Kioku ni gozaimasen!

• Japonsko 記憶にございません! (více)

Muž se probudí na nemocničním lůžku a zjišťuje, že vůbec neví, jak se jmenuje a kým je. Vytratí se nenápadně z nemocnice a venku zjišťuje, že je ve skutečnosti japonským premiérem, ještě k tomu historicky nejméně oblíbeným, kterého při jednom z veřejných vystoupení zasáhl do hlavy kámen a on tak utrpěl ztrátu paměti. Podaří se zamaskovat pravdu nejen před japonskou veřejností, ale i před jeho ženou? (Hromino)

Vavča

Film vyloženě pro generaci středního věku, Kiiči Nakai jako neurvalý a ztrátou paměti postižený premiér Kuroda Keisuke je k sežraní, zabydlené charaktery jako jeho žena Satoko (Juriko Išida), hlavní poradce Isaka (Dean Fudžioka) a uvidíte celou řadu dalších známých tváří, i když se tady třeba jen mihnou. Hlavní poselství filmu je vcelku povedené, jak zkorumpovaný premiér najde sám sebe a pokusí se kromě svojí země dát do pořádku i svoji rodinu. Rozhodně jsou tady momenty, kdy je to vtipné, navíc nechybí ani dramatické momenty, případně "výchovné" lekce, jak postupovat v politice, nebo osobním životě. Nemohu říct, že by mi něco na filmu vyloženě vadilo, je milý, pohodový, ale tak nějak mě více emocionálně nezasáhl a humor je spíše lehčího typu, chybí tomu více památných momentů, větší nápaditost, ale i tak pořád slušný nadprůměr. ()