Bláznivá dovolená

• slovenský

Prázdniny v Amerike

Dobrodružný / Komedie / Road movie

USA, 1983, 98 min

Griswold family sa mi nikdy akosi nedostala pod kožu. Nehovorím, ich historky a dobrodružstvá sú určite na odreagovanie a pobavenie, ale u bláznivej komédie si predstavujem, že sa budem smiať v kuse. Toto je taká príjemná rodinná komédia, ktorá síce nenadchcne, ale zato poteší. U mňa je to len taký lepší priemer, podľa môjho názoru trošku preceňovaný. 60 %(2.2.2017)

• Amper01

Tak tohle byl teda guláš! Trocha trapnosti, trocha nechutnosti, hromada nudy, nějaká ta prsa a do toho všeho ještě vmíchat klišé... Ale pozor - hlavně nepřidávat žádný humor, aby se člověk u toho nesmál! Když to vše zamícháme, vznikne nám guláš zvaný "naprostá ztráta času" Tak asi tak... Lidi, kteří dávali dohromady seznam 140 TOP komedií (viz uživatel RHK ) museli být fakt ujetý. Tohle byla totiž tragédie.(10.10.2014)

Naprosto dokonalá parodie na dokonalou americkou rodinu, jak mohl v USA tento film uspět je pro mě dodnes záhadou, ale podívaná je to neuvěřitelně vtipná, hlavně díky skvělým vedlejším postavičkám Randy Quaidovi, Johnu Candymu a nepřekonatelné tetě Edně:) " Nechceš vést tetičku na střeše, že ne?" "Ale vždyť se ji nic nestane, ledaže by začalo pršet."(13.7.2004)

Road trip komedie s nezapomenutelnými momenty. Rodinka Griswoldů v čele s hlavou rodiny Clarkem mě vždy příjemně naladí a dobře si společně s ní oddychnu od běžného života. Čas od času se rád podívám a zavzpomínám na ty časy. Ta písnička mi bude znít v hlavě ještě pěkně dlouho. http://www.youtube.com/watch?v=jY9xZoKiBgU(5.11.2012)

Přesto že je to pro mnohé mé vrstevníky klasická komedie, tak já ji viděl poprvé teprve nedávno. Nemůžu ji vynášet do nebeských výšin ale lhal bych, kdybych řekl že jsem se nezasmál. Jakožto pokračování snímku "Vánočních prázdniny" to je zhruba na stejné úrovni. Bohužel ten typický americký konzum je v tom pořád znát ale více mi vadil u již zmíněného filmu o Vánocích kde byla celá ta jejich americká kultura strašně dotěrná a vychloubačná! 3,5* za 72%(16.9.2015)

• - Evidenčné číslo na starom aute Griswoldovcov je RPL-434. (m.a.t.o.)

• - Dcéru bratranca Eddieho si zahrala Violet Ramis, dcéra režiséra Harolda Ramisa. (m.a.t.o.)

• - Lorenzo Salviati, vtedajší manžel Beverly D'Angelo, sa vo filme objaví ako klavírista počas scény v hotelovom bare, kde sa Clark snaží zbaliť dievča s Ferrari (Christie Brinkley). (m.a.t.o.)