Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

verbal

Film s fonetickým názvem „Ťaman Akce-jóóó Gulashzepsehóóó“ je překvapivóó jen trochupoťouchlóóó a yi-nak setodostdááá! Sice kapku přeParkovaný, avšak poměrně lee-bový spektákl o tom, jaxe skoro penzionovaný nájmovrah s pevným morálním kodexem - Jenhoň-miň Wank - snaží vybrat svůj kýčovitý spermovklad z thajské orgánové banky a ve stopách od Hyundaie je mu prvotřídně slizký yak-uzák zcela bez morálních skrupulí – Jae-jseam Zmrt. Vcelku temné, solidně akční, nezvykle dobře končící a skoro bez obvyklých korejských o-pičáren, čili nezbývá, než napálit plnotučnou čtyřku a perfektní korejštinou panu režisérovi poděkovat. Tak kousatpsymidááá, Mr. Wok-chan Chei. ()

Eliott

V poslední době si moc rád odpočinu u filmů které nejsou z Hollywoodu a tento akčňák byl pro mne dokonalým překvapení. Podobný příběh sice najdeme u řady dalších filmů, ale tady to prostě nějak klape. Co se akce týče, dostaneme téměř bezhybné bitky a přestřelky. V závěru bych ještě zmínil, že záporák i klaďas nemohli být vybráni lépe a byl jsem až ohromen, jak se mi líbila i vedlejší postava transky. 85% ()

Fr

„NEMUSÍŠ ZACHÁZET TAK DALEKO. PROSÍM, UŠETŘI ŽIVOT TOHO DÍTĚTE…“ ///    Korejskej „Muž v ohni“, kolem kterýho všichni (takže ti i ti) umíraj. Drsný tak, že jeden drsňák je tomu málo, takže se brzo celej Bangkok (i se svým největším mafiánem) nestačej divit. Neserou se s tím. Nesmrtelný frajeři se (z bezprostřední blízkosti) vyhejbaj salvám ze samopalu, pobodanej frajer zapomene na veškerý symptomy… ale tak nějak se to v tom kalupu dá přežít. Teda přejít – si nejdřív říkám… Pak mi to ale začne připadat debilní. Ale šak vy si to vyhodnotíte sami! Profláklej (ale funkční) příběh, dobrá akce, ale…   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchant mi zmizel v Thajsku. 2.) Věřím na nesmrtelnost. /// Thx za titule „langi“.   /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Asia_Power

Nejsem sice nájemnej zabiják, ale dokážu si představit jak to nasere, když z poslední zakázky se vyklube, že měla bráchu šílenýho zabijáka, co chce vendetu. V tu chvíli je sen o klidu na Panamě v prdeli a kdyby mi jako bonus sejmuli bejvalku a ještě k tomu sem zjistila, že mám dítě a to dítě unesou na prodej orgánů....Pyčoooo tak tohle je moc i na klidnýho člověka. Já snesu dost, občas i zlatý vejce, ale tohle by z každého udělalo vraždící mašinu, což je vlastně vývin osobnosti, do té doby byl náš hrdina vraždící mašina jen, když dostal zaplaceno. Takže tu proti sobě stojí na jedné straně nájemný zabiják, co likviduje zmrdy, na druhé straně vrah, co likviduje všechny, protože ho to prostě baví a navíc je tuze mstivej, a mezi nima malá holčička, kterou nájemnej chce zachránit a chorej zabít. Musím uznat, že není dobrý nasrat ani jednoho, rozpárat člověka umí oba asi na sto způsobů a když se spolu potkají tak je jasný, že to bude bolet obě strany. Jestli nakonec vyhraje hodnej zabiják, zlej vrah a nebo to bude remíza, to si zjistěte sami, každopádně některé mordy sem si musela pustit víckrát už pro tu krásu okamžiku a když se oba dva potkají (jeden s nožem, druhý s mačetou) v těsné chodbě, hned sem si vzpomněla na Zónu smrti a legendární výměnu názorů Donnieho Yena a Jackieho Wu. ()

EvilPhoEniX

Scénarista korejských klenotů ( Chaser, Yellow Sea a Confession of Murder) zkouší režii a je to dle očekávání nejlepší korejský akčňák roku. Příběhově film sice není originální a je to něco mezi Taken, Johnem Wickem a I Saw the Devil, ale vůbec mi to nevadí, protože téma je naprosto perfektní a neomrzí nikdy. Příběh se zaměřuje na nájemného vraha ( Hwang Jeong-min, kterého zná každý, kdo Koreu sleduje alespoň posledních 5 let), který při poslední zakázce vyřídí chlapa, který má sadistického yakuzackého bratra, který se hodlá pomstít a toho hraje další Korejská hvězda Lee Jeong-jae, který si strhnul záporáka tak, že se o něm bude básnit ještě 5 LET. Další zápletkou filmu jsou únosy dětí v Thajsku a mezitím si jdou dva ústřední hrdinové po krku a jejich vzájemné střety jsou vrchol celého filmu. Akce je celkem dost a je natočená hmm úchvatně. Kameraman odvádí slušnou práci, občas je zde velmi efektní slow motion a nový revoluční prvek Fast Motion!!! Který zde byl využit asi 3x a byl jsem unešený. Fighty jsou drsné, kontaktní, dynamické. Film má strhující tempo, solidní atmosféru, skvělé herecké výkony, dokonalý vizuál. Funguje zde vlastně vše, co by mělo a mám jen jedinou výtku, že se film trochu straní násilí. Scéna, kdy záporák pověsí chlapa vzhůru nohama a hodlá ho rozpárat jako prase je bohužel mimo záběr, ale možná by to Korejské publikum nezvládlo anebo nás čeká v budoucnu uncut verze! ale 10 let zpátky by to problém nebyl. Každopádně tohle si fanoušek akčních filmů nemůže nechat letos ujít, nic lepšího totiž nevyšlo. Příběh****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí****. 8.5/10. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v Južnej Kórei, Japonsku a predovšetkým v Thajsku. (MikaelSVK)