poster

Obyčejní lidé

 • anglický

  Ordinary People

 • slovenský

  Obyčajní ľudia

Drama / Psychologický

USA, 1980, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky88
  ****

  Na začátku se zdá, jako kdyby už byl každý s událostmi minulými srovnán, jen ten Conrad je tak trošku na hlavu. Nicméně v průběhu filmu zjišťujeme, že není vše tak, jak na první pohled vypadá. . . Výborná psychologická sonda, navíc ozdobená opravdu skvělými hereckými výkony. Škoda pomalejšího rozjezdu.(19.3.2011)

 • italka63
  ****

  Úžasný film režijní prvotiny Roberta Redforda....a já jen smeknu. Psychologický náhled do rodiny, kde tragickou nehodou zahyne starší syn a ten mladší je u toho.Komu se co honí hlavou, kdo si dává vinu a matka, která vnitřně dává vinu mladšímu synovi.A tak žijí v jedné rodině a krásném domě všichni, jen ne spolu, ale vedle sebe. Jedinou spojnicí je otec v podání skvělého Donalda Shutherlanda.Jenže i on je jenom člověk. Při posledním záběru jsem byla hodně moc naměko, nikdy totiž nevíte, co vás v životě potká a jestli ti, co milujete, vás nezklamou.(1.1.2013)

 • Aelita
  ***

  Hlavní otázka filmu zní: Kdo je silnější – ten, kdo prožívá emoce, nebo ten, kdo se jim vyhýbá? Celá moderní civilizace je o tom umět se vyhnout emocím. Podle toho ta civilizace vypadá. Necítí-li totiž člověk reálnou bolest, necítí ani skutečnou radost. ___ Poslední čtvrthodina filmu nezachraňuje jeho mdlý dlouhý zbytek.(5.3.2013)

 • zette
  ****

  Vyborne zahrane a minimalisticky podane rodinne drama, ktere vede k zamysleni i dlouho po skonceni titulku. Ze scen, jako je ta u rodinneho foceni nebo, kdy Conrad objima matku a cele to sleduje otec z kresla az mrazi. Herecke vykony vsech zucastnenych jsou vyborne. Velmi zdarily je i samotny vyber nazvu filmu. Redford si pri svem rezijnim debutu polozil latku tak vysoko, ze uz ji nikdy nepreskocil. Kdo rika, ze se u filmu nudil by se mel vratit ke Krteckovi.(15.1.2014)

 • heyda
  ****

  Už poněkud starší film, ale scénáristicky velmi povedený. Škoda jen, že ten příběhový potenciál není víc využitý. Vše se tak točí kolem jednoho kluka, který má v hlavě zmatek ohledně smrti svého bráchy a vztahu se svou matkou. O něco zajímavější mi však přišel vztah tatínka s maminkou. Mohlo se to lépe prolínat, aby dostaly prostor obě linie. Film je to nepochybně dobrý, navíc s netypickým koncem, ale mohl být ještě o třídu lepší. To mi nikdo nevymluví. 75%(25.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace