Haunt

Austin Gorg

Kostýmy:

Nancy Collini
  • BoPo

Úniková hra (2019) dostala svoju halloweenskú a drsnejšiu verziu. V kategórií nenáročných filmov s rozumnou minutážou si tento boj o život splní svoje poslanie. Ano, sú tu nič moc herci a bohužiaľ nevyhnutné klišé, ale hra je rozohraná dostatočne zaujímavo. Miestnosti nehýria kreativitou, ale majú ten správny halloweenský štýl. A čo sa týka tvorcov/správcov "zábavného parku", tak tí predstavujú hlavný klad celého filmu. Fajn záležitosť, ktorá však súboj s už spomínanou Únikovkou prehráva.(10.2.2020)

Pro mě zatím největší překvapení tohoto roku. Super masky, a ještě lepší masky, co se schovávaly pod nimi. Atmosféra zde byla, to jo. Už jsem si myslela, že se, alespoň ucházejícího, slasheru nedočkám, no a je tady. Super prostředí strašidelného domu, no a kdy jindy, než na Halloween. Snímek má své mouchy, ale na tu letošní bídu, která se točí si myslím, že dost dobrý.(29.9.2019)

• Psychor

S takto plochými a nevýraznými postavami se snad nesetkáme ani u marvelovských výplachů. Copak tvůrci neabsolvovali kurs scénáristiky či tvůrčího psaní? Jak si divák může k postavám vytvořit nějaký vztah, když kromě Harper o žádné z nich prakticky nic neví? Proč se postavy nevyvíjejí a jsou stále stejné jako na začátku? A jaká je motivace záporných postav? Žádný div, že Haunt diváka nedokáže vtáhnout do děje a celou tu bídu dokoná nezvládnutým střihem, kdy ve vyprávění naprosto zmatečně přeskakuje od jedné skupiny postav k druhé, což zcela logicky neumožní budovat napětí. Místo toho, abych netrpělivě vyhlížel závěrečné rozuzlení, tak jsem jen otráveně pokukoval po hodinkách a modlil se za brzký konec. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Haunt uděluji jednu slabší hvězdu a v žádném případě ho nemohu doporučit k projekci.(22.9.2019)

6 teenagerů jde na exkurzi do domu hrůzy kde se, ale vraždí lidi. Problém filmu je v tom, že minimálně 30 minut sledujeme jak procházejí atrakcemi a občas na ně něco vybafne 10 minut tam jen stojí na místě a nic nedělají a zhruba se to rozjede až cca 30 minut před koncem. Ze 4 vražd 3 ani neuvidíme nebo jsou jen náznaky tak si musíme vystačit z vražděním záporáků. Konec je ptákovina jelikož pochybuji, že by to stihla vše tak rychle nachystat a připravit. Dávám 60 procent přičemž film si zaslouží 40, ale 20 přihodím za těch posledních 30 minut a celou scénu v únikové místnosti.(22.9.2019)

Tlieskam. I s takej neoriginálnej železitosti sa da vytvoriť, zaujímavá, svižná a démonická vecička, ktorá na poli Haunted Hause sa radí, do tých najlepších, ktoré vznikli. Chcel som počkať až na Halloween, ale nevydržal som. Je tu pár nelogických lapsou, hlavne čo sa týka postav. Ale mordovačky sú skvele, ukážu všetko i to na čo v modernom horore už moc zvyklý nie som, detailne znázornenie umierajúceho. Masky boli fantastické, ale keď prišlo na skladanie masiek, bol som ešte väčšom úžase. Postavy veľmi sympatické a neobťažovali ani blbými rečami, tak aj tam spokojnosť. Bodycount som čakal väčší, ale nemôžem byt nenažraný. Zatial z roku 2019, jeden z najlepších hororov, aké som videl, silne 4*.(11.10.2019)