Reklama

Reklama

Sex, vražda a pomsta neboli nikdy zábavnejšie. Ned Ravine je policajt a neprekonateľný advokát v jednej osobe - v uliciach je množstvo zločincov, ktorých treba najprv chytiť a vzápätí ich obhájiť na súde. Ide totiž zväčša o obete spoločnosti a desivých drám z mladosti. Ned je natoľko pohltený svojou prácou, že nemá čas na svoju manželku Lanu, ktorá sa ho s milencovou pomocou rozhodne zabiť, aby po ňom mohla dediť. Rovnaký zámer má aj prepustený zločinec Max Shady, ktorý viní Neda z toho, že ho pred rokmi nedokázal obhájiť. Navyše má hrdina čo robiť, aby sa ubránil svojej zvodnej a bohatej klientke Lole, ktorá ho chce dostať do svojej postele. Pomáha mu síce milujúca sekretárka Laura, lenže tá má tiež dosť starostí vyrovnať sa s desivou spomienkou z minulosti... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (41)

Topco 

všechny recenze uživatele

Pre väčšinu pôjde o priemernú paródiu, ale noiristi si musia pripočítať o 1* navyše! Bavil som sa. Mix dejových liniek ako z klasík (Poistka smrti. Poštár vždy zvoní dvakrát), tak z kultových neo-noirov (Body Heat, Mys hrôzy, Základný inštinkt) + tie detaily venované noirovým fetišom (cigaretový dym, podpätok, stropný ventilátor, žalúzie). ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Před dvaceti lety jsme se tomu v kině coby mladí usmrkanci smáli, až jsme si museli pindíky držet, aby jsme se nepočůrali. Včera jsem nad tím trochu kroutil hlavou. Jasně, pár vtípků a dementních nesmyslů je v pohodě, jako v každé, i nepovedené parodii, ale jinak mi to po většinu času připadlo až docela trapné. Nevím, možná to dělá ten věk, nebo fakt, že tehdy jsme většinu parodovaných filmů měli čerstvě nakoukané a ještě živě v paměti. Ale soulož v lednici pobaví vždycky. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Není parodie jako parodie. Oproti Žhavým výstřelům, Připoutejte se prosím a dalším se tahle povedla výrazně méně, i když se zrodila v době, která parodiím přála. Některé vtipy jsou skutečně vtipné, ale další jsou zase tak nějak prostoduché. Ve chvíli nouze se na to dívat dá, ale komediálním fajnšmekrům bych to asi nedoporučil. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ned Ravine nevypadá tak hloupý jaký je, alespoň to tedy tvrdí. Vždyť aplikuje v praxi kamikaze kamasutru, v poklidu zvládá čelní střety s ženskou logikou, ladně odolává pokusům o ukončení jeho života a dokáže u soudu obhájit každého delikventa, kterého předtím zatknul. Já se s ním vždy bavím pětihvězdičkově a to až do chvíle, kdy se jedna z nejlepších parodií naprosto idotsky mění chvíli před koncem v trapný thriller. Nechápu, nerozumím a včas vypínám. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Ned Ravine, jako svědomitý policista, svědomitě zatýká delikventy, které vzápětí v roli advokátá vysekává z nejzapeklitějších obvinění. Na jeho straně stojí pouze oddaná sekretářka Laura (L: Odvezu vás domů" Ned: "Mám tady auto." L: "Potáhnu vás."). Proti Nedovi se staví trojice, která chce jeho smrt - propuštěný delikvent Max Shady (jediné profesní selhání) s vytetovanými citáty Barta Simpsona na těle, dále rafinovaná manželka Lana a movitá klientka Lola (Ned:"Tuto ženu neznám a nikdy jsem s ní nesouložil v ledničce"). Ned se svým netečným výrazem odvrací útoky na svůj život, což činí tento snímek velmi zábavným. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama