Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

JannieMc

Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D) ()

PALINO

Opäť jeden z filmov, ktorý ponúka zaujímavý nápad, no jeho realizácia je skôr priemerná. Ale nechcem moc kydať na Ratnerov film, lebo sa mi celkom páčil a občas ponúkne aj príjemnú atmosféru, akú poznáme napríklad z filmov o malom Kevinovi. A samozrejme je tu NICOLAS CAGE, ktorý predstavuje pre film tú najväčšiu silu a ak niekto drží film nad vodou, je to určite on. ()

nash.

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším. ()

Bauer

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*. ()

elanius

(31/2013, DVDRip) / Klasický námet, klasický priebeh, nič inovatívneho sa tu nekoná a ešte k tomu Cage, ktorý mňa osobne dokáže nadchnúť zriedkavo, jedna z mála výnimiek je asi Bad Lieutenant. Ešteže mám celkom rád podobné námety. Aj v tomto v porovnaní s podobnými kúskami sa jedná o čistý priemer. (5/10) ()

• Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)
  • Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)
  • Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)