozebráno. Jediný pohled na věc, který se mi snad podařilo identifikovat, je optimistickynadsazený. Michael Keaton je přesvědčivý ve všech čtyřech svých inkarnacích a Andie naštěstí nedostala moc prostoru, a tak mi to nekazila (nesnáším, když se někdo směje horním rtem až k nosu). Není to komedie, kde by se člověk chechtal od začátku až do konce a nemohl přestat. Spíš než směšné je to úsměvné a spokojený úsměv diváka neopustí po celou dobu sledování a občas se proloží smíchem. Je to prostě oddychovka, žádný drama ani přetechnizovaný film. Spíš bych řekl rodinná komedie s troškou té romantiky. Osobně se na to podívám vždycky znovu a rád.(27.11.2006)

aneb Doug Kinney čtyřikrát jinak. Po světě běhá jeden originál, dvě kopie a jedna kopie z kopie. Doug jednoduše řečeno nestíhal a tak se nechal naklonovat. Jeden den jeho nepřítomnosti, během jehož žhavé noci stačila manželka Laura sexuálně uspokojit všechny klony, však v Dougovi vzbudil dojem, že proces vytváření nového jedince geneticky identického s předlohou, mu k lepšímu životu nepomůže.(14.11.2009)

Toľko Batmanov v jednom filme som ešte nevidel.(25.6.2012)

• kingik

Vynikající Michael Keaton v několikanásobné roli dělá všechno co může aby zvedl hrubě nevyužitý potenciál téhle komedie. Nakonec je to pouze on kvůli komu stojí Jako vejce vejci za vidění.(20.2.2009)

Veľmi zábavná sci:fi komédia, aj pomerne originálna. Michael Keaton je veľký sympaťák a výborne zahral všetky 4 postavy. A Andie MacDowell je vo filme oslnivá.(26.5.2007)

Povedená a vtipná komedie s Michaelem Keatonem ve čtyřroli.(22.10.2007)

• Ivoshek

Chyběl už jenom Buster Keaton. A Frigo na mašině.(18.4.2008)

Já měl na Michaela Keatona vždycky slabost, protože Batman byl v dětství můj nejoblíbenější film. A stejně jako v Batmanovi, i tady Keaton dokazuje, že je dost podčeňovanej jako herec. Všechny čtyři hlavní postavy od sebe výborně odlišil, což se ne každému herci, který hraje víc rolí, podaří.(3.12.2008)

Z môjho pohľadu nedocenená záležitosť. Michael Keaton vytvoril svoje vlastné verzie takým spôsobom, že by si zaslúžil štyri mzdy. Andie MacDowell bola zasa skvelým zosobnením ženského šarmu. Povedal by som dobrý nápad s výbornou realizáciou. Uskutočnenie predbehlo predstavu a to je vzácnosť.(26.7.2010)

Kdo by nechtěl svého klona co by mu chodil tam kam nechce. Našlo by se tam několik vtipných scén, ale celkově nebýt klonů tak je to průměrná komedie.(18.9.2007)

"Hele, už dlouho jsem chtěl Vica vyhodit !! Jen jsem byl moc měkkej.." - "Ale vždyť on má snad třicet čtyři dětí !!" - "Jo, protože byl sedmnáctkrát ženatej.." ;) Někdo se holt naklonuje sám postaru a pak už jen doufá a čeká, a někdo prostě čekat nemusí.. Když už umíme klonovat !! A ne jen dvd média..;) Inu čas jsou peníze, že ?! A tak klasik Ramis, který znovu sci-fi motivu užívá velmi nečekaně, ušetřil na honoráři pro tři herce a nechal výtečného Michaela Keatona si užít svoji čtverylku..(13.1.2017)

Keaton hned 4x a nevím proč, ale po celou dobu mi strašně připomínal Kevina Costnera. Bylo to docela zábavné, i když se určitě z toho nápadu dalo dostat mnohem víc a úplně ideálně to mohl být thriller se zlými klony. 3,5(10.12.2017)

Čím víc Keatonů, tím trhlejší zábava(31.7.2006)

Nie príliš využitý potenciál, no aj tak veľmi zábavné. Keaton na jednotku, McDowell maximálne do počtu, ale ako som spomínal, pripadalo mi to krátke a predsa dlhé.(26.12.2005)

Opravdu vtipná, chytrá komedie s výtečným Michaelem Keatonem, který dokázal své čtyři postavy od sebe perfektně odlišit. Lepší 4!!(26.12.2005)

Přiznejme si to, každý z nás občas něco nestihne. I já si někdy říkám, že by bylo dobré mít dvojnici, že by ten život byl mnohem snažší. No, ale nesměla by mi přerůst přes hlavu. Nejlepší je stejně originál. Každý klon, kterého vytvořil Michael Keaton, byl jiný. Dali se krásně dobře odlišit.(3.10.2008)

V současné době aktuální téma klonování je zde líčeno s humorem. Laskavým a jemným. Bohužel skvělý nápad nebyl úplně dotažen do konce.(4.2.2003)

Trikovo podarená komédia s dobrým ( a pre herca hlavne náročným ) hereckým výkonom Michaela Keatona. Aj keď Ramis točil aj zábavnejšie snímky.(28.11.2010)

Jako vejce vejci jsem viděl, když jsem byl ještě malý a tady jsem mu dal tři hvězdy. Dneska jsem ho viděl a musel jsem zvednout. Nehledě na to, že je to příjemná oddechová komedie ještě s takovým 80s feelingem, jsem nyní našel spoustu malých fórků a gagů. A právě po takové době jsem se u toho velmi dobře pobavil a několikrát nahlas zasmál. Michaela Keatona mám rád, škoda že nemá více dobrých rolí. Tady ukazuje, že dokáže slušně zahrát jakýkoliv charakter a má nezaměnitelné charisma. A jeden dobrý fórek byl, když se o něčem dohadovali a retardovaná čtyřka je obtěžovala, tak jí dvojka okřikla... -"Hej Rainmane, běž do koupelny."(10.7.2007)

Velice vtipná a zábavná komedie o klonování člověka. Doug v životě nic nestíhá a když jednou narazí na geniálního vědce ani na chvíli neváhá a nechá se naklonovat. Ze začátku jde vše pěkne než se na scéně objeví ještě další dva jeho klony...(30.5.2008)

Snímek, který se na problematiku klonování dívá z té veselejší stránky. Je přiměřeně vtipný, má vcelku svižné tempo - a především není trapný. Nakonec musím vyzdvihnout Michaela Keatona, který svou čtyřroli zvládl na výbornou.(17.9.2010)