Pomoraví (E01) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 26 min

Petr Krejčí

Zdeněk Susa

Matěj Ruppert (mod.), Zdeněk Susa (mod.)

Jako nápad to není špatný a někdy jsou zde i vtipné situace nebo připomínky. Plus nádherné záběry krajiny z dronu. Ale celkově mi to přijde jako zmatené skákání odněkud někam a zas jinam. Třeba hned úvodní oslí můstek - král Ječmínek a že se ječmen používá do piva. Jinak to žádnou souvislost nemá. Nebo si odskočíme na hrad Kost, pak k nějaké Čertově bráně, potom k nějaké kdoví kde postavené kapličce, a opět zcela bez souvislostí, proč to tam je. A podíváme se do Olomouce na Svatý kopeček - a tím to hasne, jedním záběrem z dronu. V Olomouci je přitom pět pivovarů a jeden i na tom Svatém kopečku, ale to už se nedozvíme. Navíc se jede jen po těch středně velkých pivovarech, tady osa Litovel - Holba - a jen v komentáři letmo zmíněný Zubr. Ostatních x pivovarů je zcela ignorováno. A moderátoři jsou sice příjemní pánové, ale na moderování nemají - neumí vyslovovat ř, různě huhňají a mluví často nespisovně, což jsem myslel, že ČT drží etalon spisovné mluvy a nemusí kopírovat podbízivé prvky komerčních televizí.(13.9.2019)