Reklama

Reklama

Zázračné houby

  • USA Fantastic Fungi (více)
Trailer 1
Dokumentární
USA, 2019, 81 min

Obsahy(1)

Velmi propracovaný dokument nás podmanivou kamerou vtáhne do fascinujícího světa hub a podhoubí všude kolem nás i v nás. Film o životě a o smrti, o lásce a planetě Zemi, kterou všichni sdílíme. (wader)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (16)

mm13 

všechny recenze uživatele

Sa nezbláznite... Neviem prečo nestačí prostý údiv z toho celého úžasného, čo nás obklopuje. To oslavné tance musia hneď byť "šamanské" (jeden trip a každý je hneď šaman), za všetkým vyšší zámer a na konci všetkého "boh" (v tom najprízemnejšom vnímaní) či iná "hyper-inteligencia" (v treťotriednom balení)? ...čo do komentára strašne spiatočnícke, chvíľami až smiešne... či vlastne na nervy, pretože dotkli sa tu nie mála vecí, ktoré za prehodnotenie, nové pohľady a intenzívnu diskusiu (a ďalšie prehodnocovanie) stoja. Detinské interpretácie popisovaných javov a selektívne hodnotenia ich prejavov to však zrážajú riadne nízko... Opatrne s tými hubičkami, priatelia, o-pa-tr-ne! ()

easaque 

všechny recenze uživatele

4* Snímek Fantastic fungi (nyní na Netflixu) se ze začátku tvářil jako běžný přírodopisný dokument, ale v polovičce se to „zvrhlo“ na zdravotně osvětový pamflet o zázračných účincích hub. Tenhle zlom byl pro mě poněkud překvapující, ale rozhodně mi nevadil. Určitě o houbách a houbičkách uslyšíme časem dost a dost a snad přírodní trend v medicíně, který nedávno znovu začal, bude pokračovat a nebude všechno jen o chemii. Jinak dokument byl dobře zpracovaný a časosběrné videa i použité animace mu slušely. Tématicky mi připomenul pořad LSD made in ČSSR, který se týkal ukončenému výzkumu této drogy v psychiatrické praxi. Odnesl jsem si z něj dobrý pocit a tak si moji vyšší známku zaslouží a doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Již to bude nějaký ten pátek, od kdy jsem fascinován "neviditelným" světem hub a dobře vím, že houby nejsou zdaleka jen to, co si utrhnete v lese a zajistíte si tak dobrý oběd. Na vlastní kůži mám vyzkoušené, že některé druhy hub, často označované jako medicinální, mají takřka kouzelné účinky. Takový Cordyceps vám třeba zajistí, že během kdejaké chřipkové pandemie neonemocníte, ani kdyby vám nějaký přenašeč naplival do ksichtu. Se zájmem a zaujetím sleduji zázraky, které dovedou dělat Reishi či Outkovka Pestrá (hojně zmiňována v tomto dokumentu) v oblasti rakoviny, kde současně využívané léky chemoterapického charakteru či metody ozařování jsou extrémně destruktivní a v mnoha případech bez znatelného účinku. Houby jako plody jsou však jen špičkou ledovce. To, co se děje pod povrchem je teprve naprosto fascinující svět a troufám si tvrdit, že si to málokdo uvědomuje a v takovém případě je takřka nutností vidět tento dokument, který to formou úžasných animací krásně osvětluje. Poté už procházka lesem nikdy nebude stejná, když si budete uvědomovat jaký úžasně fungující ekosystém zodpovědný za enormní množství procesů, bez kterých by život nemohl existovat, je pod vašima nohama. Úžasný dokument. [90 %] ()

Vlkopec 

všechny recenze uživatele

První polovina fantastická (jako houby), s přibývajícím časem to ale začalo být čím dál víc takové americké, bombastické, esoterické... Asi to takhle zaujme víc diváků, ale míchání výzkumů přírodních věd se šamanismem a vesmírnou inteligencí je divný koktejl jehož ingredience bych tak lehkovážně nemíchal, protože může vyvolat nepříjemnou kocovinu u těch, kdo ho lehkovážně na lačno zkonzumují. ()

Yoplait.Bj 

všechny recenze uživatele

Skvele tema, ze ktereho se podle me dalo vytezit vic. Lysohlavky (nic proti nim) v hlavni roli bohuzel trochu zastinuji ostatni druhy hub, jejich fungovani a vyuziti. I proto si myslim, ze by tomuto tematu vice slusel format nejake miniserie. Obcas mi take vadila urcita premira patosu a kritictejsi pohled na vec. Jinak vyborne! ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama