Jsem žena nebo muž

Jsem žena nebo muž....

All of Me

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1984, 93 min

Komédia, ktorá ma pobavila nad moje očakávanie vdaka skvelému Stevovi Martinovi, ktorého ako herca až tak nemusím, ale v tomto filme ma milo prekvapil svojim komickým výkonom. Je to uletená americká komédia, ktorá by si zaslúžila viac pozornosti a propagácie. Vecička s originálnym námetom a dobrým spracovaním. K vyššiemu hodnoteniu mi niečo chýba. 70%(3.9.2008)

Tady byla absurdita, skvělý humor a neodolatelný herecký projev Steve Martina dovedeny skorem k dokonalosti...(3.5.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,403,064Tržby Celosvetovo $39,748,064║ Začiatok bol kostrbatý ale potom ak sa dostane k slovu Steve Martin a jeho kyksi s v ňom prevtelenou milionárkou, kde si telo musia deliť pol na pol, ma slušnú tendenciu zábavnosti, nie to nič veľkolepé ale ako oddychovka to postačí. /60%/(22.11.2008)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $36,403,064(31.1.2007)

• Karlos80

Primitivní a trapný americký humor, Steve Martin mi jako herec nikdy moc nesedl, bohužel ani jednou jsem se nezasmál a spíš se nudil, stará vyčpělá konzerva, která dnes už tolik neohromí.(4.4.2011)

Poslední z řady ulítlých komedií dvojky Martin-Reiner, tentokrát o muži, který se o své tělo musí dělit s nesnesitelnou ženskou. Hlavním důvodem k vidění téhle taškařice je samozřejmě Martin v divokých letech, který do své kreace zapojuje snad všechny části těla - ksicht, oči, obočí, ruce, nohy, vlasy...(19.11.2002)

Mila 80's komedia na kludne popoludnie. Herci si to natacanie museli velmi uzivat 6/10(7.5.2018)

Zabavně trhlé a hravé, s řadou úsměvných momentů, několika úlety směrem k trapnosti a neuvěřitelnými pohybovými kreacemi Stevea Martina,(8.2.2009)

Martin predvadi uzasnou kreaci, zvlada hrat muze, zenu i pul na pul:), ale bohuzel komedie neni jinak moc vtipna. Scenariste se nezmohli na vic nez dialogy bez hlasek a vykradani uz v te dobe mockrat videnych zapletek.(14.10.2008)

• Chrustyn

Docela zajímavý nápad a k tomu Steve Martin v dobách největší slávy. Bohužel jsem se ale velice nudil a i když se Steve snažil ani jednou jsem se nezasmál.(25.1.2009)

No, zasmál jsem se, ale nevím, trošku divný, radši mám jiný druh komedií. Tady u tíhle sem si místy čet noviny.(12.6.2008)

Solo pro dva je hlavně herecký koncert pro Steva Martina,která zde hraje právníka ženy,která moc času nemá a tak chce,aby její duše přešla do těla mladé ženy,dcery jejího chovatele koní,ale jak to tak bývá v těchto filmech tak náhoda nebo osu jak chcete tomu chce jinak a přenese duši do těla Edwina,který se tak musí potýkat s tím,že půlku těla ovládá on a druhou žena se kterou se předtím moc neshodl.Steve Martin byl za tuto roli nominován na zlaté glóby.Film mě vcelku pobavil i když to pro mě zase nebyl nějak závratný zážitek.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.(6.4.2015)

• Dale

Kolosálna sprostosť, ale Steve Martin si zaslúži uznanie, že niečo také dokázal s prehľadom ustáť.(19.3.2011)

Na jednej strane geniálny Steve Martin...na druhej neskutočne otravná Lily Tomlin...vychádza mi slušná komédia(19.2.2009)

Nic jsem v tom neviděla. Pěkná volovinka, ale muzika posledních 5 min. ve filmu je bezva. Asi to bude tím, že já Steva Martina nijak nemusím, není to komik mého gusta.(1.7.2008)

Jak je mozne, ze tahle vytecna komedie neni povazovana za vetsi klasiku, treba jako tematicky mirne podobna TOOTSIE? Pravda, rozjizdi se pozvolna a pusobi ponekud staromodne (ostatne i dobovy recenzent Variety snimek prirovnal ke klasickym screwball komediim a filmum Franka Capry), ale jakmile dojde k "prevteleni," nasleduje jeden genialni moment za druhym. Pro Martina to je zde jedinecny herecky (a doslova fyzicky) koncert, kterym se smele muze radit i k nejvetsim klasickym komikum. Vyborne jsou ale i vedlejsi postavy, predevsim guru a slepy muzikant.(25.7.2018)

Docela mě tahle komedie překvapila. Nikdy dřív jsem ji neviděl, ani jako mladší v televizi, a tak na mě nepůsobila nostalgie. Působil na mě Steve Martin, který je jednou pro mě snesitelný, a to hlavně proto, že mu role byla skvěle napsaná na míru. Role muže/ženy mu skvěle sedla a já jsem se dobře bavil. Škoda skoro zbytečné romantické roviny.(13.1.2017)

• danecek24

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Lily Tomlin, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Steve Martin(22.12.2008)

Tento výron ma vystreloval pravidelne z kresla a ja som mal dojem, že visím z okna niekde na parapete losangelskej hotelovej izby a požiarníci behajú podomnou s divnou žltou nafukovačkou... slovami pana Hrabala: "Bránice dvakrát protržená!"(25.1.2009)

Kladem této komedie je rozdvojená osobnost oboupohlavní postavy. Vzhledem ke svému původu, film občas klouzá a padá do lascivních trapností, naštěstí se to celé daří udržet stále ještě v přijatelném duchu ozvěny. A plní to, co má: přináší záchvěvy úsměvu a veselí a není zapotřebí dávat mozku příkazy k přemýšlení a chápání. I rozdvojení osobnosti dokáže přinést zábavu. V maličkostech, v rozdílných pohledech na život, v odlišných potřebách, dovednostech, znalostech a cítění veškerého snažení a představ. Není na škodu zavítat do myšlenkových pochodů opačného pohlaví. Hlavní postavou je právník a nadšený hudebník Roger Cobb (ztřeštěný Steve Martin), který konečně v den svých osmatřicátých narozenin učiní důležité životní rozhodnutí. A snad by se jeho plán dočkal pozitivního rozvoje, nebýt náhlého propuknutí psychopatické poruchy osobnosti a splynutí duší zároveň. Další hlavní postavou je radující se, smrtelně nemocná a bohatá žena Edwina Cutwater (sympatická Lily Tomlin), s jasnou představou a nadšením o reinkarnaci. A kdo jiný, než žena, může mít ucelenou představu o životní cestě muže? Z dalších postav: mladá, pohledná, svůdná a prohnaná Edwinina služebná Terry Hoskins (zajímavá Victoria Tennant), náročná a nekompromisní Rogerova přítelkyně Peggy Schuyler (Madolyn Smith-Osborne), tibetský duchovní a roztržitý přemísťovač duší Prahka Lasa (Richard Libertini), Rogerův nadřízený, otec Peggy a muž s druhou mízou Burton Schuyler (Dana Elcar), Rogerův kamarád a pouliční muzikant Tyrone Wattell (Jason Bernard), či otec Terry a Edwinin podkoní Fred Hoskins (Eric Christmas). Většina diváků se nebude popadat za břicho, ale stále jde o titul vhodný k odreagování po nedělním obědě.(20.7.2016)

3.5* ... Jednoduchá zápletka, ale pobaví. Pohybové kreace S. Martina jsou super.(2.6.2012)

<< předchozí 1 2