Baneui ban

• Jižní Korea 반의 반 (více)
Jižní Korea, 2020, 12 h 21 min (Minutáž: 60–71 min)

Epizody(12)

ChArLeNe

Jednoduché a pritom hlboké, milé, úprimné. Posolstvá zabalené do snovej, poetickej dramy. Mne to pomalé tempo vyhovovalo. Užívala som si ten pokoj či už vďaka upokojujúcemu soundtracku, nádherným záberom, vsuvkám s klasickou hudbou alebo postavám, ktoré majú pokojnú povahu, sledovanie ústrednú dvojku pri práci, pri pozeraní na strop, z okna, alebo ako sa dívajú na seba. Decentná romantika pasovala k povahe tejto k-dramy a postavám. Čo by som vytkla je to, že veľa stopáže sa venovalo mŕtvej postave a vedľajším postavám, a málo stopáže bolo venované ústrednej dvojici a ich prekvitajúcej láske. I keď práve o to išlo, o prekonávaní toho čo nás ťaží, no možno keby seriál mal svoju pôvodnú dĺžku 16 epizód, tak by bolo viac scén s ústrednou dvojkou a pôsobilo by to na mňa ucelenejšie a mala by som z toho spokojnejší pocit, pretože na nich bola radosť pozerať sa, páčila sa mi ich emočná zraniteľnosť, trpezlivosť a vzájomný rešpekt. ()

Andrea1717

Smutný príbeh dvoch ľudí, ktorí už v živote veľa stratili, snažia sa žiť, prekonať to, milovať a odpustiť sebe aj druhým. Príbeh skutočne plynie pomaly, postupne odkrýva tajomstvá jednotlivých postáv, ich minulosť, realitu, smútky a maličké šťastia, ktoré si opatrujú niekde v sebe. Krásna ladiaca hudba, hlavný hrdinovia Hae-In Jung ako Ha Won a Soo-bin Chae ako Seo Woo sa k sebe svojimi nevinnými tváričkami hodili úplne úžasne. Natočené veľmi realisticky, láskavo a skutočne, bez klasických "kdrama záporných typov". Keď sa nad tým zamyslím, vlastne som sa dokázala vcítiť a pochopiť každú jednu postavu, každá mala v sebe niečo kladné, žiadna nebola vyslovene záporná. Je to nádherný príbeh, skvele zahraný a natočený, plný smútku aj nádeje. Milujem ho :-) ()

Mkqp

Měl jsem chuť na něco sentimentálního, nicméně tady to místy až moc přeháněli. Nedokážu si představit, že by měl seriál původních 16 dílů. Upřímně by mu slušelo cca 9 dílů a byla by to pecka, protože osobnostně zde sledujeme přehlídku těch nejpestřejších barev. Velice se mi taky líbil nápad s komunikačním zařížení a práce se vztahem hlavní dvojice. Opravdu radost pohledět na tu jejich vzkvétající romanci. ()

jarah

Pekná dráma, ktorá diváka vtiahne do deja od samého začiatku. Problém (pre mňa) bol v tom, že som správaniu postáv neverila na sto percent. V ich prístupe bola patologická posadnutosť, niečo, čo sa snaží prežiť za cenu ubližovania a náhle sa to nepochopiteľne v jednom okamihu obráti o stoosemdesiat stupňov. Chémia medzi hlavnými postavami je slušná, ale svojím výkonom ma aj tak najviac zaujal Kim Sung Gyu. V jeho stvárnení nešťastného klavíristu je niečo bolestné a dokázal to vyjadriť celým svojím zjavom. Jung Hae In sa napriek svojmu veku a chlapčenskému vzhľadu profiluje ako skutočne zrelý herec. Som zvedavá na jeho ďalšie roly. Myslím, že si ich už bude môcť vyberať. ()

Eawy

Krásny príbeh. Keď som seriál začala pozerať, mala som trošku obavy, lebo som sa dozvedela o skrátení jeho dĺžky, z pôvodných 16 na 12 dielov. Nemala som ani tak obavy z toho, že by seriál nebol dobrý, ale z toho, že by príbeh nedokázali ukončiť poriadne bez tých 4 epizód. Môžem povedať, že som nezostala sklamaná. Seriál, ktorý by ukazoval toľkú krehkosť ľudskej psychiky som už veľmi dlho nevidela. Každá jedna postava mala v príbehu svoju dôležitú úlohu. Prostredie, kamera, spôsob akým spolu komunikovali hlavní hrdinovia je prirodzený a úprimný. V niektorých častiach mi nezostávalo iné ako plakať. Malé detaily, ktoré postupne dávajú väčší zmysel naznačovanie toho, že pravú osobnosť človeka, často dokáže vyvolať nejaký podnet. Bolesť, láska, hanba, hnev, ktoré herci (hlavne Kim Sung Gyu) dokážu naznačiť jedným pohľadom, či scénou. Veľmi krásne je tu aj vykreslený pocit depresie a ako dokáže pomôcť jeden človek. 100% ()