Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

Fr

„NEMUSÍŠ ZACHÁZET TAK DALEKO. PROSÍM, UŠETŘI ŽIVOT TOHO DÍTĚTE…“ ///    Korejskej „Muž v ohni“, kolem kterýho všichni (takže ti i ti) umíraj. Drsný tak, že jeden drsňák je tomu málo, takže se brzo celej Bangkok (i se svým největším mafiánem) nestačej divit. Neserou se s tím. Nesmrtelný frajeři se (z bezprostřední blízkosti) vyhejbaj salvám ze samopalu, pobodanej frajer zapomene na veškerý symptomy… ale tak nějak se to v tom kalupu dá přežít. Teda přejít – si nejdřív říkám… Pak mi to ale začne připadat debilní. Ale šak vy si to vyhodnotíte sami! Profláklej (ale funkční) příběh, dobrá akce, ale…   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchant mi zmizel v Thajsku. 2.) Věřím na nesmrtelnost. /// Thx za titule „langi“.   /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

verbal

Film s fonetickým názvem „Ťaman Akce-jóóó Gulashzepsehóóó“ je překvapivóó jen trochupoťouchlóóó a yi-nak setodostdááá! Sice kapku přeParkovaný, avšak poměrně lee-bový spektákl o tom, jaxe skoro penzionovaný nájmovrah s pevným morálním kodexem - Jenhoň-miň Wank - snaží vybrat svůj kýčovitý spermovklad z thajské orgánové banky a ve stopách od Hyundaie je mu prvotřídně slizký yak-uzák zcela bez morálních skrupulí – Jae-jseam Zmrt. Vcelku temné, solidně akční, nezvykle dobře končící a skoro bez obvyklých korejských o-pičáren, čili nezbývá, než napálit plnotučnou čtyřku a perfektní korejštinou panu režisérovi poděkovat. Tak kousatpsymidááá, Mr. Wok-chan Chei. ()

EvilPhoEniX

Scénarista korejských klenotů ( Chaser, Yellow Sea a Confession of Murder) zkouší režii a je to dle očekávání nejlepší korejský akčňák roku. Příběhově film sice není originální a je to něco mezi Taken, Johnem Wickem a I Saw the Devil, ale vůbec mi to nevadí, protože téma je naprosto perfektní a neomrzí nikdy. Příběh se zaměřuje na nájemného vraha ( Hwang Jeong-min, kterého zná každý, kdo Koreu sleduje alespoň posledních 5 let), který při poslední zakázce vyřídí chlapa, který má sadistického yakuzackého bratra, který se hodlá pomstít a toho hraje další Korejská hvězda Lee Jeong-jae, který si strhnul záporáka tak, že se o něm bude básnit ještě 5 LET. Další zápletkou filmu jsou únosy dětí v Thajsku a mezitím si jdou dva ústřední hrdinové po krku a jejich vzájemné střety jsou vrchol celého filmu. Akce je celkem dost a je natočená hmm úchvatně. Kameraman odvádí slušnou práci, občas je zde velmi efektní slow motion a nový revoluční prvek Fast Motion!!! Který zde byl využit asi 3x a byl jsem unešený. Fighty jsou drsné, kontaktní, dynamické. Film má strhující tempo, solidní atmosféru, skvělé herecké výkony, dokonalý vizuál. Funguje zde vlastně vše, co by mělo a mám jen jedinou výtku, že se film trochu straní násilí. Scéna, kdy záporák pověsí chlapa vzhůru nohama a hodlá ho rozpárat jako prase je bohužel mimo záběr, ale možná by to Korejské publikum nezvládlo anebo nás čeká v budoucnu uncut verze! ale 10 let zpátky by to problém nebyl. Každopádně tohle si fanoušek akčních filmů nemůže nechat letos ujít, nic lepšího totiž nevyšlo. Příběh****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí****. 8.5/10. ()

Asia_Power

Nejsem sice nájemnej zabiják, ale dokážu si představit jak to nasere, když z poslední zakázky se vyklube, že měla bráchu šílenýho zabijáka, co chce vendetu. V tu chvíli je sen o klidu na Panamě v prdeli a kdyby mi jako bonus sejmuli bejvalku a ještě k tomu sem zjistila, že mám dítě a to dítě unesou na prodej orgánů....Pyčoooo tak tohle je moc i na klidnýho člověka. Já snesu dost, občas i zlatý vejce, ale tohle by z každého udělalo vraždící mašinu, což je vlastně vývin osobnosti, do té doby byl náš hrdina vraždící mašina jen, když dostal zaplaceno. Takže tu proti sobě stojí na jedné straně nájemný zabiják, co likviduje zmrdy, na druhé straně vrah, co likviduje všechny, protože ho to prostě baví a navíc je tuze mstivej, a mezi nima malá holčička, kterou nájemnej chce zachránit a chorej zabít. Musím uznat, že není dobrý nasrat ani jednoho, rozpárat člověka umí oba asi na sto způsobů a když se spolu potkají tak je jasný, že to bude bolet obě strany. Jestli nakonec vyhraje hodnej zabiják, zlej vrah a nebo to bude remíza, to si zjistěte sami, každopádně některé mordy sem si musela pustit víckrát už pro tu krásu okamžiku a když se oba dva potkají (jeden s nožem, druhý s mačetou) v těsné chodbě, hned sem si vzpomněla na Zónu smrti a legendární výměnu názorů Donnieho Yena a Jackieho Wu. ()

sniper18

Juhokórejskú produkciu som v poslednom čase trochu zanedbával, ale musím sa k nej zase viac vrátiť, keď v nej stále vznikajú také filmy, ako práve Deliver us from evil. Scenárista a tentoraz aj režisér Hong Won-Chan už napísal viacero hitov, Chaser, Yellow sea, aj Confession of Murder sú všetko vydarené thrilleri, ktoré na to idú trochu inak, než väčšinou a aj tentoraz ponúkol perfektnú zápletku a scenár, vo svojom žánri jeden z najlepších za dlhú dobu. Špičkový nájomný zabijak sa rozhodne skončiť so svojou kariérou, ale na žánrové prekvapenie sa ho jeho organizácia nesnaží zastaviť a zneškodniť, ale ešte sa vďaka nim dozvie, že jeho dcéra, o ktorej doteraz nevedel je vo vážnom nebezpečenstve a aby toho nebolo málo, ide po ňom aj brat poslednej obete, psychopatický vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. Celkovo mi to príde ako ten najideálnejší žánrový kompromis, ani to nie je zbytočne prekombinované, ale ani jednoduché béčko, všetko tu má potrebný priestor, aby to fungovalo tak, ako má, takže v tomto ohľade tu nemám absolútne čo vytknúť. Čo sa týka obsadenia, Hwang Jung-Min hrával až príliš moc v rôznych romantických a ľahších žánroch, aby som ho tak automaticky prijal v takejto úlohe, ale v posledných rokoch už predsa len hráva aj v akčnejších filmoch a hlavne je to schopný herec a veľký sympaťák, takže ma bavil a fandil som mu v každom jeho kroku, ale o nič nezaostáva ani Lee Jung-Jae, s ktorým tu vytvorili rovnocenných protihráčov a toho psychopata si teda užíva. Zvyšok postáv už nemá až tak veľký priestor, ale rozhodne vyniká ešte transsexuálny pomocník v Thajsku, ktorý to zahral parádne a pri tých jeho rečiach a grimasách som sa teda bavil. Akciou sa trochu šetrí, nie je to čistokrvná akčná žánrovka, ale nevadilo mi to, ten príbeh a postavy ma bavili až moc, aby som sa musel tešiť na tú akciu a ani tá určite nesklame. Nie som z nej unesený, mnohé juhokórejské akčné filmy majú zaujímavejšiu akciu, ale súboje majú solídnu choreografiu a nie sú ani zle natočené, čakal som podstatne horší strih, len tie spomaľovačky sa do takéhoto drsného thrilleru podľa mňa nehodia a krvi je tiež dostatok, aj keď tie najdrsnejšie momenty sú mimo záber. Ale dobre zvládnuté sú aj prestrelky a naháňačky, až na tých pár prehnaných momentov. Taký skok do idúceho auta cez rozstrieľané sklo vyzerá síce dobre, ale ozaj sa hodí do tých zábavnejších filmov, nie takéhoto surového. Ale sadlo mi to celkové pojatie, kedy vlastne obaja súperi sú pomaly nezničiteľní zabijaci, ktorí si môžu uškodiť len navzájom, všetci ostatní sú len do počtu, aby mal kto umrieť a ešte aj tá zásahová jednotka je tu len tak mimochodom a nikto si z nej hlavu nerobí, oni dvaja si idú len po sebe. Vizuálne je to špičkovo zvládnuté, prostredie je atraktívne a dokonca na mňa zafungovali aj emócie. Zabijak s dcérou nemajú veľa spoločných scén, ale niektoré teda zapôsobia Takže jedine akcia ma trošku sklamala, za špičkou juhokórejskej produkcie určite zaostáva, ale zvyšok je vynikajúci, užíval som si to od prvej do poslednej minúty a musím hodnotiť plným počtom, skvelý film. 85% () (méně) (více)

Eliott

V poslední době si moc rád odpočinu u filmů které nejsou z Hollywoodu a tento akčňák byl pro mne dokonalým překvapení. Podobný příběh sice najdeme u řady dalších filmů, ale tady to prostě nějak klape. Co se akce týče, dostaneme téměř bezhybné bitky a přestřelky. V závěru bych ještě zmínil, že záporák i klaďas nemohli být vybráni lépe a byl jsem až ohromen, jak se mi líbila i vedlejší postava transky. 85% ()

Radko

Akcia svižná a rázna. Jednoduchý dej za ňou zaostáva na sto honov. Nesie sa v duchu povestného: "Pre svoje dieťa som ochotný urobiť čokoľvek. Čokoľvek.". Záporák typovo vyčnieva nad ostatnými postavami, no v priebehu deja pôsobí obdobne nezničiteľne ako hlavná postava. ()

*CARNIFEX*

“Hwang” je jeden z mojich najobľúbenejších, kórejských hercov. “Deliver Us from Evil” som si pustil najmä kvôli nemu, než samotnému obsahu, no nakoniec sa z filmu vykľula celkom slušná, drsnejšia, no najmä originálnejšia varianta na “Muža v ohni” s Denzelom. Záver je síce čisté “Non-sence sci-fi” ale inak dobrá fightovačka .. ()

PetrPan

Stylová akční jízda připomínající mnoho dříve natočeného filmového materiálu na téma hodný, zlý a malá holka. Teda třeba Bessonova Leona. Ovšem pohybujeme se na Dálném Východě,  všeho je tedy o kapku více. Krve, vystřelených střel, výbuchů, nožů, šrámů a mrtvých, těch především. Dva hlavní antihrdinové jsou jeden lepší  a charismatičtější než druhý a jediné, co mě vlastně trochu zklamalo, bylo finální zúčtování. Čekal jsem větší  a delší full contact.  Osvěžující akční podívaná, přesně za čtyři bodné rány v bříšku. ()

Chrustyn

Žádná velká jízda se nekoná, ale po pomalé první půlce se film velice slušně rozjede a přinese pěkných pár akčních scén. Jen ten přerod z původně seriózního thrilleru, na béčkový akčňák, působí trochu překotně. ()

JASON_X

"Korejský masakr v thajských ulicích". Tak takovýhle podtitul mi způsobil podmíněně reflexivní slinění, jako Pavlovovu čoklovi zvonek ohlašující žrádlo. A zklamaný rozhodně nejsem. Akce je uspokojivě dost, krve a brutalit taktéž (nožařina a mačetismus převládají nad střílením), sentimentu i patosu snesitelně a korejský happyend není (jako už tradičně) tak úplně happy, jak jsme zvyklí z Hollywoodu. Zato je ale trochu pitomý a scénárista si jím leccos zjednodušil nebo nedovysvětlil. Například proč by asi nějaký praštěný tranďák jezdil s cizím děckem do nějaké Panamy? A co to jeho údajné vlastní děcko? Ale co, tyhle filmy přece nejsou na přemýšlení. ()

Lacike

Aj keď Kórejským filmom vôbec nerozumiem (pretože neviem Kórejsky), tak si sem tam nejaký pustím. Tentoraz tu máme po dejovej stránke variáciu na Man from Nowhere s rozvrhnutím postáv v štýle Dobrý, zlý a škaredý. Dobrým je elitný zabiják (do tejto úlohy sa absolútne nehodiaci Hwang), ktorému unesú dcéru a tak sa ju vydá do Bankgkoku hľadať. Zlým je potetovaný bezcitný ultrazloduch (famózny Lee), ktorému zabiják zabil brata. A škaredým je transexuál (neskutočne vtipný Park), ktorý robí zabijákovi sprievodcu po Bangkoku. O dej tu ale aj tak nejde. Nejaké emócie vôbec nefungujú. Celý film stojí na akčných scénach pri ktorých sa dvaja ústrední protivníci snažia zabiť. Ale keďže jeden z nich je nezničiteľný ako Robocop a druhý ako Terminátor, tak do finálneho a od začiatku očakávaného rozuzlenia budeme musieť počkať až do záveru. Popritom v tom množstve akčných scén vykynožia kopu zloduchov, ktorí mali tú smolu, že sa do toho priplietli. Legenda hovorí, že v tom období klesla kriminalita v Bangkoku na nulu. No a čo sa týka akcie, tak je zostrihaná v zbesilom Bourneovskom štýle, čo mne vôbec nesedí. Kľudne aj 4 strihy behom jedného chvatu. Bitky ma vôbec nebavili. V tom chaotickom štýle celkom fungovali aspoň prestrelky a veľká naháňačka. Finále už ale bolo prehnané jak v Indických filmoch, ale tu to mysleli vážne. Pripadalo mi to trápne. Výsledkom je typická jednohubka tohto scenáristu a režiséra na ktorú do zajtra zabudnem, ale kvôli pár pretstrelkám a vtipnému transexuálovi to za jedno pozretie stálo. P.S: neviem prečo sú skoro všetky krvavé scény mimo záber. Už ani v tomto smere sa na úchylných aziatov nedá spoľahnúť. 6/10. ()

BoPo

Ak budem brať do úvahy celkový dojem, tak určite lepšie než Vyproštění a o niečo horšie ako 96 hodin. Deliver Us from Evil má skvelo pôsobiacu akciu, teda pokiaľ sa odohráva v nejakom uzatvorenom priestore (budova, auto,...). Tie pokusy o veľkú akciu na voľnom priestranstve boli skôr na škodu. Na rozdiel od Vyproštění sú tu zaujímavé postavy, ich vzájomné prepojenia a fungujúce emócie (a to dokonca aj u transexuálneho sprievodcu Bangkokom). Jeong-min Hwang rozhodne nevyzerá ako akčný hrdina, ale jeho herecké a iného dovednosti dodali postave vyčnievajúci rozmer. A jeho hlavný sok Jeong-jae Lee? Jeho občasnú prítomnosť si budete naozaj užívať. Z neho charizma vyložene strieka (za doprovodu krvácajúcich prekážok). Skrytý poklad, ktorý hollywoodskej produkcii natrháva prdel. ()

PauloZ

Výborné! Takhle by to amíci prostě nikdy nenatočili. Krvavě real a celé to funguje jak po výborné akční stránce, tak i ten příběh, i když to neni nic neobjeveného, tak v tomhle podání má celkem silný dopad. Hudební podkres na čistých 5*.. celkově proste palim 5, seru na to :D ()

agentmiky

Opět adrenalinem přetékající jihokorejský flák se vším všudy, jenž se toho dozajisté nebojí. V poslední době fakticky preferuji takto žánrově pojaté filmy z této země, Američané totiž většinou (samozřejmě ne vždy) moc nevymýšlí nějaké inovativnější kousky v rámci scénáře a filmy pak fungují jen jako spotřební zboží: vidět a následně vyhodit. Tady se ale rozehraje slušná podívaná motající se kolem dvou postav, které ženou kupředu jiné motivy. Jasně, postavit zápletku na zachránění malé holčičky už bylo omílané alespoň milionkrát, na druhou stranu tady to na mě působilo jako svěží vánek. Hlavní hrdina dost sympatický, fandíte mu. Když přijde na nějaký ten souboj, tak i krví se nešetří. Bitky a přestřelky dost na úrovni, člověk si ale nejvíce vychutnával ty momentky, kdy se proti němu postavil antagonista coby člen Yakuzy, to došlo na nesmírná jatka podpořená precizní choreografií každého jednotlivého útoku. Potěšilo zasazení do Thajska a závěrečné překvapivé rozuzlení. Opět trefa do černého. Možná černý kůň letošních čistokrevných akčních snímků. Uvidíme, jestli někdo přijde s nějakým projektem, který to dokáže trumfnout. Za mě dávám 80 % ()

LangiJ

To byla jízda. Hwang Jung-min ani Lee Jung-jae zrovna nepatří mezi mé oblíbence, ale tady jsem to hodila za hlavu a užívala si parádní podívanou. Příběh sice nebyl úplně originální, připomnělo mi to Man from Nowhere, ale zas v tom bylo něco nového a chytilo mě, jak se příběh začal rozvíjet. Hwang tentokrát jako drsňák, Lee záporák numero uno a líbil se mi i Park Jung-min v roli transsexuála, který skvěle vystihnul pohyby a výrazy opačného pohlaví. Drsný akční scény se prolínají celým filmem a jsou různýho druhu, takže fandové si určo přijdou na své. Přeloženo. ()

topi

Po delší době se ke mě dostal snímek z Koreje a akční řežba se rozjela v plné parádě. Děj kombinuje drama o únosech dětí kvůli orgánům a mísí do toho mlátičky mezi gangy a mezi tím vším se proplétá hlavní příběh nájemného vraha Kima, kterému jde po krku vyšinutý magor s přezdívkou "Řezník", jemuž Kim oddělal bratra. Obě postavy parádně zahrané, ke konci film pěkně emočně tlačí na pilu. Je to super, ale přeci jen mě v takové brutální jízdě chyběly pořádné krvavé rubanice a mordy, když už nože a mačety svištěly vzduchem. Vše je z velké většiny mimo kameru, což je velká škoda, poněvadž u tohoto žánru to bývá nezbytné, kór v případě podobně laděné korejské kinematografie. Jinak bych neváhal s plným počtem ani na vteřinu. ()

Flipnic-RE

Další nádhernej korejskej akční nářez. Jsou zde i emoce dost, jsou zde dobrý postavy, dva úhlavní protivníci. A hlavně akční scény, který jsou prostě opět za Koreu jednačka s *. Příběh tuctovej, ale mě to moc nevadí. Takový pecky můžu prostě furt, to nikdy neomrzí ... ()