Reklama

Reklama

Zahradníci

(seriál)
Trailer 2
Komedie / Krimi / Drama
Velká Británie / USA, 2021, 3 h 6 min (Minutáž: 44–52 min)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Minisérie Zahradníci vypráví podivný příběh zdánlivě obyčejného manželského páru, který se stane středem zájmu kriminalistů poté, co je na zahradě domu v Nottinghamu nalezeno několik mrtvých těl. Susan (Olivia Colmanová) a Christopher (David Thewlis) Edwardsovi už více než patnáct let utíkají před realitou. Poté, co Christopher zavolá domů své nevlastní matce, vyjde najevo jejich podíl na hrůzném zločinu, který nebyl po celých deset let odhalen. V průběhu vyšetřování, inspirovaného Susaninou posedlostí starými westerny a klasickou kinematografií, se dvojice stává hollywoodskými hrdiny ve svém vlastním milostném příběhu. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (9)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děje je v Landscapers sotva na jeden celovečerní film, nikoli na čtyři seriálové hodiny, a nebýt Davida Thewlise a Olivie Colman, ani bych se na to nedodívala. Polovinu stopáže zabírají snové "western představy" hlavní hrdinky, které působí směšně a jsou tam jen protože by byl příběh jinak příliš řídký, když je takto nesmyslně natažen. Nakonec tuto částečně sebeuvědomělou (proč?) a částečně úsměvně trapnou (proč?) minisérii nezachránili ani dva skvělí herci v hlavních rolích. 2* ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Zvláštne čudo a mix medzi seriálom, snovým úletom, dokumentom podľa skutočnej udalosti atď...pritom by z toho mohol byť krásne jeden celovečerný rozumný film. Dvojica podivínov ktorá majú rôzne dôvody na to ako byť spolu ale nemať peniaze. Ona má rodičov ktorí zmiznú a o 15 rokov sa okolnosti vyvinú tak, že sa nájdu zavraždení na dvore ich vlastného domu. Kto ich zabil a prečo ? ona? ich dcéra ? on ich zať ? alebo spolu ? a prečo ? a ako ? všetko by to bolo v poriadku ale tvorcovia parodujú, zosmiešňujú a dehonestujú vlastné dielo vsuvkami. Vsuvky a rôzne snové výjavy z divokého západu, čiernobiele vsuvky, rôzne zábery na scénu aj za scénu kedy vidíme kameru, kulisy a maskérov ? ! ? ! Načo toto bolo dobré ? nehovoriac o tom, že to celé ide pomaly a lenivo dopredu a celé by sa to dalo zhrnúť do 45 minútového dráma dokumentu. Škoda toho, zaujímavý príbeh , dobrí herci ( Colman a Thewlis ) a vsuvky ktoré to hrubo zahodili. Niekto chcel byť na celú silu moderný a cool ale pozabudol sa, že netočí Matrix a ani nie je David Lynch. 60 % ()

Reklama

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

"V roce 2014 byli Susan a Christopher Edwardsovi obviněni z vraždy a odsouzeni na 25 let. Dodnes trvají na své nevině." „Jestli chcete, budu vás zastupovat v dlouhodobém...“ „Skvělé. Protože jak víte, dostali jsme se s manželem do poněkud trapné situace. Já vím, že to zní trochu morbidně...“ Pre mňa bol toto majstrovský kúsok, hodný Oscara minimálne v troch kategóriách. Manželia Susan Edwards (Olivia Colman) a Christopher Edwards (David Thewlis) boli k „zulíbaní“, na toto neexistuje adekvátny slovenský výraz. Boli napísaní ako postavy pre všetkých fanúšikov filmu. Ich postavy sú kdesi na hranici medzi realitou, komiksom, westernom a divadelným predstavením. Presne tak umne sú postavené jednotlivé scény. V konečnom dôsledku to nie je o prípade ako z paperbackového vydania ošúchanej westernovky, ale hlavne o vzťahoch. Tie nie sú priamočiare a ideálne. Tvorcovia nádherne vymodelovali vzťah dvoch manželov – spolu – navždy – v dobrom, aj zlom. Celý čas som premýšľala, koho mi tí dvaja pripomínajú, prišla som na to! Obraz Granta Wooda - Americká gotika. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

osobitá minisérie,která sice příběhově nenabízí nic zásadně nového,ale nahoru jí táhne výborně zahraná ústřední dvojice a také zvolená forma.Ta je minimálně nevšední a hravá a upřímně mě bavila.Nejvíc je to vidět ve třetí epizodě,kde těch vizuálních hrátek,kdy herci opouští scénu a přesouvají se na jinou v rámci vyprávění atd bylo vskutku hodně...70% ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zahradníci nic moc nepěstujou, spíš jsou krapet praštěný filmem, i díky tomu zažijeme ozvláštnění o snové představy hrdinů i tvůrců. Tyhle cingrlata to trochu retardujou, ale současně to nesplyne s x podobnými záležitostmi. A ještě to nesplyne dík Olivii Colman a Davidu Thewlisovi. ()

Galerie (68)

Reklama

Reklama