Jexi

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Julia Caston

Příjemná jednohubka, která zasytí, ale budete chtít dezert. Originální to sice je, ale chybí mi víc humoru. Adam Devine je skvělý a filmu dodává šťávu. Přisprostlý moderní humor o jedné typické závislosti. Muž, který nevydrží bez telefonu, tak dostává velmi vypečenou AI. Navíc je to okořeněné typickým románkem, který nevybočí z obvyklých klišé. Já jsem se vcelku bavil a několikrát i zasmál. Přesto jsem od Jexi očekával mnohem víc. Taky proto, že potenciál si myslím to má mnohem větší než sexistické vtipy a špatnou navigaci v autě. Přesto vcelku solidní komedie, která neurazí a zabaví na jedno odpoledne. (50 %)(17.3.2020)

Trochu jsem se opil a potřeboval jsem nějakou "blbost" , u které nebudu muset tolik myslet a příjemně vypnu. A tohle byl přesně ten typ filmu co mě sedl do mého stavu. Už během pár minut jsem věděl jakým způsobem se příběh bude vyvíjet a co se asi stane. A kupodivu mě to nevadilo. Adam Devine byl snesitelný a měl minimum vulgárních fórů. Alexandra Shipp si svoje odehrála a do filmu mi sedla. Hlásek Rose Byrne byl velmi příjemný a hezky se poslouchal. Příjemně mě překvapilo, že to není úplná blbost, má to fakt pěkné záběry na San Francisco, "uvěřitelnou" romantiku a krátkou stopáž. Žádný zázrak nečekejte, přesto jako obyčejný odpočinkový film to funguje více, než dobře.(31.10.2020)

• sedm.1

Výrazný a sympatický Adam Devine je v podstatě jediný důvod, proč vůbec sledovat tento strašně hloupý a naivní pokus o romantickou podívanou, ve které se tvůrci snažili poukázat na současný problém vlivu mobilních telefonů na život lidí, speciálně pak na téma vztahů, což bych bral jako zajímavou látku, zvlášť pak s ohledem na to, koho vlastně Jexi vůbec představuje, jenže místo aby toho využili a přistoupili k tomu co nejoriginálněji a nejnápaditěji, tak raději veškeré karty vsadili na triviálnost, hloupost a především nesoudnost, narvané až po okraj tunou klišé a tak nesmysluplných scén a dialogů, že jsem se až chvílemi cítil za ně trapně. Ať se na mě tedy nikdo nezlobí, ale Jexi tak pro mě ve výsledku nakonec nečekaně nemile představuje skutečné scénáristické dno, kdy je alespoň dobré, že to je naštěstí tak krátké, neboť při delší stopáži bych se vážně už bál, jakých nesmyslů a nehorázností budou tvůrci ještě schopni, neboť tolik trapných momentů v jednom filmu snad ani nepamatuji, vrcholem budiž sex s mobilem, to působilo totiž už tak retardovaně, že jsem měl co dělat, abych to v tu chvíli definitivně nevypnul, což jsem jen tak mimochodem ještě u žádného filmu nikdy neuděl. Jexi je zkrátka fakt průser, který daného tématu absolutně nevyužil, nefunguje tu humor, romantika, emoce, prostě nic, je to jen hloupá a kýčovitá splácanina, s jedním z nejslabějších žánrových scénářů vůbec.(1.8.2020)

• playboxguest

Filmy s Adamem jsou si v podstatě dost podobné, průměrné komedie, které jsou ale ideální na brain off odpočinek. Námět s mobilem, který má pocity, mě na papíře nadchl, mám pro tyhle A.I. témata slabost (Simone je moje GP), ale nakonec byl využit v podstatě jen v prvních a posledních patnácti minutách, a to velmi, velmi, opatrně. Když vezmu jiné filmy Lucase a Moorea, sice se mi většinou líbily ještě méně než Jexi, ale rozhodně se v nich autorská dvojice odvázala daleko víc, PG R mě u tohoto filmu upřímně překvapuje. Čekala jsem, vzhledem k Adamovi v hlavní roli, že nepůjde o žádný zapamatování hodný zázrak, ale že se budu většinu relativně krátké stopáže nudit, bylo i tak zklamáním. V rukách Tonyho Scotta, Duncana Jonese nebo Andrew Niccola by se dal námět přetavit v luxusní sci-fi thriller.(25.5.2020)

V podstatě děsná ptákovina, u které jsem se naprosto úžasně bavila. JEXI by potřebovalo tak 98% lidí na planetě. Já ne, neb můj "hloupý mobil" akorát tak telefonuje a esmeskuje a mizerně fotí. Sociální sítě nepěstuji, ale když vidím ty mraky blbů, jak pořád civí do mobilu, tak Jexi by byla na místě. Vtipné, milé a zábavné. Za mne 90% - nadsazuji, ale fakt zábavné.(10.2.2020)