Reklama

Reklama

Jídlo, které tvořilo svět

(TV seriál)
  • USA The Food That Built America (více)
Dokumentární / Historický / Drama
USA, 2019, 3x86 + 15x43 min

Obsahy(1)

1. Linie v písku: Krátce po občanské válce zahajují vizionářští podnikatelé jako Heinz, Kellogg a Post revoluci, která posune hranice vynalézavosti, a začnou s obchodní činností, jež bude pro tento průmysl převratná.
2. Nejlepší podávané za studena: Na počátku 20. století se objevili vynálezci nového typu, kteří rozšířili nabídku amerického průmyslu a využili do krajnosti nové technologie. Průkopník jménem Milton Hershey vsadil ve velkém na revoluční nápad.
3. Válečná kořist: Když udeřila Velká hospodářská krize, museli potravinoví titáni přijít s inovacemi, jak nakrmit hladový národ. Druhá světová válka byla svědkem soupeření průmyslových říší, jež se snažily nasytit vojáky, kteří v zahraničí bojovali za svobodu. (History Channel)

(více)

Recenze (1)

misterz 

všechny recenze uživatele

Fantastický dokument o tom, ako jedlo pretváralo svet a na čom stojí konzumná spoločnosť. A o gigantoch, ktorí sa o to pričinili. Samozrejme, všetci z USA. No taká bola realita, kedysi vážne platilo, že Amerika je krajinou neobmedzených možností. Stačí len jeden jednoduchý nápad a môžete meniť svet. Nechcem byť pesimista, no žiaľ tak sa zdá, že dnes už podobné jednoduché nápady došli. Pozeralo sa na to výborne - o tom ako to bolo s kečupom, ako povznikali snickersky, milky way, marsky, KFC, mekáč..... No zaujímavé a obohacujúce pozeranie. Jediná výčitka je smerom ku niektorým hercom, ktorí miestami pôsobili trochu prkenne. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama