Kessel Buntes, Ein (TV pořad)

Hudební

Východní Německo, 1972, 118x120 min

Karsten Speck (mod.), Lutz Stückrath (mod.), Gojko Mitić, Marianne Wünscher, Jiří Korn, Karel Gott, Gitte Hænning, Helga Hahnemann, Amanda Lear, Felix Slováček, Suzan Baker, Dara Rolins, Helena Vondráčková, Suzi Quatro, Peggy March, Alla Pugačova, Nana Mouskouri, Dagmar Frederic, Gisela May, Otto Stark, Dean Reed, Rolf Herricht, Zsuzsa Koncz, Frank Schöbel, Kati Kovács, Hans Joachim Preil, Wenche Myhre, Naďa Urbánková, Salvatore Adamo, Dalida, Vicky Leandros, Václav Neckář, Manfred Krug, Costa Cordalis, Josef Laufer, Peter Borgelt (mod.), Herbert Köfer, Erik S. Klein, Renate Blume (mod.), Sigrid Göhler (mod.), Jürgen Frohriep (mod.), Rex Gildo, Johannes Heesters, Mireille Mathieu, Pavel Novák, Hartmut Behrsing, Marianne Kiefer, Jørgen Olsen, Rita Pavone, Eva Pilarová, Dietmar Richter-Reinick, Walter Richter-Reinick, Chris Roberts, Mercedes Sosa, Lissy Tempelhof, Péter Albert, Benny Andersson, Anikó Felföldi, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Miriam Makeba, Ireen Sheer, Björn Ulvaeus, Joe Dassin, Tamás Hacki, Nina Hagen, Mary Roos, Rudolf Asmus, Udo Jürgens, Dagmar Koller, Marianne Rosenberg, Arturo Sandoval, František Budín, Gilbert Bécaud, Felix Holzmann, Edgar Külow, Tamara Lund, Afric Simone, Gjon Delhusa, Jana Kociánová, Vera Oelschlegel, Inka Bause, Audrey Landers, Johnny Logan, Harald Serafin, Roberto Blanco, Diether Krebs, Jürgen von der Lippe, Dorit Gäbler, David Hasselhoff, Daliah Lavi, Bonnie Tyler, Hans Kreuzmayr, Lance Lumsden, Piera Martell, Juliane Werding, George Baker Selection, Cindy Berger, Norbert Berger, The Rubettes, Opus, Das Deutsche Fernsehballett, Gunther Emmerlich, Penny McLean, Falco, Eberhard Hertel

na roky 70. - 80. to bol jeden excelentny televizny hudobny program televizie NDR s vybornymi spevakmi, skupinami, pesnickami, ktory sa vynimal na obrazovkach vtedajsej televizia aj v ceskoslovensku. Vyborne sa tam ukazali aj Karel Gott, Helena Vondrackova, kori boli v nemeckych krajinach velke hviezdy, najme Gott.(5.12.2013)

• Lima

Východoněmecká socialistická show, která se stala synonymem špatného vkusu. Ale když se podívám na nabídku TV NOVA, je zřejmé, že se toho po letech příliš nezměnilo. Například takové GO-GO ŠOU, nebo podobné blitky - ty jakoby EKB z oka vypadly. Ale kdo se na to proboha dívá? Já nikoho takovýho ve svém okolí neznám.(24.8.2003)

Na tú dobu vynikajúci program,ktorý by iste obstál i pri súčasnom uvedení.(Pri dnešnom marazme iste ) Bolo to také o tri triedy vyššie Televariete. Človek musel pretrpieť pokec i nudne čisla napr.cirkusove,aby tam bola nejaká zahraničná hviezda dobre pamätám skupinu Goombay Dance Band -a jej vtedajšie hity.Nebolo to až tak zlé aký zlý priemer to tu má.Boli by ste viacerí prekvapení.(24.1.2014)

• ToddB

K tomuhle skvostu zábavy mám několik hlubokých vzpomínek. Za prvé samozřejmě simultání překlad geniálně zparodovaný Českou sodou. Za druhé několik opravdu populárních skupin a zpěváků, které jsme díky EKB mohli tehdy vidět. No a za třetí jeden díl, kde se zpěvačka v dlouhých šatech při svém vystoupení zkoulela z dvacetimetrového schodiště aniž by tím nějak utrpěl plejbekový zpěv. :-D(24.1.2014)

• jahol

Původně jsem dal odpad, ale pak jsem si uvědomil, že 1)ta úplně první série pořadů nebyla tak zlá, byla svým způsobem dobře myšlená a ukázala nám pár interpretů, na které český socialistický divák neměl nárok (pak se to ovšem totálně zvrhlo, došly peníze a průměrné zpěváky nahradili zpěváci podprůměrní a sovětští) 2)řada artistických čísel byla vynikajících 3)občas probleskl komunální satirou odlesk skutečného humoru. Rozhodně ten pořad nebyl horší než jiné věci, které v telce tehdy šly a nemyslím si, poněkud kacířsky, že byl horší než řada estrád současných....(3.5.2006)

• - Pořad měl 113 epizod, které byly vysílány 6krát ročně. (M.B)

• - Název Ein Kessel Buntes lze přeložit jako "kotlík plný zábavy". (M.B)

• - Pořad uváděli Manfréd Uhlig, Lutz Stuckrath a Horst Vobbert, v červenci 1981 pak Jiří Korn a Helena Vondráčková. (M.B)