Saskia Starke je dvojitá agentka v službách CIA aj východonemeckej tajnej služby Stasi. Po páde berlínskeho múru hrozí, že jej detailne vykonštruovaná dvojitá identita bude odhalená a ona tak príde o manžela i dve deti, s ktorými žila v západnom Berlíne. Je však ochotná urobiť čokoľvek, aby utajila svoju minulosť. (RTVS)

mira007

Fiktivní příběh agentky Stasi infiltrované do analytického oddělení CIA v Západním Berlíně naroubovaný na skutečnou událost, kdy se CIA při pádu socialistického režimu v NDR podařilo získat neznámo jak mikrofilm známý jako Rosenholz se jmény agentů, ale z dodnes neznámého důvodu chybí data od La.. do Li.. . Německý špionážní thriller působí trochu sterilně neakčně až televizně, emočně chladně, ale snaží se o určitou realističnost, kterou sice ztrácí pokaždé, když hlavní hrdinka překračuje hranice na Východ, ale ve výsledku mi toto dílo sedlo. ()

Arsenal83

Zaujímavé, len mi tu chýbalo viac napätia a aj ten záver bol viac-menej diétnejší až na poslednú prekvapujúcu scénu. Takže vlastne sa je na čo tešiť, len za sa musíte prekopať cez dve hodiny máloakčného príbehu, je to viac o konverzáciách posúvajúcich dej, ale nie je to na druhej strane žiadna nuda. Pohnútky Saskie som nepochopil. Žiť si v úplnej pohodičke na teplom miestečku so stabilnou rodinou v Západnom Nemecku a robiť na tajňáka pre STASI to je na hlavu. Silnejšie tri hviezdy. ()

mira.l

Na přelomu let 1989 a 1990 mi táhlo na 11 let, takže politika a tehdejší dění mi bylo tak nějak u zadele u nás, natož pak v NDR. A proto mi tento politický mišmaš v neustálých časových skocích, kde se střídá CIA, Stasi, s občasnou zmínkou o KGB, která tehdy asi v pozadí tahala za většinu nitek, nic moc neříkal. ()

Fujara777

Napínavý príbeh. Občas nelogické konanie postáv, ktoré nie je dostatočne dobre motivované. Ale inak nejde o úplne zabitý čas. Zaujímavá sonda do obdobia, v ktorom končíl socializmus v jednom z Nemeciek. ()

solisoli

Dráma podľa skutočnej udalosti o dvojitej agentke CIA. Je pravdou, že na TV úrovni, ale skvele rozpracovaný a zaujímavý dej. Hlavne reálne, nekomplikovane a pôsobivo, bez zbytočných amerických akčných scén a fiktívneho dramatizovania . Satiricky réžia poukazuje na primitívne praktiky vedúcich predstaviteľov CIA, ktorí sa chovali, akoby zhltli všetku múdrosť sveta, pritom ich preskočili dve obyčajné ženy. Navyše pekne podfarbené sprievodnou hudbou, celým príbehom. ()