• Austrálie

USA, 2019, 81 min

Mark Monroe

Adam Peters

Kevin Klauber

Precízny po technickej stránke, vynikajúce časozberné zábery, makro v skĺbení s digitálnym rozhraním, aké ste možno ešte nevideli, no, od čoho sa dokument odlišuje od iných, podobne ladených (napr. The Creeping Garden, The Magic of Mushrooms, Als wären sie nicht von dieser Welt, The Kingdom: How Fungi Made Our World)? Z akademického ponímania sa tu prakticky nič nové nedozvieme, z vizuálu budeme očarení, hudobný podmaz dostáva miestami orgastický tón, historické okienko nám čo to prezradí, archívne zábery možno podaktorých obohatia, zoznámime sa s Paulom Stametsom a ¿transcendentalita?, hmmm transcendentalitu preloženú skrze verbalizáciu si ¿vychutnajte? sami a dajte jej vlastnú nálepku, jj, liberty caps nadšenci si povedia “áno“. Škoda, že sa tento celosvetový cinema event musel zrušiť, určite si zaslúži obrovské plátno, aj keď, nájde sa tu hŕstka nerozvážnejších prvkov, korekcia by bola vhodná… --80%--.. ..ak hľadáte niečo mysteriózne, magické, tak narazili ste správne, navyše pre neznalejších ríše húb sa dostane parádna hostina informácii.. ..P.S. ..ak ste zvedaví, ako tak môže vypadať podzemná sieť, kto v nej s kým komunikuje, čo vymieňa, tak neváhajte..(30.3.2020)