Hanou budeme putovat po proudu řeky Moravy. Začneme v podhůří Jeseníků a postupně se dostaneme až do Olomouce. Podíváme se třeba do vesnice Podolí, kde z trosek pomalu ožívá středověká tvrz. Nahlédneme do Litovelského Pomoraví, kde je možné se pokochat výjimečnou atmosférou i vůněmi krásných květin. Zjistíme také, jak se kdysi sušil chmel. V Olomouci, městě plném památek, zavítáme do starého vojenského areálu, kterému říkají Korunní pevnůstka. „Haná má svoje kouzlo, pověsti, mýty a taky historii. Po jejích stopách se dnes touto úrodnou a krásnou krajinou vypravíme. Podíváme se totiž za lidmi, kteří v tomhle kraji dávají dohromady to, co tady kdysi naši předkové vybudovali,“ říká Miroslav Vladyka. První zastávkou bude zámek Skalička v Zábřehu na Moravě. Zámek byl ve starých listinách označován jako tvrz, rytířské sídlo, staré rytířské sídlo, zámeček nebo panský zámek. Ještě před pár lety ale zámek rozhodně nevypadal tak jako dnes. Začalo se to měnit, až když si ho pořídili Patrik Petrík a Kamil Pilka. (Česká televize)