Bouře (TV film)

Scénografie:

Bill Brodie

Kostýmy:

Rita Riggs

Psychologický thriller pro tři herce, který je na TV počin překvapením. Drama chlapíka, který se vlivem nehody za silné bouřky dostane k manželské dvojici bydlící na samotě kdesi v lese, kde je nucen bojovat o život svůj i život mladé manželky vyšinutého pána domu. Dramatická atmosféra se vyvíjí pomalu, ale svým přirozeným tempem. Vše vykrystalizuje v napětí, které nenechá na pochybách. Je na něm kladen velký důraz, poněvadž je to právě děj, co je tahounem tohoto snímku. Televizní tvorba není zrovna nejkvalitnější a to hlavně vlivem malého rozpočtu, ale i zde platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo. Dramatický snímek se velmi povedl.(22.8.2014)

Film rozhodně není dobrý, protože to tak režisér zamýšlel, ale je dobrý přesně z opačného důvodu. Snímek obsahuje spoustu nechtěných vtipných perliček a nelogičností ať už kvůli děravému scénáři a nebo kvůli malému rozpočtu. V dobrém rozpoložení nebo ve skupině přátel se tomu neuvěřitelně nasmějete. A proto také doporučuji sledovat s jistou rezervou a neočekávat od toho nic zázračného.(29.9.2020)

Na televízne spracovanie zdarne pôsobiaci komorný triler. Atmosferický príbeh odohrávajúci sa v jednom zrube stovky míľ od civilizácie a iba s tromi ľudmi, z ktorých je jeden polopsychopat (charizmatický Charles Dance) obľubujúci zbrane, to nemôže dopadnúť zle. A ani nedopadáva, aj keď samozrejme, El Dí Filips je slabota a veľké štastie, že film nestojí iba na ňom. Nuda však rozhodne nehrozí a na televíziu povedal by som milo prekvapivé.(16.9.2016)

• tron

Komorný triler, v ktorom má Lou Diamond Phillips (MLADÉ PUŠKY) nehodu, v lesnom domčeku sa oňho postará Mia Saraová (LEGENDA), vznikne medzi nimi románik... čo ale zistí jej manžel Charles Dance (VOTRELEC 3) a vzhľadom na to, že má kušu a bývajú na samote v hore, to pre Phillipsa neznamená nič dobré.(14.1.2005)

• BradleyT

Nuda, blbost, nesmysly. Nejvíc mě dostalo, jak se Jack snaží utéct z chaty a hraje jak proti silnému větru padá, ovšem déšť celou dobu padá svisle jakoby nic, nebo třeba ta oživlá mrtvola ke konci filmu. Možná nazvat to hororovou komedií a parodíí, bylo by moje hodnocení lepší. Za ten konec ovšem tu jednu hvězdičku dám.(7.9.2008)