Jižní Čechy (E08) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 26 min

Petr Krejčí

Zdeněk Susa

Zdeněk Susa (mod.), Matěj Ruppert (mod.)
  • honajz

Nějak mi přijde, že to ztrácí dech. Ubylo přímých vstupů moderátorů, přibylo záběrů z dronu, ubylo povídání o pivovarech, přibylo historického povídání. Takový otočený koncept zcela pohřbívá původní zajímavý nápad, kde se vše motalo kolem pivovarů, postupného vysvětlování procesu výroby piva, osvětlení účelu jednotlivých místností a staveb v pivovarech nebo různých předmětů a nástrojů... Navíc je sice hezké, že mne pan profesor přesvědčuje, jak je mírné pití piva zdravé, ale kurnik, zas by to nemusel dělat skoro stejnými slovy v každém dílu. V této epizodě se dozvíme hodně o močálech, meandrech, rybnících, Petru Vokovi, žoldácích, Rožmbercích atd., atd., ale o samotném pivu nic moc. I když tento díl navštíví skutečně pivovar v Třeboni, Protivíně a Českých Budějovicích, opět se tak děje především z pohledu dronů, případně moderátor stojí někde před branou závodu. Pivovar v Českém Krumlově pár desítek let nebyl (a nový vznikl až koncem roku 2017) a mluví se zde o tom neexistujícím z minulosti. A úplně nejtrapnější mi přišlo, že jim sice nestál za celou dobu pořadu ani za půl slova, ale oba pánové si na konci připijí Chodovarem!(2.11.2019)