Nico Icon

Dokumentární / Hudební

Německo / USA, 1995, 67 min

Človek sa o nej dozvie naozaj veľa. Výborný dokument.(5.7.2014)

"Do Or Die." Pro jednoho kultovní postava, pro druhého feťačka. V šedesátých a sedmdesátých letech to chtělo hodně vůle a sebezapření, aby člověk jakž takž vnímal realitu přes opar nejrůznějších omamných látek. A pokud se připletl do Factory, měl svůj osud vlastně jasný. Pro mě byla Nico poměrně neprůhledná postava, která ve všem dění působila spíš nezúčastněně. Nico Icon mi ukázal o něco jiný pohled na Christu Päffgen a nepřímo poukazuje i na to, proč se tak chovala. Jako jediné mínus mi tady příjde vyzdvihování některých osudových okamžiků na úkor jiných, stejně zásadních.(16.10.2010)

Moje prve stretnutie s Nico bolo vdaka filmu Doors, kde "vystupuje" vo velmi psychadelickej oralnej scene vo vytahu. Potom som sa prostrednictvom Velvet Underground dostala aj k jej inym talentom. No az tento dokumentarny film mi ukazal, kto Nico vlastne bola, ako zila a ako tak trochu nicila seba a svoje okolie. Pre mna vsak ostava talentovanou a tak trochu sialenou hudobnickou, ktora nebrala na nikoho a na nic ohlad a napriek tomu sa naveky vryla do historie hudby.(13.5.2014)