Řeč peněz

Money Talks

Reč peňazí

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1997, 97 min

Hodně vydařená komedie se spoustou srandovních situací a trefných hlášek, jimž se člověk s chutí zasměje. Osobně mám rád filmy, kde se objevuje nějaký velkohubý, drzí černoch, no a Chris Tucker to tady zahrál naprosto famózně. Děj má spád a nechybí mu ani akce, která potom vyvrcholí v samém závěru filmu.(23.1.2012)

Chris Tucker vo filme exceluje, ale vsetko ostatne je len solidny priemer. Asi najväcsi problem je, ze sa jedna o klasicku buddy movie komediu, ale Charlie Sheen je vo filme az na jednu skvelu hlasku, totalne nevyrazny a Tucker to bez odozvy sam neutiahne. A ani akcne sceny film nepodrzia, lebo je ich minimum. Slusny rozbeh, ktory Ratner k bezchybnemu vysledku dotiahol o rok neskor v komedii Rush Hour, ktora obsahuje dostatok kvalitnych akcnych scen a dvojku, ktora sa perfektne doplna. 6/10.(4.12.2011)

Príjemné prekvapenie na verejnoprávnej tv v neskorých nočných hodinách. Síce staršia, ale nemenej kvalitná komédia, ktorá hravo ukáže chrbát aj novším žánrovým kolegom. Príjemné herecké obsadenie, mal som pocit, že dvojica Sheen - Tucker si dobre sadla. Chcel by som vidieť ten štadión po dotočení zaverečnej scény :)(20.11.2008)

Chris Tucker je takovým podobným zjevem jako například Kevin Hart - oba dva v rámci svého pitvoření dokáží udělat z podprůměrné komedie celkem vtipnou záležitost, u téhle jsem se chvilkama fakt smál. Všiml jsem si, že Tucker (například i v Křižovatce smrti) používá ve svých filmech stejný oslavný taneček, zřejmě si jej nechal patentovat.................moje hodnocení = 6 z 10.(8.12.2015)

• Kingjiri

Slabý, hodně slabý. Nebýt Charlieho Sheena a dobrýho hodnocení, tak se na to ani nekoukám. Takovejhlech snímků se povalujou v programu televizí mraky. Problém týhle akční komedie je, že neni skoro vůbec vtipná (zasmál jsem se jenom jednou). Navíc ukecanej a afektovanej Chris Tucker nikdy nepatřil mezi moje oblíbence. Charlie Sheen, kterýho mám rád se tady zase moc herecky nepřetrh. Nebýt akčního závěru, tak za moc nestojí ani akční složka filmu. Bída s nouzí za dvě slabší hvězdy.(18.1.2012)

• - Tanec, ktorý predvádza Franklin (Chris Tucker) v Jamesovej (Charlie Sheen) kúpeľni, môžeme vidieť aj vo filme Križovatka smrti 2 (2001). (Odpocivadlo)