Start-Up

Drama / Komedie

Jižní Korea, 2019, 102 min

Jeong-yeol Choi

Jeong-yeol Choi

Príbeh o 18 ročnom nemakačenkovi, ktorý sekne so školou a zdrhne z domu, aby sa postavil na vlastné nohy a začne makať v reštaurácii ako rozvážač jedla. Prvých 20 minút ma ten nemakačenko tak štval, že som mal chuť ho každých 10 sekúnd kopnúť do zadku a každých 5 sekúnd prefackať. Moju túžbu veľmi rýchlo ukojil Dong-seok Ma, ktorý ho rázne poslal do bezvedomia a behom filmu ho tam prakticky každý mlátil. Postupne jak sa ten nemakačenko dával dokopy, tak si ma získaval a v dojímavom závere mi ho aj bolo ľúto. Najviac sa mi na celom filme páčila tá komunita zamestnancov reštaurácie z ktorých si každý v minulosti prešiel nejakou smutnou životnou skúškou a práca v reštaurácii bola pre nich novým začiatkom. Celkovo má film napriek viacerým smutným líniám povzbudivú atmosféru a pekné posolstvo, že keď sa človek snaží, tak po každom páde môže vstať a začať odznova. Trochu mi bolo ľúto, že sa film viac nevenoval jednotlivým členom reštaurácie. Hlavne o tej peknej červenovláske by som sa rád dozvedel viac. Na druhej strane ma až tak nebavil príbeh nemakačenkovho kamaráta a jeho naivita ohľadom práce úžerníka. No samostatnou kapitolou je čuník Dong-seok Ma s fakt otrasným účesom, ktorý sa celý čas správa komicky jak pubertiak a akonáhle dôjde na bitku, tak zbabelo zdrhne. Pritom divák dobre vie, že v tom je nejaká finta a je len otázkou času kedy si natiahne šľachy a prerazí všetkým súperom kosti. Ale to naťahovanie toho kedy na to dôjde je fakt nekonečné. Celý čas som rozmýšľal medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, ale dokonalý happyend mi v dnešnej dobe neskutočne bodol a zlepšil náladu, takže nebudem výnimočne taký prísny a veľkodušne udelím aj štvrtú hviezdičku. Nech ázijské kráľovné vidia, že dokážem oceniť kvalitu. ;-) 7/10.(2.4.2020)

Další korejská komedie, která mi fakt sedla. A překvapivě i hrdinové filmu hledají, co jim v životě sedne. Pobavila jsem se. Nejlepší byl Ma Dong-sok. Jeho dlouhý háro a jak tancuje na Twice, to se prostě musí vidět. Tu scénu jsem si pouštěla několikrát. Fajn, že si herec jako on, dokáže ze sebe udělat takovou legraci. Byly tam i vážnější momenty, když si mladí hrdinové hledají svou cestu v životě, ale humor byl dávkován dostatečně po celý film. Za mě dobrý a ráda se na to podívám znova. Přeloženo.(28.3.2020)

Příjemná komedie o vstupu do opravdického života.(25.5.2020)

Komedie s vážnějšími momenty. Je vidět že korejci řeší podobné problémy jako ostatní.(16.4.2020)