Amityville 1992

Scénografie:

Kim Hix

Kostýmy:

Randall Thropp

"Už bylo na čase", aby se série znovu chopil někdo alespoň trošku šikovný. A Tony Randel šikula rozhodně je. I když samozřejmně nedosáhl druhému Hellraiseru ani po rozřezané kotníky v černé kůži, přecijen v rámci Amityvillské sérii patří tenhle díl k těm lepším. Zlo se ze slavného baráku odstěhovalo tentokráte ve formě hodin a tak je čas na nějaké ty hrátky s časem. Celkem slušné.(23.7.2009)

• kaylin

„Amityville 1992“, ač byl natočen podle knihy, tak bych ani neměl zájem tuto knihu číst, protože si nemyslím, že by mohla být až tak zajímavá a zábavná. Nebo děsivá. On zde potenciál nějakých scén je, ale celkově mi to přišlo slabé. Ty hodiny jako děsivý prvek jsou směšné, protože takhle by se prostě mohlo postupovat celým obývákem a jednotlivé díly by mohly být založeny na tom, že děs způsobuje jiný kus. Série pokračuje ve své slabé linii.(29.1.2015)

Tentokrát straší šílený hodiny, takhle se dá v té sérii pokračovat do nekonečna. Taťka koupí domů hodiny, jenže je v nich bubák a ten zase řádí. Tohle už nebylo vůbec špatné. Mělo slušný příběh i postavy. Pejsek pěkně pokousal tatíka a ten z toho začne magořit. Ještě že je tu jeho bývalá, která se snaží všemu přijít na kloub. Pěkná atmosféra a dobrý konec.(7.11.2012)

Tak po lampě se tentokrát Amityvillské zlo přestěhovalo z klasického domu v podobě hodin. A tenhle film není (oproti jiným pokračováním) vůbec špatný (už proto, že zde jednu z hlavních rolí hraje má nejoblíbenější-nejhezčí herečka z Pobřežní hlídky he, he). Dějově naprostá klasika - otec přiveze hodiny a začnou se dít nenormální věci, otec a dcera hodinám podlehnou, situace se stává neúnosnou, dojde k několika umrtím (zabití staré paní je obzvláště dobré), čas se začne stávat pružný (tyhle scény jsou docela povedené).... Nějaká atmosféra by tady byla, nápady občas dobré, jen ten konec mi to trochu pokazil (stejně jako u jiných hororů s podobnými konci - i když tady i tak nějak trochu zapadá do koncepce děje, ale přesto), razím heslo, že když v hororu někdo zemře, má zůstat mrtvý - pokud jeho další "život" či existence nesouvisí s dějem (nestane se z něj tedy zombie nebo duch, nebo tak něco). Určitě to patří k těm lepším/povedenějším snímkům z Amityvillské série.(11.1.2009)

• JohnnyD

Tony Randel je dobrý remeselník, ale nič viac. Kameňom úrazu Amityville 1992 je scenár, ktorý je stručne povedané shit. Opäť sa stretávame s artefaktom z prekliateho domu, ktorý šíri zlo. Budiš. Problém ale je, že to, čo sa deje, nedáva žiaden zmysel. Je to len sled pozliepaných snových absurdít, ktoré spája spomalená kamera a zábery na točiace sa hodiny, buď dopredu alebo dozadu. Vrcholom je komický záver s rádoby drsnou hláškou, ktorá dáva filmu podtitul.(18.5.2013)