Řeč peněz

Money Talks

Reč peňazí

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1997, 97 min

Dalsia nostalgicka bomba a spomienka na podarenu dvojicu v podani Chrisa Tuckera a Chrlieho Sheena. Chris je velky sef a da sa povedat, ze z tych styroch hviezdiciek patria jemu tri. Tie jeho hlasky a ukecanost mne proste vyhovuje a dokaze ma skvele pobavit. Akcia vyborna, vtipky podarene a mala uloha Paula Sorvina ma tiez velmi potesila. Po case to na kvalite sice trosku straca, ale aj tak sa z mojho pohladu jedna avelmi podarenu akcnu komediu. Skoda, ze Tucker nenataca viac filmov.(28.5.2010)

• JohnSmith

Tucker není zrovna můj oblíbenec, ale Sheena mám celkem v oblibě. Proto mě ani moc nebrala Tuckerova komika, i když jsem se párkrát docela zasmál. K akční komedii patří samozřejmě akce, která je ale tak příšerná a amatérská, že se mi to ani nechtělo věřit. Ratner zřejmě neměl s akcí zkušenosti, což nebránilo tomu, aby si produkce sehnala druhého režiséra jen pro akci. Bylo by to mnohem lepší.(11.12.2015)

Hodně vydařená komedie se spoustou srandovních situací a trefných hlášek, jimž se člověk s chutí zasměje. Osobně mám rád filmy, kde se objevuje nějaký velkohubý, drzí černoch, no a Chris Tucker to tady zahrál naprosto famózně. Děj má spád a nechybí mu ani akce, která potom vyvrcholí v samém závěru filmu.(23.1.2012)

• kingik

Film, který by chtěl zaujmout, ale zoufale nemá čím. Kariéra Charlieho Sheena šla v době vzniku filmu prudce dolů a o Chrisi Tuckerovi se mluvilo jako o novém nástupci Eddie Murphyho, ale to se nestalo. Otřepaného scénáře točícího se kolem diamantů nedozírné ceny se ujal specialista na akční filmy Brett Ratner a dělal, co mohl. Do filmu se vecpala pochopitelně komediální výplň, aby Tucker byl co nejvíc ukecaný a Sheen co nejvíc otrávený. Film má svoje lepší, ale většinou slabší momenty, kdy se ze scénáře nelze nijakým způsobem dobrat něčeho, co by diváka překvapilo, nebo to neviděl už v jiných filmech. Pokud tedy máte méně nakoukáno v oblasti krimi komedií, je možné, že vás tenhle snímek zaujme. 40%(17.1.2012)

Mizerný a totálně předvídatelnáscénář, jemuž originalita je cizí jméno. Ale na druhou stranu je rychle a svižně natočen, tak díky i příjemné stopáži nenudí. A Tucker tehdy byl ještě vtipný a nerozmazlený negr:-) Celkově se jedná o příjemnou akční komedii, která má k dokonalosti hodně daleko, ale zase nenudí.(18.7.2007)

• - Tanec, ktorý predvádza Franklin (Chris Tucker) v Jamesovej (Charlie Sheen) kúpeľni, môžeme vidieť aj vo filme Križovatka smrti 2 (2001). (Odpocivadlo)