Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Davidaxik

Dávám 5... Nejlepší obsazení vedlejších rolí. Vedlejší role excelovali. Kamera byla suprová. Příběh... Konečně to dávalo smysl! Konečně to bylo vtipné! Nenucené, jelo to samo. Dialogy nevázli, nezaostávali. ()

oli9

Po roce v kině a vcelku zklamání. Očekávání bylo možná trochu velké. Sem tam se člověk zasměje, pousměje ale to je vše. Konec mi přišel takový rychlý. Dějově vcelku nuda. ()

Leník

Šla jsem na ten film s lehkou nedůvěrou v tak dobré hodnocení a první půlka mě příjemně překvapila, druhá půlka bohužel se až příliš podobala současné české produkci. Velkým plusem filmu jsou herci v hlavních rolích. Jinak je ale dost zoufalé, jak jsou současné české filmy totálně zaměnitelné. ()

Karbos

Myslím, že hodnocení ještě trochu sleze ale těch 70% si to zaslouží, celkem povedené komediální melodrama, které i přes náročný rozsah repertoáru drží pohromadě a tak nějak mu to věříte a právě proto jsou vtipné scény opravdu vtipné a ne trapné jak se často u českých komedií stává, za mě solidní záležitost na české poměry... ()

rigby

Vzhledem k výbornému hereckému obsazení mi narostlo očekávání, takže jsem se fakt těšil. Ale jak už to tak bývá, byl jsem nakonec zklamán. Podtext chápu, není komediální, jak by se mohlo na první pohled zdát. Humorných situací je tu přehršel a vzhledem ke kvalitám jednotlivých herců jsou výborně zahrané. Nechybí tu však vážný podtext, který dodává filmu hlubší rozměr. Bohužel by to chtělo ostřejší nůžky. Scény jsou zbytečně dlouhé a nudné, spousta vaty by tam ani nemusela být. Chybí tomu větší švih a tah na branku. Pak by to mohl být opravdu svěží a výjimečný film. V této podobě je to neúnosné a naprosto ztracená příležitost. A to je velikánská škoda. ()

Grázl83

Hvězdné herecké obsazení, kdy i v mini rolích se objevuji známí herci. Dějově ale spíše zklamání. Čekal jsem dávku humoru, což asi na 2-3 scény s Hynkem vůbec nepřišlo. ()

fafejt001

KOOONEČNĚ   v  kině  již  delší  dobu   solidní  komedie  ,  kde  základem   všeho  je  dobrá  parta . Jak  bylo  již  kdysi  zmíněno  v  jedné  divadelní  hře  V.  Havla . Mělo  to  tah  na  branku , skvělá  D.  Kolářová ,  Čermák , Švehlík , Pechlát  , Hoffman    a ty  úkoly  kluků , tedy  chlapů rovněž   . Ten  první  byl  maso , jako  síla . Ono  svléci  své  svršky  na  jednání  nebo  pohovoru  o  práci  ,  tak  na  tohle  musí  mít  člověk  kooouule . A  natož   ,  posléze ,  další  celý  den , mluvit  pravdu .  TVL   opět  maso  .  A  dělat  reklamu  na  polívku  je  také  šichta . Škoda , že  se  nedotáhl  ten  poslední  úkol , nebotˇˇ   Šampo´n  ,  ale  to  už  zjistíte  sami . Takže  dost  dobrý  český  film  a  tudíž  dám  * * * a půl *. Doufám  , že  Patrik  Hartlů   natočí  dalšííí   zajímavé  filmy  ,  nebotˇ   potenciááááál  je  velký . Držím  palce . A  přeji  mu  sukces  .  Je  to  dobrý  týpek  a  slušný  člověk . Tož  zdarec . ()

v.indruchova

Taková klasická česká černá komedie. O životě, který vždy není takový jako jsme si představovali, ale díky přátelům a určitým situacím, které v danou chvíli cítíme jako čistě negativní zjistíme, že tomu tak nebylo. A že nám život dal další šanci, mi pochopili a proměnili ji v úspěch v který jsme možná ani nedoufali. kdyby spolu lidé uměli komunikovat tak by ani nevznikla žádná komedie tohoto typu a těch problémů co by jsme si ušetřili. ()

kyrysar

Mám hrozně rád ty komedie, kde se loser odváží a udělá něco blaznivého. Tady jsem dostal pár takových situací, o kterých jsem bohužel věděl už před filmem. Dostal jsem začátek, na který mě vnadil trailer! Super a teď co dál? Dál už se skoro nedělo nic. Čtyři hrdinové mají svoje dějové linky, které zůstanou nedotažené. Hlavní děj neexistuje. Říkám si, že kdyby to byl seriál, tak by to mohlo dopadnout lépe. Smutné je, že se tento film řadí mezi to lepší, co u nás může být k vidění. Zas a znova je potřeba vyzdvihnout herce, bez nich by to bylo totálně o ničem. Škoda je, že když už v našich krajích, co se týká herců, kvalitu máme, tak nedostanou (nebo málokdy) kvalitní materiál. ()

misiaq

Po dlhom case cesky resp. Cesko-Slovensky film ktory sa dal pozerat. Velmi jednoducha ale chytlava komedia, pri ktorej som sa uprimne zasmial. Nema to ambiciu byt nicim inym ako to je a to je to co mi uz dlho v ceskej alebo slovenskej kinematografii chybalo, predovsetkym u komedialneho zanru. Palec hore. ()

Sympy

Pro mne tedy těžká bída, ač ve filmu hraje spousta mojich oblíbených herců. Dvě hvězdy za Čermáka a Švehlíka, kteří mě fakt bavili, ale i za Langoše který neměl moc prostoru.Jinak příběh, jak tu lidi píšou kdoví jak chytré? Mě to přišlo začátek jak z Všiváků a pak rastr ala Amerika, kde budeme hrát hru ta nás logicky dovede do průserů, takže nás nemá co překvapit. ()

tchempi

Nenapadlo by mě, že podle komediální knihy vznikne syrové drama o chlapské krizi středního věku. A je překvapivě dobré. A bylo by lepší, kdyby si rejža ujasnil, co chce vlastně točit, a neprokládal emočně silné pasáže troškovským trapnohumorem. ()

Tristanian

Plus za kreativitu v rámci úvodních titulků. Následně jsem zvládl cca 30 minut. Víc už téhle rádoby chlapácké nudě bez hlavy a paty odmítám obětovat. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+