Love 101 (TV seriál)

• Turecko

Aşk 101

Love 101

Drama / Romantický

Turecko, 2020, 5 h 24 min (Minutáž: 34–48 min)

Pre mňa veľké prekvapenie z Turecka. Očakával som nejakú študentskú telenovelu (trailery nepozerám) a ono to bolo koncipované inak, všetko sa točí okolo lásky, ale má to v sebe ústrednú dejovú líniu, ktorá je veľmi dramatická. Žiadne presladené frázy, patetické hľadenie do očí a trápne dlhé medzery v dialógoch, ale naozaj autentické vzťahy, ktorým držíte palce. Strieda sa tu humor s vážnosťou, smiech so slzami. Ja som to zhltol celé do 24 hodín a dúfam, že sa bude točiť ďalej - Netflix predbežne oznámil, že v roku 2021 pravdepodobne vyjde aj druhá sezóna.(23.5.2020)

Podle plagátu jsem něco čekala...po prvním díle jsem si uvědomila, že je to úplně jiné, než jsem čekala...a během třetího dílu jsem zjistila (když se mi už podruhé, a ne naposledy, hnaly slzy do očí), že tento seriál je naprosto krásný a strašně smutný. Dokonalá hudba všechno jen dokresluje. Hlavní cenu si totiž odnáší hrdinové svých vlastních příběhů. SPOILER: Ani tak mě nezajímá, kdo na konci zaklepal, jako spíš, kdo sedí v tom vězení (čti který z těch tří magorů)(25.4.2020)

Příjemně překvapivá středoškolská jednohubka. Chválím casting i rozumnou stopáž jednotlivých epizod. Pro mnohé bude jistě příjemným překvapením, že většina Turků ve filmu nevypadá jako Semír nebo Anife ;o) Další řadu uvítám, otevřené konce nejsou můj šálek kávy...(18.6.2020)

Seriál, který jsem měla v hledáčku již od prvního teaseru a musím říct, že nezklamal. Obsazení hlavních rolí teenagerů je fungující, chemie mezi postavami taky je. Problém mám se scénami z budoucnosti, kde mi přijde nevhodně obsazená jedna postava. Mimo to, dospělácká linka seriálu také funguje - Pinar a Kaan mezi sebou mají fungující chemii, která se každým dílem jen potvrzovala. Hudební podkres už byl jen třešničkou na dortu.(25.4.2020)

Po shlédnutí traileru jsem na tuhle novinku od Netflixu neměla moc chuť. Příběh jsem úplně nepochytila a všechno mi to přišlo nějaký zmatený a překombinovaný. Což znamenalo, že jsem si Ask 101 vůbec nechtěla pustit. Jenže přišel víkend a já neměla, co dělat, jediné na co jsem měla chuť, byla nějaká milá teen romantikoš. A je to tady! Za prvé jsem byla od začátku mile překvapena, příběh nakonec nebyl tak složitý, dalo by se říct, že byl dokonce dost jednoduchý a průměrný, ale přesto to má něco do sebe. Po shlednutí každého dílu, jsem si přece jen připadala, že postavám rozumím (některým :D) a za jejími činy vidím smysl. A za druhé, spousta dialogů jsou přece jen důvěryhodná a sem tam i myšlenkově obohacená->milé překvapení. Turečtina to nakonec všechno mile podtrhla, plus výběr hlavních hrdinů byl na jedničku! Chemie fungovala!(3.5.2020)