The Blackburn Asylum

Horor

USA, 2015, 84 min

• malylada

Klasický neduh těchto neambiciozních a na hranici amaterských hororů. Nesnesitelné a nevýrazné postavy, které nepochopotilně paběrkuji z místa na místo a do toho nikterak originální zabijácí, kteří ničím originálním neosilní. První půlka se odvijí pouze ve žvanění a jediné co mě dostalo, byla otřesná scéna sesuvu půdy. Na druhou stranu se v druhé polovině docela daří nahánění tupců a jako slasher v zapomenutých dolech nabral slušné tempo. Rozhodně vraždění nebylo žádnou hitparádou, ale určitou atmosféru si dokázal držet až do konce.......3/10(19.5.2017)

Partia kamarátov zo školy sa vyberie na chatu do riedko osídlenej oblasti. Prístupovú cestu však z jednej strany blokuje zavalená cesta a z druhej strany lesný požiar. Snažia sa nájsť miesto, v ktorom by prenocovali, lenže všetko je opustené. Od miestnych sa dozvedia o bývalej psychiatrii Blackburn, ktorej pacientka spálila celú budovu a zostali po nej len trosky. V tých však vraj prebýva niečo temné. Napriek mnohým správam o záhadných zmiznutiach urobí skupina tú najväčšiu chybu. Kamaráti sa rozhodnú vybrať do opustených trosiek Blackburnu a tu ich nečaká nič dobré. - Viac ako ročné čakanie na tento horor dnes v noci konečne skončilo a som velmi sklamaný. V Blackburn som videl potenciál na oživenie stagnujúceho subžánru Hixploitation, ale ide skôr o menej snaživý projekt. Treba pochváliť masky, ktoré sú vždy krásnym oživením tohto subžánru, kvalitnú prácu s hudbou, dobre vymyslený príbeh o histórii Blackburn a fakt ideálne prostredie pre tento štýl hororu v Kanade. Dojem ale kazí zlé a dosť nesympatické herecké obsadenie, chabý scenár, nevhodné efekty, ktoré tu vôbec nemuseli byť a strašne málo gore, bez ktorého tento horor nemôže fungovať tak, ako má. Velká časť Blackburnu sa taktiež odohráva v tme a práca s osvetlením je naozaj mizivá, takže som po tom dlhom čakaní od toho naozaj očakával ovela viac. Dosť to zachraňuje fakt, že to nie je dlhé a že sa vo vedlajšej úlohe objavili najzvrátenejšie dvojičky na svete. + Soska Sisters + herec z Scary Movie + herečka z Leprechaun: Origins + herec z Final Destination 5 + herec z Wrong Turn: Dead End a Joy Ride 3 + herečka z Wolfcop a The Exorcism of Molly Hartley + herec z The Returned a Lost After Dark(30.8.2016)

Napriek tomu, že sa jedná o tuctovú, ničím zaujímavú, nijak originálnymi prvkami poprepletanú žánrovku, kedy partia mladých príde do konfliktu s miestnymi buranmi, kľudne možno skonštatovať, že sledovanie tohto snímku by fanúšik hororu nemusel nijak mimoriadne banovať. Kto však z pohľadu násilia či gore očakáva viac, mal by preladiť na skromnú "notu" - 55%(31.8.2016)

• kaylin

Kanadský snímek „The Blackburn Asylum“ se nesnaží na nic hrát, prostě je to hixploitation, pár vidláků, kteří to chtějí nandat lidem z města, co moc machrují. Nudné zachycení hororových stereotypů, které je ozvláštněno alespoň tím, že to zabíjení tu docela bolí, je to uvěřitelné, a jakmile se zrůdičky ukážou, stojí to za to. Přitom to nejsou vyloženě degenerované osoby, jak jsme někdy u hixploitation zvyklí. Ale normální taky nejsou.(13.6.2019)

V soutěži neambiciózních, tupoučkých hixploitation vyvražďovaček, které míří rovnou na DVD nebo do televize, je Blackburn jedním z těch snesitelnějších kousků. Zhlédnuto bez újmy - celkem rychle se jde na věc, opuštěné doly jsou atmosférické, vzezření záporáků OK, pořád se něco děje, takže mě to svou demencí nestačilo začít srát.(11.9.2016)

• - Natáčalo sa v Kanade a celé natáčanie trvalo len 14 dní. (Marceloo)