Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Další SF, kde ta vědecká fantastika není důvodem, ale prostředkem. Klonování tu z technickýho, politickýho, sociálního, ekonomickýho či morálního hlediska není vlastně nijak rozebráno. Jediný pohled na věc, který se mi snad podařilo identifikovat, je optimistickynadsazený. Michael Keaton je přesvědčivý ve všech čtyřech svých inkarnacích a Andie naštěstí nedostala moc prostoru, a tak mi to nekazila (nesnáším, když se někdo směje horním rtem až k nosu). Není to komedie, kde by se člověk chechtal od začátku až do konce a nemohl přestat. Spíš než směšné je to úsměvné a spokojený úsměv diváka neopustí po celou dobu sledování a občas se proloží smíchem. Je to prostě oddychovka, žádný drama ani přetechnizovaný film. Spíš bych řekl rodinná komedie s troškou té romantiky. Osobně se na to podívám vždycky znovu a rád.(27.11.2006)

Za mlada jeden z mojich oblubenych filmov.(9.7.2009)

Nemecky nazov: Vier lieben Dich(12.4.2010)

Úžasná střeštěná komedie,u které mám vyloženě záchvaty smíchu. Michael Keaton se čtyrrole zhostil dokonale.Dvojka spíš takový klasický "chlap",ktrerého nejvíc baví jeho práce,trojka je takový domácí typ, a čtyřka...:-D holt,klony se nemají dělat z kopie...to jeho"čau Steeeve" mě vždycky dostalo.Nebo když olizoval tu pizzu...A scéna,kdy Doug odjede,a všichni poruší pravidlo číslo jedna....nezapomenutelná :-D :-D(1.4.2011)

Humor vycházející z relativně praděpodobných situací a ještě k tomu podle mého docela inteligentní. Tento snímek patří k mým oblíbeným :)(25.10.2011)

Je to příjemný film na který se dá koukat.(30.11.2017)

Po nedávném shléhnutí v původním znění mi to připadá snad ještě lepší. Už je to skoro na *****. -You know how to tell you love someone? When everyone reminds you of them.(13.1.2008)

Oddechová komedie, která z tématu nevytěžila, co by mohla. Nechat si vyrobit vlastní klon, který by zastupoval v práci je výzva na spoustu nevyzpytatelných situací. Nejsou. To, že klon také nechal vyrobit klon, ty pak další a nepovedený je docela málo. Michael Keaton sice dělá co může, což si zaslouží obdiv, ale na záchranu slabého scénáře je to dosti málo. I přesto se tu několik humorných situací objeví, dávají však úsměv jen velmi lehký. Na odpočinek je tento snímek vhodný.(13.7.2014)

Nemusí to být ani prcičky a je to líbibé a to i vkusně, to se vidí málo...(22.4.2015)

Ve své době technicky zajímavý film, dnes neškodný film, který je celkem pohodový a dobře obsazený a zahraný - 4x Michael Keaton a 1x Andie MacDowell.(23.5.2017)

Pokud se chystáte dobře se pobavit a skvěle naladit, pak po tomhle filmu zcela zaručeně šáhněte. Je dobře vychytaný, Michael Keaton je ve 4roli prostě úžasný a jeho poslední klon je tak kouzelně jednoduchý a zábavný, že budete čekat na každý vstup s ním. Nás lidi lze připravit na budoucnost vážně, strašidelně, napínavě....tady si z toho tvůrci udělali pořádnou bžundu. Takže se pobavíte a zároveň Vás trkne, že od dobrého úmyslu k průšvihu je jen krůček :-))(19.3.2010)

Pěkná oddechová komedie. Nechat se naklonovat, aby toho člověk stíhal víc? No taky bych občas potřeboval:-) Skvělý herecký výkon Michaela Ketona, zahrát 4 různé postavy to je kunšt,hlavně tu 'třetí' kopii:-)(28.12.2012)

Komedie, ve které kraluje Michael Keaton a jeho tři klony. Drsná dvojka, chytrá trojka a totálně vygumovaná čtyřka :-D(12.11.2018)

Zajímavý námět a těžká práce pro Michael Keatona. Ten se ale s touhle výzvou popasoval opravdu dobře a ukazuje, že je opravdu herecky zdatný, protože přece jen hrát postavu a ještě její další 3 klony s tím, že každý má zdůrazněnu trochu jinou vlastnost a je typický jiným chováním je kumšt a Keaton to zde zvládl dobře. Navíc je to i docela vtipné. Trošičku mě iritovala Andie MacDowell (její mimořečové vyjadřovací prostředky mi nejsou sympatické), ale nic zas tak dramatického, co by se nedalo překousnout. 67%(16.9.2010)

Velmi příjemný film s několika vydařenými okamžiky. Nic víc nečekejte.(1.11.2011)

Dobrý nápad :-) . Ukázka toho, jak je člověk vytížený a někdy je opravdu potřeba, kdyby nějaké druhé či třetí já bylo po ruce. Holt takové vymoženosti jsou pouze ve filmu, tak si o nějaké výpomoci můžeme jenom zdát. Ale ponaučení je hezké : Všeho s mírou ;-)(28.12.2012)

Zajímavá komedie. Jako fanouška seriálu 52 komiků & spol. mne velmi zaujalo jméno Michael Keston, a nebyl jsem tímto jmenovcem kdysi slavného komika vůbec zklamán. Naopak, hrál svou roli - vlastně čtyřroli - velmi dobře. K tomu hezký příběh, moje oblíbená Andie MacDowell... jo, bylo to fajn, hezky jsem si u toho odpočinul(21.7.2014)

Celkem pohodové.(31.8.2015)

Přepracovaný člověk si chce usnadnit život a nakonec musí krotit sám sebe. Originální nápad s úžasným hereckým koncertem Michaela Keatona.(10.12.2005)

keaton v tomto filme dokázal, že nevie byť len poloromantickým batmanom či dramaticky skutočne plnohodnotným hercom v slzavom údolí na tému umierajúceho, ale dokonale dokázal, že má i schopnosť rozvinúť svoju miltifrenickú komediálnu osobnosť, pričom by som povedal, že táto pozícia mu sadne asi tak, ako riť na šerbel. cítiť, že má zmysel pre humor a vo svojej úlohe sa vybláznil. harol ramis nám poskytol dve hodiny skutočne podarenej zábavy, ktorá nenudí ani po niekoľký krát. všetko je správne rozbehnuté, skvelé okamžiky, príchute padnú k sebe... parádička. no, síce tú frndulienku andy macdowell nemusím, pripadá mi trocha suchopárna, ale inak... zábava, ako sa patrí :D(9.5.2011)

Steve,pojď sem,plivu na brouky...komedie mého dětství,,tohle si vždycky rád pustim znova(4.5.2014)