poster

Jmenuju se Dolemite

 • USA

  Dolemite Is My Name

 • Kanada

  Dolemite Is My Name

 • Austrálie

  Dolemite Is My Name

Životopisný / Komedie / Drama

USA, 2019, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  ****

  jméno Rudy Ray Moore mi sice do dneška vůbec nic neříkalo,ale teď mám celkem chuť si obstarat a zkouknout,alespoň něco z jeho béčkových akčňáků.Dolomite Is My Name mu totiž udělalo velmi dobrou reklamu.Osobně jsem nic moc nečekal,ale i když jsem kolikrát úplně nepobíral ćernošský druh humoru,bavil mě tenhle retro kousek víc než dobře.Velkou zásluhu na tom má Eddie Murphy,kterého jsem dlouho nikde neviděl a tady dokázal,že ještě pořád má v sobě něco ze svého komediálního talentu a roli si viditelně dost užíval.Zdatně mu pak sekundují i další jako Wesley Snipes,nebo Keegan-Michael Key...70%(2.11.2019)

 • bart_
  *****

  "Dolemite is my name, and fuckin' up motherfuckers is my fucking game!" ____ Aneb jak božský Eddie Murphy získal n-word pass bez omezení! Filmy o filmech pro filmové fanoušky měly vždy své jedinečné divácké specifikum a čaro - přičemž Jmenuju se Dolemite, který zachycuje vrcholnou životní etapu jednoho z nejvíc badass negrů co kdy žil a s přepychovými mokasíny chodil po madafakin Emerice, je živelnou extravagancí svého subžánru. Eddie si svůj velkolepý životní comeback neskutečně užívá s očividnou variabilní láskou a planoucí spontaneitou primárně prostřednictvím svého osobitého výřečného herectví, a následně díky kulometné palbě vkusně veršovaných replik, jejichž strukturální vulgarita která stojí zásadně na slovu matkojeb konkuruje i samotnému Samuelu Lee Jacksonovi. Snímek taktéž efektivně a nenásilně reprezentuje černošskou kulturu účinněji a lépe než ta nejmenovaná přeplácaná overrated mrdka o Černém panterovi, která v předloňském roce postříkala a způsobila stojáky všem sluníčkářským severoamerickým recenzentům... Jakožto nekorektní excentrická komedie s charismatem oplývajícím ansámblem neberoucí si pražádný ohledný servítky Dolemite perfektně splňuje svoje účelné periferie - a to pobavit, připočtěte k tomu všemu ještě náramnou retro atmošku a máte zaděláno na humoristickou událost roku která magneticky přitahuje masy - která se mi mimochodem perfektně trefila do vkusu, takže moje nevšestranné ego se bavilo přímo královsky a já jsem vskutku více než nadměrně spokojen. Určitě jedno z největších překvápek, které se za rok 2019 udály... Verdikt: 9,1 MATKOJEBŮ Z 10! Takhle se dělá prvotřídní černošská zábava, negře!(11.1.2020)

 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "Řeknu jim, že Dolemite se jmenuju a se sráčema rád vyjebu!" Biografická komedie, kde si Eddie Murphy zahrál amerického komika, zpěváka, herece a filmového producenta Rudyho Raye Mooreho. Film ukazuje jeho cestu k úspěchu. Ten přišel s postavou Dolemita, kterou poprvé hrál ve filmu Dolemite v roce 1975. Tady povětšinu času sledujeme, jak film vznikal. Rýmované komediální výstupy a sprostá slova. To si tady užijete. Murphy tady zářil jako za mlada a teplý Snipes taky bavil. - 70%.(23.1.2020)

 • Kubaso
  *****

  Clint má svoje Gran Torino, Stalllone Rockyho Balbou a John Wayne Střelce. A jak já to vidím, Eddie Murphy má teď Dolemita a jde o ten nejzaslouženější comeback ze všech. Ten film mi připomněl, proč jsem měl Murphyho tak rád. On totiž netočil černé filmy pro černé (jako ti, co tu byli před ním - s výjimkou Richarda Pryora), ani černé filmy pro bílé (jako ti, co přišli po něm), on je točil pro všechny. Pokud jde o Dolomita, jestli jste viděli předchozí spolupráce obou scénáristů, jako byl Ed Wood, Lid versus Larry Flint a Muž na měsíci, tak by bylo nošením dříví do lesa, kdybych popisoval film jako takový. Jejich poselství se dá shrnout do věty: "Jejich práce se mi třeba nemusí úplně líbit, ale je za ní strašně moc dřiny a srdce". A jakkoli není Dolemite tak výrazný jako předchozí jmenovaní, funguje opět báječně, tentokrát hlavně díky obsazení hlavní role a nezaměnitelné atmošce 70. let umocněné parádním výběrem muziky. A když už jsem u toho obsazení, zvláštní zmínku si zaslouží skvělý Wesley Snipes v roli režiséra.(16.11.2019)

 • filmfanouch
  ***

  Ve finále fajn překvápko, jeden z nej filmů od Netflixu (což zase tolik neznamená) a především stylovej comeback Eddieho Murphyho. Dost slušná dobová atmosféra a především i tak trochu film pro milovníky filmů. Zároveň se ale jedná o biografii člověka, který se sice zapsal do dějin kinematografie, rozhodně ale tak trochu zvláštním způsobem a bude ve finále fakt těžké říct jestli je ,, Dolemite" vlastně sympatický hrdina (Murphy si ho dává skvěle) a jeho humor je vlastně fakt všechno ne jen vtipný. Zároveň nechci znít jako rasista ale myslím, že tohle bude film, který si užije především afroamerické publikum na které Dolemite cílil především a samotný Dolemite používal především humor, který cení jen afroamerická komunita. Ten film je dobrej, jenom není vyloženě pro každýho a záleží jak moc člověku samotný Moore/Dolemite sedne. Krom comebacku Murphyho jinak cením i výraznou úlohu pro Wesleyho Snipese a jsem rád, že je Eddie zpátky. Jen bych chtěl zároveň i trochu lepší film, Jmenuju se Dolemite ale určitě stojí za to vidět. Zvláštně pokud se člověk zajímá o dějiny filmů a chce se podívat na člověka, který to dělal tak trochu jinak a definitivně přepsal dějiny kinematografie....(29.10.2019)

 • - Je to první film Eddiho Murphyho s ratingem R od roku 1999. (PamPero 1)

 • - Kolem 10. minuty filmu stojí na stole čaj Lipton s logem Rainforest Alliance (zelená žába). Aliance deštných pralesů existuje pouze od roku 1987, zatímco film se odehrává v 70. letech. (MTHRFCKR)

 • - Film, který běží v kině, je Na titulní straně (1974). (PamPero 1)