Od pólu k pólu (TV seriál)

Pole to Pole

Dobrodružný / Dokumentární

Velká Británie, 1992, 8x50 min

Michael Palin

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Nie také napínavé ako Cesta okolo sveta, na druhú stranu sa tu dozvedáme viacej o Afrike, než by som sám čakal. Palin nadobúda vo svojich textoch istotu a je zábavné sledovať jeho cesty s jeho komentárom. Štáb BBC sa znova raz predviedol. Nič im neunikne. Ani zvieratá, ani panoramatické zábery ani usmievajúci sa Palin robiaci rozhovory s kdekým, aby sa dozvedel kdečo. Palinove cesty sa mi začínajú pomaly dostávať pod kožu. Ak sa 50-ník môže vybrať do sveta, prečo by som sa znova nevybral aj ja? A ako to už vyzerá, začínam plánovať svoju ďalšiu cestu.(13.6.2015)

Zajímavý dokument se sympatickým a vtipným Michaelem Palinem. Během sledování jsem se několikrát od srdce zasmála, on se na to prostě hodí.(8.8.2014)

Asi nejlepší kousek z dokumentárních cestopisů s Michalem Palinem. Odpadá drobná nezáživnost putování po moři z "Cesty kolem světa za 80 dní", ale stále zůstává poutavost "velkého celosvětového putování" i napětí, jak a zda vůbec se podaří cestu dokončit. Díky neodolatelnému humoru Micheala Palina seriál ani na chvilku nenudí a nezklouzně k suchému "zeměpisování". Divákovi je umožněno podívat se na místa, která běžný smrtelník nenavštíví. Především díly první (Severní pól, Arktida, Špicberky, Skandinávie) a poslední (Antarktida) jsou dokonalé.(2.12.2010)