Trabantem z Indie až domů (TV seriál)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2019, 6 h 39 min (Minutáž: 28–35 min)

Dan Přibáň

Dan Přibáň

Michal Novák

Komentáře uživatele Ryuuhei k tomuto TV seriálu

Měl jsem obavy, jestli bude po filmu seriál opravdu něčím obohacen... No, nebyly třeba. Příprava posádky, trabantů na cestu, ale i klasické papírování. Skvělý úvod, jak má být! A příště už hurá na cestu!(4.9.2019)

Tak teď už je jasné, že oproti kinoverzi je to skoro až úplně jiný příběh. Kdepak na cestu - přichází byrokracie! Hromada papírování, nekonečných dohadování a nesmyslů. Mezitím návštěvy okolí nejen na motorkách, ale i v indické variaci Trabantu. Pořád dobrá zábava, která nicméně místy strádá na záživnosti. Už by to chtělo opravdovou akci a zážitky! Jak to bude dál? Rozdýchaj Trabanti vůbec to dlouhé čekání v přístavu?(11.9.2019)

Ten, kdo se už už těšil na cestu, nebyl jen Marek. Nicméně po třetím dílu musím říct, že se úvod už příliš protahuje a z indického prostředí člověk dostane jen pramálo. Místo toho se řeší hlavně jídlo, pití a polorozpadlé trabanty. Což o to, to k tomu patří, ale pořád čekám, kdy se to doslova rozjede a něco i uvidím. Nechci malovat čerta na Trabant, ale pojetí dokumentu se zatím zdaleka neblíží opěvované Jižní Americe.(18.9.2019)

Výrazné zlepšení. Pěkně jsem se pobavil vířivkou, kterou si posádka udělala ze zavlažovacího systému palem a zaujal mě i pokus o výrobu domácího čaje. Jen těch holých zadků byl převršel. A konečný cliffhanger? Dobrá práce! Teď jsem napjatý.(25.9.2019)

Docela fajn naučná zastávka u Gangy završená geniální předělávkou Gangnam Stylu, hezký přejezd z polo-pouště do zalesněného Nepálu a hromada přičmoudlých týpků s mobily. Epizoda nepobavila jako ta předešlá, ani zvlášť nenadchla, ale zase rychle utekla.(2.10.2019)

Plno divů stejně, jako i oprav. Zajímavé povídání o Káthmandú, i Markův let v Nepálu.(9.10.2019)

Zatím jedna z nejzajímavějších a nejlepších epizod série. Zajímavá návštěva panelákovitého buffhistického chrámu, projížďka evropsky laděným pohořím a třešnička ve formě náhlého eskortu armádou. Líbilo, bavilo!(22.10.2019)

Podle mě asi zatím ta nejlepší epizoda z celé série. Bizarní Čína, kde se dělí technologicky pokročilá země se zapadlými, tradičními zákoutími. Neustálé vyjevené výrazy posádky. Nakažlivé poruchy, po nichž se trabantem stává každý další, kdo se přidá do cirkusu. A samozřejmě spousta dalších perliček a poukázání na byrokrační nesmysly. Bavil jsem se skvěle!(4.12.2019)