Reklama

Reklama

Sexy Jexi

  • USA Jexi (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Philovi zcela změní budoucnost nový mobilní telefon s inteligentní aplikací, která mu chce zlepšit život. Ovšem podle sebe a navždy. Umělá inteligence začne žárlit a rozhodne se svému majiteli pořádně komplikovat jeho milostné peripetie... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (54)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Příjemná jednohubka, která zasytí, ale budete chtít dezert. Originální to sice je, ale chybí mi víc humoru. Adam Devine je skvělý a filmu dodává šťávu. Přisprostlý moderní humor o jedné typické závislosti. Muž, který nevydrží bez telefonu, tak dostává velmi vypečenou AI. Navíc je to okořeněné typickým románkem, který nevybočí z obvyklých klišé. Já jsem se vcelku bavil a několikrát i zasmál. Přesto jsem od Jexi očekával mnohem víc. Taky proto, že potenciál si myslím to má mnohem větší než sexistické vtipy a špatnou navigaci v autě. Přesto vcelku solidní komedie, která neurazí a zabaví na jedno odpoledne. (50 %) ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Jexi" reálne ako komédia nefunguje. Prečo? Lebo keby sme tento film rozobrali do detailu, tak tam kopec vecí nedáva zmysel a nemá to šancu v reálnom svete takto fungovať. Čo je aj najväčší problém celého filmu. Predstavme si, že by taká apka skutočne existovala. Ktorá by takto mohla riadiť náš život. Neviem si to predstaviť. V prvom rade, očividne je to funkcia nových telefónov. Reálne by sa JEXI skutočne venovala len Philovi? Nie je v telefónoch iných ľudí? Okrem toho si ju kúpi s novým telefónom. Keby možno dostal telefón s prototypom operačného systému, ktorý by mal ešte testovať, tak si to viem reálne predstaviť fungovať. Lenže spôsob, akým túto komédiu tvorcovia robili nedáva celému svetu žiadnu logiku. Je to proste príliš pritiahnuté za vlasy a nedáva zmysel. Okrem toho si nemyslím, že Adam Devine bol vhodne zvolený do hlavnej role. Chalan vie robiť komédiu, no reálne nemám z neho v tomto filme pocit, že by sa tu skutočne našiel. Často je jeho výkon dosť strojený a nevie sa reálne v tomto svete pohybovať. Predstavil by som si tam viac asi Setha Rogena, alebo niekoho podobného. Toto moc nefungovalo. Napriek tomu, že sa snaží tomu dať všetko, čo môže. Humor miestami funguje, no potom sú tu momentky, ktoré sú za hranicou môjho chápania. A pôsobí to, že sa nás až zúfalo tvorcovia snažia rozosmiať. Jediné čo vo filme aspoň čiastočne funguje je romantická linka medzi Philom a Caty. Majú medzi sebou dobré momentky a fungujú. Film sa snaží mať dobré posolstvo a chce nám ukázať niečo, z čoho by sme si mali vziať príklad, no nerobí to podľa mňa správnou cestou. Výsledok je ten, že keď to začneme analyzovať, všetko sa to rozsype do peknej hlúposti. Hlúposti, ktorá nedáva žiadny zmysel. Takže osobne film odporúčať nemôžem, no som za to, aby si niekto vzal tento koncept a prepísal to nejako inak. Možno nie nutne ako komédiu. Možno by sa z toho dala spraviť dráma alebo thriller. Potenciál tu je, ale tvorcovia to skutočne chytili za nesprávny koniec. Tento telefón nerobí náš život lepším. Bohužiaľ. Hodnotenie: D ()

Reklama

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Film o debilovi závislom na mobile, ktorým si nechá riadiť život, aby nakoniec zistil, že on dokáže byť debilom vlastne aj bez mobilu. Krásne poučné s minimom naozaj vtipných situácií a nefungujúcej romantickej chémie. Náladu zvýšia len vsuvkové feeling good piesne, ale to nezvráti ten hnusný pocit z toho, ako si tam idiot fotí vtáka alebo anál. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Jexi je nenápadný, podhodnocený outsider, jehož hodnocení nechápu, protože za poslední dobu je to jedna z těch lepších komedií. Od začátku do konce jsem se smál, hlášky se na diváka valí každou minutu a Adam Devine tady sedl perfektně. Hlavní nápad, kdy se Jexi (něco jako Siri) ,zamiluje do svého majitele a dělá mu naschvály, žárlivé scény a uráží jeho šéfa, se mi strašně líbil a užíval jsem si ho ve velkém. (sex hl. postavy s mobilem skrze nabíječku byl top celého filmu:D ) Ke konci to trochu upadá kvůli snahy o dramatický zamilovaný závěr, který bych tady vynechal a šel spíše jen komediální hi-tech cestou, ale i tak je to na subjektivní 4ku, protože jsem se bavil, jak už dlouho ne. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Filmy s Adamem jsou si v podstatě dost podobné, průměrné komedie, které jsou ale ideální na brain off odpočinek. Námět s mobilem, který má pocity, mě na papíře nadchl, mám pro tyhle A.I. témata slabost (Simone je moje GP), ale nakonec byl využit v podstatě jen v prvních a posledních patnácti minutách, a to velmi, velmi, opatrně. Když vezmu jiné filmy Lucase a Moorea, sice se mi většinou líbily ještě méně než Jexi, ale rozhodně se v nich autorská dvojice odvázala daleko víc, PG R mě u tohoto filmu upřímně překvapuje. Čekala jsem, vzhledem k Adamovi v hlavní roli, že nepůjde o žádný zapamatování hodný zázrak, ale že se budu většinu relativně krátké stopáže nudit, bylo i tak zklamáním. V rukách Tonyho Scotta, Duncana Jonese nebo Andrew Niccola by se dal námět přetavit v luxusní sci-fi thriller. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama