Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

lesumir

Výborný! Ať si každý píše co chce, tenhle film má kouzlo a na Vánoce je to ještě silnější. Podávat před štědrým dnem s dobrou náladou a zážitek je zaručen! On Ten Cage fakt umí hrát a na Téu Leoni se dobře dívá a prostě ten patetickej závěr je skvělej... jo pro nás romantiky je to k nezaplacení! :-) ()

Fiftis

Komédia Bretta Ratnera The Family Man nadväzuje na rad súčasných hollywoodskych snímok "propagujúcich" stmelenie rodinného života. Navyše sa čiastočne odohráva o Vianociach, takže sa hodí aj na sledovanie počas zimných sviatkov. Hrdinom je newyorský špičkový manažér Jack Campbell, ktorý sa po zásahu "zhora" ocitá vo svojom inom živote. Vtipne vykonštruovaná aj rozvíjaná nadprirodzená zápletka je postavená na vzťahu oboch protagonistov. Obľúbený Nicolas Cage s prehľadom zvláda obe polohy svojho hrdinu a Téa Leoni s ním určite drží krok. Jej postava je navyše rôznorodejšia, vnáša do deja určitú vrelosť a neprekvapivo aj erotický náboj. Samotná snímka sa rozhodne vymyká štandardu obdobných titulov. ()

nash.

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším. ()

Skuby47

Tento velmi milý film jsem viděla už několikrát, většinou v předvánočním období, kam se skvěle hodí a příště mu klidně znovu obětuji svůj volný čas. Každý jsme v životě vystaveni řadě rozhodnutí a stojíme na rozcestí, kam půjdeme dál. Jako dítě jsem se svým otcem a sestrou po smrti mamky žila ve velmi skromných poměrech. Každá maličkost, třeba vánoční balíček ovoce (banány a mandarinky) mi dělaly velkou radost a vždy jsem se na ně těšila. A když se jednou objevilo jako vánoční dárek místo knížky v kůlně nové kolo, to bylo obrovské štěstí. Dneska žiji stále skromně, ale mohu si dopřát banánů, mandarinek a dokonce i párků na kolik mám chuť, ale už to není ono. Ta radost se někam vytratila. Jak se říká : Po čem toužíš, kvete, co jsi získal, vadne. Profesní a majetkový úspěch nemusí být v životě to nejdůležitější, stejně odejdeme ze světa tak holí, jak jsme na něj přišli, tak za čím se štvát. Tento snímek ukazuje, že takto uvažují i filmoví tvůrci a to je dobře. Škoda, že nejde vrátit ztracený a promarněný čas, jako v tomto příběhu. ()

zdenny

Film, který mne svou "podzimní atmosférou" dokáže vždy dostat. Bohatý mladý muž je zde vystaven testu, kdy musí konfrontovat život úspěšného, leč svobodného mladého muže se životem průměrného manžela a otce dvou dětí. Na pozadí krásné atmosféry nám film nabízí bohatství, úspěch společně se samotou a jakousi sterilitou. Oproti tomu staví teplo rodinného krbu, milující manželku a dvě malé děti - toto všechno samozřejmě zatížené hypotékou a ostatními rodinnými starostmi. Je na divákovi, který způsob je ochoten si vybrat, třebaže tvůrci jasně tlačí na tu druhou variantu, s čímž naprosto souhlasím i já. Myslím, že vše má své pro a proti a vše si bere svou daň. Část filmu, kdy se děj přehoupne zpátky do reality a Jack navštíví Kate, nás uvádí do závěrečné fáze, která je jednou z nejdojemnějších, co se minimálně tohoto žánru týče. Vyvrcholení na letišti, kdy Jack (N. Cage) začne svou řeč tím, že "oba spolu bydlí v Jersey, mají dvě děti atd. atd." mě vždy opravdu vrcholně dojme. DOPORUČENÍ: Typově podobné "podzimní" filmy, které se vyznačují určitým kouzlem (záměna, výměna rolí, trochu mysteriózna) - "Na hromnice o den více", "Záměna (1983)". ()

klukluka

Příklad filmu, od kterého jsem nic nečekal a stal se pro mě o to větším překvapením. Hluboce mě to zasáhlo a dlouho mi to zůstane v hlavě. Člověk nemůže mít všechno, tenhle film mě utvrdil v tom, že ke mně byl osud zatím velkorysý. A za tento pocit, který ve mně vyvolal, si zaslouží plný počet hvězd. ()

PlayEasy

Ani nevíme proč, ale již od prvního zhlédnutí jsme si tento film zamilovali a dnes nechybí na našem programu žádné Vánoce... Samozřejmě, příběhů o nápravě a přehodnocení svého dosavadního životního stylu tu byly tucty (viz. Vánoční koleda). Takovýhle námět je ovšem - minimálně u nás - tutová trefa do černého. A co víc, Nicolas Cage zvládl obstojně roli v romantické komedií. To už je sám o sobě historický okamžik! ;) 90% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D) ()

sunlion

Jack opustil svou velkou lásku Kate (ačkoliv velká láska to byla spíše z její strany) a dal se houževnatě do budování své kariéry. Byl schopný a usilovný, na osobní život kašlal, takže žádný div, že dosáhl mimořádného úspěchu v obchodní branži. Uběhlo třináct let. Nic mu nechybělo, či spíše – on ani nevěděl, že mu něco chybí, neboť úspěch zatím zvládal znepokojený hlásek v jeho nitru bez zaváhání přerušit. Jack byl vrchovatě spokojený, až tolik spokojený, že nevnímal absenci štěstí (za to se často vydává spokojenost). Zásah shůry v podobě afroamericky vyhlížejícího anděla ho najednou vytrhl z luxusu a pohodil jej do manželské postele vedle Kate. Jackovi nezbylo, než prozkoumat svou alternativní minulost – třináct let zpět. Jedno z jeho dvou dětí, malá dcerka, poznalo, že s „tatínkem“ něco není v pořádku (manželka však ne, což může, ale také nemusí být divné), a občas mu poradila, jinak si musel Jack na vše přijít sám. A proč vůbec dostal tuto osudovou lekci? Aby přišel na to, oč přišel, když se celých třináct let zběsile hnal za kariérou a život mu mezitím zvolna uplýval mezi prsty. Jakmile došel k určité mezi poznání, anděl vrátil vše do toho paradigmatu, ve kterém žil Jack předtím. A jemu „zničehonic“ začal chybět Kate a rodinný život, jenž jej v alternativní realitě místy doháněl k šílenství. Jo, výborný film, romanticky laděný, přímočarý, místy dráždivě zneklidňující. Příběh ze života, ovšem – až na toho anděla, my nefilmoví hrdinové šanci prozřít nedostáváme takto snadno... 85% ()

zputnik

Nevím proč, ale tento typ amerických rodinných filmů mi párkrát za rok prostě sedne. OTEC RODINY je film, který stvrzuje osvědčené "životní pravdy", obsahuje neagresivní humor a v pár momentech příjemně pohladí po duši. Člověk sice musí automaticky počítat s tím, že bude nějaký ten čas vyhrazen moralizujícím apelům, ale dostatečným obrněním se dá předejít zbytečným vopruzům. Shrnuto a podtrženo: Dobrá volba na nějaké to rande nebo na řešení partnerských/manželských krizí. :o) Není to sice čistých 80%, ale 70% si to u mně určitě zaslouží. ()

Lynn

Já vím, že je to šablonovitý a romantický, ale nemůžu si pomoct, je to prostě moc dobře natočenej snímek. Nicholas Cage tu podává standartní výkon, na jaký jsme u něj zvyklí a působí vcelku příjemně. O to překvapivější (v pozitivním slova smyslu) je výkon Téi Leoni. Do vánoční či předvánoční atmosféry velmi milý film. ()

Le_Chuck

Velmi príjemna vianočná romantická komédia z priam kúzelnou hudbou Danyho Elfmana a bláznivou Téou Leoni. Cagea som tu prvý krát zažil ako speváka a bol som veľmi milo prekvapený (bacha na dabovanú verziu, kde to Petr Svoboda úplne pochoval). Toto sú pre mňa tie pravé rolničky milé deti na čas, kedy sentimentu nikdy nie je dosť. ()

Indiana

Film se mi docela líbil, ale jednoduše mi na tom vadilo, že jsem věděl, co se stane za minutu, dvě minuty a co na konci. Ale to k tomu žánru patří a až se na to o vánocích na videu podívám znovu, tak tomu možná přijdu víc na chuť než v kině. ()

Roman.Ticka

Příběh měl nápad i grády, mamka i taťka hráli přesvědčivě, oba dostali šanci, kterou využili pro zachování rodiny. (zde spíš o založení) Kdyby se to tak dalo použít v dnešní prchavé realitě s průměrnou dobou sňatku tak 2 roky?! Úděsná statistika, o dopadu na děti snad netřeba polemizovat. ()