Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

Metalicum

střelte mě do hlavy, na tenhle film sem alergickej, takže ho nebudu hodnotit. nezvladnu dokoukat ani 10 minut tyhle emo-exhibice Roberta Redforda. ()

zuzzuli

Tenhle film je krásný, smutný a velice dojemný. Takové pocity jsem po zhlédnutí tohoto snímku získala. Myslím si, že film je až zbytečně moc dlouhý, ale kompenzuje to Robert Redford, který podal senzační herecký výkon. ()

kubilov

Velký film, opravdu velký. Ať už svou obrovskou téměř tříhodinovou stopáží, výtečným prokleslením hlavních postav anebo svým duchovním poselstvím o kontrastu klidného života v montanských horách a údolích proti uspěchanému životu v New Yorku. Bravurně režírující a perfektně hrající Robert Redford v roce 1998 konečně obsadil sám sebe do hlavní role ve svém filmu a hned se z toho stalo rozhodnutí velice povedené a později i finančně úspěšné. Svou roli tajemného zaříkávače koní zvládl s naprostou noblesou, podobně jako mladičká Scarlett Johansson velice komplikovanou roli mladé dívky s neuvěřitelnou životní smůlou. Jedna z hlavních postav, se kterou jsem tedy měl největší problém byla Kristin Scott Thomas, protože na jednu stranu představovala neskutečně hloupý ženský životní postoj "nevím co chci" a navíc byla jak ona, tak i její chování dost velkým způsobem nesympatické. Co mě ale překvapilo snad úplně nejvíce byl fakt, že i když je film prakticky z poloviny jen o koních a až z té druhé o lidských vztazích, tak mě jakožto zarputilého odmítače veškerého toho přehnaného povyku okolo koní Zaříkávač dost bavil. Fajn film s trošku roztahaným příběhem, což nutně nemusí znamenat nic špatného. ()

Jehan

Mám ten film rád. A nejen kvůli Redfordovi, byť je tam naprosto skvělý. Prostor krajiny. Koně. Klíčová scéna pro mě není to, jak tančí s K.S.Thomas (jak vrtí jeden druhému po košili), byť je krásná (ta scéna), ale ty chvíle s koněm, ke kterému hledá cestu. A pak ta scéna, jak ji nechá odjet bez rozloučení a dívá se na odjezd z vršku ze sedla koně. Scény? "Počítá se Chicago?". A to, jak si v klidu nasadí brýle a pustí si violoncellový koncert od Dvořáka... Velké emoce uvnitř. Velké přesahy. Krásný film. ()

Tominni

Dlouhý, předlouhý film Roberta Redforda - o tragické nehodě, o koních, o vztazích, o uzdravení. Moc se mi líbila kamera, úvodní scéna nehody je natočena opravdu výborně, druhá část na ranči v Montaně už je troche slabší (už jen proto, že jsem stejně celou dobu fandil Samu Neillovi) a až příliš dlouhá. Přesto Robert Redford natočil dobrý film, vizuálně dokonce výborný film, ale příběh za kamerou přece jen zaostal. ()

Gamekeeper77

Film na mě působil od začátku do konce až neobvykle přirozeným dojmem. Prokoukal jsem se jím hladce jak po másle bez sebemenšího škobrtnutí, nebo výtky vůči čemukoli v něm, takže co se mě týče, Redford odvedl opravdu skvělou práci. 82%. ()

Petule3

Dokazu se na tento film divat dvema pohledy. Prvni je ten, ze je to klasicka romanticka sladarna se strejdou Brada Pitta (mne ho fakt Robert pripomina :)), ktery si to napsal proste na telo a udelal ze sebe idola kauboje s krehkym srdickem, ale silnym charakterem. Na druhe strane jde o moc hezky film s krasnou prirodou a uvedomenim si, ze lidi v prirode jsou asi opravdu stastnejsi nez ambiciozni matky z velkomest. Mne to vzalo...at tak nebo tak, miluju, kdyz mezi dvema hlavnimi hrdiny funguje chemie a ta by se tu dala krajet. Scarlettka roztomila a konicek...je proste konicek no. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 72% | FDb.cz - 80.4% | Krásný film od režiséra Roberta Redforda, o kterém je všeobecně známo, že má velký cit pro filmy, což tady potvrdil. Též bychom chtěli zmínit, že obdivujeme lidi, kteří stojí za kamerou, ale i před ní (viz. Clint, či právě Robert). A tady si to Robert opravdu ukradl pro sebe a herecky i charakterově přebyl všechny ostatní. Ale též nás potěšila první větší role Scarlett, která může vděčit právě Bobu Redfordovi za její dnešní skvělou kariéru. Jinak samozřejmě krásný film s hezkou hudbou, krásnou přírodou a koňmi v hlavní roli, který nehraje zbytečně na city, ale i tak ve skrytu duše dojme. Zkrátka takový malý skromný velkofilm, který díky své délce není pro každého, ale my jsme ho ocenili a doporučujeme, minimálně pro všechny milovníky Dramatů - povinnost. 80% ()

ottik274

Jeden z mála filmů, u kterého není jeho délka na škodu. Redford do něj zamíchal nádkernou krajinu a také příjemně ubíhající (a silný) příběh o koních a lásce, který má několik opravdu silných okamžiků, které si budu ještě nějakou tu chvíli pamatovat. ()

DooFooS

Zpracování výborné, herci výborní, režie výborná, ale všechno dohromady působí účelně, očekávatelně a hlavně strašně zdlouhavě. Film mě zkrátka utahal a unudil a přitom by vůbec nemusel. ()

sirrgulo

Na filmu se mi nelíbí moc románek mezi Annie a Bookerem, ale příběh Grace a jejího koně. Tu romantiku bych si dokázal odmyslet. Scarlett mě už tady ve čtrnácti fascinovala. K mému překvapení se pak objevila na předávání Oscarů za Ztraceno v překladu a nová oblíbenkyně byla na světě. ()

Vots

Tento film patří rozhodně k mým nejoblíbenějším. Robert Redford je výborným hercem, ale také režisérem, mám pocit, že snad ani nedokáže natočit špatný film. Ovšem oslnivý není pouze jeho výkon, Scarlett Johansson mu i ve svých tehdejším čtrnácti letech směle konkuruje a přesvědčuje nás o tom, že s talentem se člověk již narodí. Příběh je velice dojemný, scény, kdy se mlčenlivý a stoický "zaříkávač koní" snaží zkrotit divokého Pilgrima jsou opravdu působivé. Emoce jsou promítány na celé plátno, pomalým tempem filmu jsme nenásilně vtahováni do děje a pozorujeme vzájemné vztahy všech hlavních hrdinů. Patřičnou atmosféru mu dodává jemná a podmanivá hudba Thomase Newmana. Tohle je prostě snímek, který vás chytne za srdce. ()

moviepill

Do dokonalosti tomu niečo málo chýba. Napríklad by som ubral stopáž, vybral o niečo sympatickejšiu predstaviteľku Grace a viac film zdynamizoval. Ale ako obdivovateľ koní dávam štvrtú * za Pilgrima, najväčšieho fešáka filmu "Zaklínač koní". Ale aby ste ma nechápali zle, Roberta Redforda si vážim nielen ako režiséra a herca, ale aj ako človeka ako takého a týmto filmom si u mňa neurobil hanbu, to nie. ()

natalanka

Ten kdo si prožil takový zmatek ve vztazích jako Annie, pochopí jak skvěle je tento film zahrán. K tomu tragédie dcery.... Já jen smekám. Je to velmi příjemný film, při kterém mě pokaždé zamrazí, když cítím jak se rozvíjí vztah mezi Tomem a Annie. Absolutně mě ta přítažlivost mezi nima nenechává chladnou.Zároveň obdivuji Scarlett Johansson, která zahrála zlost, strach, tvrdohlavost i ublíženost dítěte opravdu na jedničku. Nádhera. Ten vnitřní neklid u tohohle filmu....mě k němu přivádí opět a opět. Jako koně k Tomovi Bookerovi. Jdu poslušně a pokorně.:-)) ()

SB

Příběh není špatný, ale to provedení je sladkobolný, slzodojný kýč. Nejlepší herecký výkon podal asi tak kůň Pilgrim a děti honáků, jinak ostatní stojí v podstaně za hovno - přehrávání všech je hrozně okaté. ()

route60

Každý milovník koní musí být ze Zaříkavače koní nadšen, Robert Redford natočil nádherný snímek s krásnou hudbou Thomase Newmana. ()