Pivní putování (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2019, 5 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Petr Krejčí

Zdeněk Susa

Matěj Ruppert (mod.), Zdeněk Susa (mod.)

Komentáře uživatele Fever k tomuto TV seriálu

Souhlasím s tím, že polovina dílů by byla lepší. Zdá se, že autor scénáře nedokázal ve svém díle škrtat, aby zůstalo to nejzajímavější nebo že dramaturgie ČT zaspala. Souhlasím také s tím, že ráčkující moderátor (a zdá se, že to není jediná jeho vada řeči) není pro diváky úplně komfortní, ale to se dá odpustit, neboť je zároveň autorem scénářů. Přesto je bohužel největší slabinou jinak velmi nápaditě pojatého dílka. Animované skeče jsou skvělé, český dokument na něco podobného dlouho čekal, v zahradničí už je kombinace reálného dokumentu s animacemi běžná. Oceňuji také vizuální podobu a hudební složku. Jako celek se mi seriál moc líbí, s uvedenými výhradami. Pan Zdeněk Susa je přes všechnu snahu poměrně nudným vypravěčem a živelný Ruppert to nezachrání, ale alespoň je to milé, vlídné, neukřičené. Přesto dávám plný počet, za tu neprošlapanou cestu.(7.12.2019)

Jo, tak od tohoto dílu to má celkem koule. Ruppert je vtipnej a ty animace taky. Kdyby to nebylo ryze český téma tak by se to dalo vyvážet.(3.11.2019)

Dávám plný počet, i když ráčkující starý pán jako průvodce není šálek mého čaje. Ale ocenění si tento seriál zaslouží za originální využití animací a za to, že nenutí účinkující vystupovat stylizovaně.(27.9.2019)

Lehce natočené, lehce vyprávěné. Moc dobře se na to dívá, je to od znělky až k závěrečným titulkům laskavé, úsměvné. Znovu vyzdvihuji animované skeče, skvělý nápad!(30.10.2019)

Některé vtipy pana autora jsou takové bez vtipu, ale animace to celkem zachraňují. Pořád jde o vysoce nadstandardní seriál, který si drží svoji úroveň.(13.11.2019)

Pořád je to na naše poměry silný nadprůměr, ale občas už scénáristům dochází dech a spektakulární kamera to zachraňuje s odřenýma ušima. Dramaturgicky z toho šlo získat víc, ale buďme rádi, že někdo ještě vůbec dělá poctivé filmařské řemeslo.(26.11.2019)