• Han22

Poměrně vypatlaná komedie sledující podobnou dějovou linku jako naše Dědictví (buran přijde k penězům). Bohuže až pár gagů z období bohatství hlavního hrdiny je to nuda a sled trapností. Martin hraje totálního dementa, jinak se to snad říct nedá a sledovat ho je chvílemi utrpením. Jak tenhle film mohl v roce 79 vydělat v Americe více než Vetřelec, Rocky II, Moonraker nebo Apokalypsa je mi opravdu záhadou.(21.2.2009)

• neoBlast

"Bravo. Do vašich kin přichází patnáctihvězdičková komedie. Steve Martin hraje retarda. Hůře než Billy Bob Thornton, lépe než Ben Stiller. Steve Martin je CVOK. Rated R." Zanechme tento hloupý výstřižek z filmového týdeníku a někdo mi prosím vysvětlete jak může být Steve Martin úspěšný, v koutech této galaxie i oblíbený. To jezdí rozjetá kariéra lidem ze SNL na setrvačnost až do důchodu? Ten chlap není absolutně vtipný dnes a ani před třiceti lety na tom nebyl lépe, a doufám, že za další tři dekády se už o to pokoušet nebude. Vtipů je tu tolik, že mezi těmi všemi trapnými se najde i jeden dva slušné. 30 %(30.7.2009)

Až s tímhle filmem jsem si uvědomil, že vlastně pořádně filmografii Steva Martina neznám. Jsem rád, že jsem se k filmu "Cvok" dostal, protože to je parádně ujetá podívaná, která ukazuje, že ten člověk má smysl pro humor a taky měl skvělé nápady na gagy, což se v tomhle případě rozhodně ukázalo. Bavil jsem se.(19.11.2015)

Film presne nabizi to, co slibuje nazev. Martina v jedny ze svejch prvnich roli, tudiz docela mladyho a presto uz prosedivelyho, kterej se chova 90 minut jako cvok. I kdyz cvok je slaby slovo, tohle je totiz ultimatni retardak, takze kdyz dojde na nakou scenu a predstavite si, co by tak moh udelat za kokotinu, udela vetsinou demenci jeste tak dvakrat vostrejsi nez ste cekali. Sice ne uplne pokazdy to rozesmeje, jednotlivy vtipy jsou kolisajici urovne, ale vse tahne naprosto libovej Martin, kterymu toho dementna budete verit od zacatku do konce. Takze sice hodne jednoducha a pitoma, ale zaroven paradni komedie.(10.4.2010)

Díky zmínění, že je to jeden z oblíbených filmů Stenleyho Kubricka jsem se na to musel podívat. A ono hle je to totální nářez. Troufám si říci, že by se snímek měl dostat více mezi lidi, protože hodnocení by vzrostlo. Dá se říct, že se jedná o určitého kladného a svou hloupostí ohromně vtipného hrdinu. Steve Martin tu předvádí svůj nejlepší výkon snad vůbec a to rovnou na začátku své kariéry.(19.7.2017)

• - Jedná se o jeden z oblíbených filmů Stanleyho Kubricka, který dokonce uvažoval o obsazení Steva Martina do svého chystaného filmu Eyes Wide Shut (1999). Režisér s komikem se pak několikrát skutečně potkali a o projektu mluvili. (Zdroj: Cecil B. De Mille - Tajné životy slavných filmařů). (Vojtino)