Temný úplněk

Trailer 1

Legenda říká, že, kdo je zraněn vlkodlakem a přežije, za noci a za úplňku se proměňuje v tuto krvelačnou příšeru a zabíjí vše živé... Ted Harrison je chlap, jak má být. Rázný, sebejistý a plný života. Až do oné divoké noci hluboko v džungli Nepálu... Zatímco se miluje se svojí přítelkyní, objevuje se příšerná stvůra - napůl člověk a napůl vlk. Než ji Ted zastřelí, je zraněn a jeho dívka zabita! A protože se legenda neúprosně naplňuje, není Ted už tím mužem, jakým býval. Navíc odjíždí navštívit svou sestru a jejího syna Bretta do poklidné oblasti uprostřed hlubokých lesů a skal... (oficiální text distributora)

Trailer 1

hladass

Špatný béčkový horor, kde nejsou skoro žádné oběti a se směšnou přeměnou člověka ve vlkodlaka... Když si člověk vzpomene na přeměnu v Americkém vlkodlaku v Londýně, musí se mu chtít začít brečet... Tak hrozné to v Temném úplňku je... Jedinné na co se dá v tomhle kousku dívat, je pár gore efektů a docela fajn pes... Když ten se nasere, stojí to docela za to.... ()

misterz

Tento snímok ukázal, ako dôležité je mať doma verného psíka, veď čo ak nám niekedy na dvere domu zaklope vlkodlak?... Na filme sa mi ako milovníkovi zvierat preto páčil hlavne motív vernosti takéhoto domáceho zvieracieho strážcu - bolo to pekné a milé, to ako si psík keď už vedel, že je zle, ľahol na chlapca na posteli a podobne... Masky ani efekty ma tiež nesklamali, aj keď je pravda, že bodycount mohol byť lepší. Ale inak celkom spokojnosť, myslím že je snímok dosť výrazne podhodnotený. 70/100 ()

SOLOM.

Jde o jeden z prvních vlkodlačích filmů, který jsem viděl. A to hned několikrát ještě na VHSce. Mám tento kousek docela rád a svým způsobem na něj nedám dopustit (až se divím, že jsem ho zde doteď nehodnotil). Je velká škoda, že Eric Red za svou kariéru nenatočil mnohem více filmů, protože své řemeslo dělá (dělal) velmi dobře. Dokonce se několikrát osvědčil i jako zručný scénárista. Bad Moon je slušné devadesátkové béčko, které dokáže diváky a především milovníky vlkodlačí tématiky uspokojit téměř po všech stránkách. Co se atmosféry týče, tak tady jsem spokojený velice. Již od samotného úvodu nám příběh nabídne pěkně krvavou podívanou a především i slušně zpracovaného vlkodlaka. Samozřejmě byla splněna i kvóta lehké nahoty, ale to jen tak na okraj. Dominantní pasáž přijde až ve chvíli, kdy se Ted uhnízdí za domem své sestry a pomalu se stává středem pozornosti hlavního hrdiny tohoto filmu. Tím je vlčák Thor (který mimochodem byl ústřední postavou i stejnojmenné předlohy). Zápletka se totiž točí především okolo tohoto psa – ochránce rodiny a nejlepšího přítele člověka. Doslova jsem se do něho zamiloval, protože tuto rasu mám velice rád. Díky tomu divák dostane i dosti odlišný pohled na celý film, protože zápletka se točí především okolo psa a vlkodlaka (Teda), než zbytku lidských postav. I ty zde samozřejmě dostanou svůj prostor, protože bez nich by to prostě nebylo ono. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Filmy o vlkodlacích jsou většinou špatné, ovšem tento překonává všechny představy o tom, co je to špatné - neříkám, že bych občas nekoukla s potěšením na film s vyloženě hloupým scénářem, mínusovou režií, herci, které sebrali ve frontě na nucený výsek, uslintanými německým ovčáky, mizernými maskami a malými, zdravě a vesele vypadajícími šklebany, ale určitě to nechci mít všechno najednou. ()

heyda

Temný úplněk je horor, který jsem poprvé zhlédnul asi ve 12 letech a měl jsem tehdá opravdu nahnáno. Proměna ve vlkodlaka, souboje se psem, atmosféra díky dobře zvolenému prostředí temných lesů a všudypřítomné mlhy velmi děsivá. Herecké výkony taktéž na dobré úrovni. Myslím, že si tenhle film zaslouží vyšší hodnocení, proto dám 4 hvězdičky. ()