Ztraceno v překladu

Scénografie:

K.K. Barrett, Anne Ross

Kostýmy:

Nancy Steiner

Komentáře uživatelů k filmu (1 118)

Muž a žena. Oba dva jsou v cizí zemi, jejíž kultuře ani jazyku nerozumí. Oba dva se cítí osamělí, dokud se jednoho dne nepotkají v baru. Jestli vám to připomíná další romantický film, věřte, že Ztraceno v překladu jím není. Vypráví totiž o úplně něčem jiném. Přátelství a porozumění, díky němuž oba dva zase začínají nacházet víru v sebe sama. Melancholický, krásně lidský film, na který člověk vzpomíná ještě dlouho poté, co ho poprvé viděl.(25.10.2006)

• andy60

Těžko hledat podobně nudný film. Co na tom, že Bill Murray hraje skvostně, když nemá co hrát? Ztraceno ve scénáři - to by byl zřejmě mnohem výstižnější název. Ano, někdy to chvíli trvá, než se film "rozjede", ale tady se skutečně neděje nic, a když říkám nic, myslím tím naprosté NIC. Chybí tomu humor, chybí tomu zápletka, chybí tomu gradace, chybí tomu emoce, jiskření mezi ústřední dvojicí..., chybí tomu snad vše, co dělá film skutečně dobrým filmem.A to vysoké hodnocení zde? Pro mě naprosto nepochopitelné a vlastně i odstrašující.(19.3.2016)

Lost In Translation som videl az teraz poprvy krat ale musim povdat ze som rad ze som si tento magicky zazitok odlozil na tento vyzretejsi vek (25) pretoze mam pocit ze ako mladsi by som to tak nepochopil. Najskor by som si myslel ze to je dlhe a nudne i ked krasne natocene. No opak je pravdou, Sofia Copolla dokazala carovne zachytit moment stretnutia dvoch ludi kde sa nejedna ani o priatelstvo ani o partnerstvo, ale o dve zabludele duse ktore si rozumeju na urovni ktoru clovek najde velmi zriedka ak vobec. Obaja vedia ze to je chvilkove no budu si to pamatam navzdy. Davno vo mne nejaky film tak nezarezonoval. Podobny film: Her(4.6.2016)

Myslím si, že kdyby za tímto filmovým počinem nestála Coppola, nýmbrž jméno nikoho uplně neznámého...ani zdale by film nezískal takové hodnocení... Herecké výkony jsou dobré, film je komorní, hezky se na něj dívá, ale i přesto nemohu říct, že by mi nějak extra učaroval...(11.6.2016)

Nádherný počin, který plyne tak příjemným tempem, až se s ním stihnete tak nějak vžít. Řekl bych, že moc takovýhle filmů není, a nebo možná jeho výjimečnost tvoří charismatický herecký výkon Billa Murraye. Ten chlap je prostě génius. Čím líp víš, kdo jsi a co chceš, o to míň tě cokoli rozčílí...(1.8.2016)

Silný příběh, nádherné prostředí, které se k tomu příběhu hodí, výborné herecké výkony, skvělá kamera, do toho zapadající hudba - no prostě tomu filmu se nedá nic vytknout. Já hodnotím Lost in Translation jako jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočené (jakkoliv je toto hodnoceni ošemetné). Ten film ve mě vyvolává silné emoce a ty emoce si dokonce pamatuju a vybavuju dlouhou dobu poté, co jsem film viděl. Dokonce některé emoce mám nyní specificky spojené s tímto filmem (možná mám taky už "middle-age crisis" :) Pokud by bylo hodnocení od 0-10, dal bych jednoznačně 10 - za sebe bych momentálně těžko hledal více působivý film. Je trochu škoda, že Sofia natočila tenhle film hned zkraje své kariéry - nechci ji křivdit, ale podle mě už nikdy nic tak dobrého nezvládne natočit.(10.9.2016)

ťažko pochopiť takto vážny film, pokial si tým človek sám neprejde. Po mesiacoch strávených v Tokiu má človek pocit, že sa tam nič nemení a je až neuveriteľné, ako sa v tom filme nájde. Za mňa plných 5(29.12.2016)

JE TO FAKT KRÁSNÝ!(16.6.2017)

• eMovieMan

WTF ???!!! ne nadarmo se rika, ze dobry film by mel mit hlavne silny pribeh a pak pribeh a hlavne pribeh. Tak to vsechno tady chybi. Jedna hvezdicka za par vtipnych scenek (treba v bazenu, nebo s kobercem)(17.7.2017)

Velice osobní film." Scarlett je prostě anděl a pan Murray má neskutečné charisma, 100%."(29.10.2017)

To bylo neco!! Sice zacatek trosicku nudnejsi ale ke konci jsem se nesmirne bavil. Skvela sonda do nitra duse a kultury. Pri sledovani jsem take tak trochu ztratil ale vubec mi to nevadi protoze o tom ten film ma byt - velmi spiritualni zazitek. Nemam slov.(18.11.2017)

Pre súčasného netrpezlivého diváka nudný a vlečúci sa film. Pre vnímavého balzam na dušu.(26.1.2018)

Existuje snad milejší film o dvou lidech, které od sebe dělí nejen věk ale i postavení? Kteří nakonec díky svému problému s nespavostí se setkají a zažívají svůj společný čas, tajně , tam venku v neznámém světě kde rozumí sotva půl slova. Libí se mi ono sbližování které je opravdu o pochopení toho druhého a prožití s ním čas který byl tomu setkání vyměřen..Pokud jsem hledal normální romantický film bez všech těch cinkrlátek a podobných blbostí, tak myslím že jsem jej opravdu nalezl.....(17.2.2018)

Já vůbec nevím,jak to hodnotit. Měl z toho taky někdo depku jak já? Hrozně zvláštně natočený film,všechno tmavé,ponuré,depresivní..Ale zase na druhou stranu se mi to strašně líbilo a teď když o tom přemýšlím,pustila bych si to hned znovu. I přesto,že nemám ráda Billa Murraye (vím,že ho to fakt mrzí) tak se mi v tomhle filmu hrozně líbil,stejně tak jako Scarlett Johansson,ale ta je prostě tak krásné stvoření,že to jinak nejde..(26.3.2018)

Upřímně jsem si nikdy předtím neuvědomila, jak úžasný muž a herec Bill Murray je. A stejně tak i Scarlett. Pokud chcete vidět, jak vypadá skutečná osamělost a prázdnota, jen se mlčky dívejte. Film, ve kterém by nemusely být ani dialogy, abych věděla, co chtějí hlavní hrdinové říci. A také dost často žádné nejsou. Ani jednou jsem si neřekla, že by ticho bylo moc dlouhé, záběr moc nudný nebo příběh nezáživný. Samota, kterou si užijete. Pocitově velmi silné dílo.(26.4.2018)

Úžasná režie Sofie Coppoly, úžasný Bill Murray a úžasná Scarlett Johansson v příběhu dvou osamělých lidí v cizím, pološíleném světě, kteří hledají kousek porozumění a spříznění. Jen ten, kdo dá přednost srdci před pravidly a předsudky ho může získat. Úžasné... 90%(5.8.2018)

• marmat7

Nudný, dlhý a rozvláčny film. Myšlienkami som bol úplne inde. Len pár scén bolo pekných.(4.11.2018)

Jestli někdy navštívíte Tokyo, pusťte si pak tenhle film. Bude k vám promlouvat úplně jinak, než když jste ho viděli poprvé.(19.11.2018)

1 15 29 42 53 54 55 56 následující >>