Veľmi vtipné pasáže striedané s trochu menej vtipnými .. ale v celkovom hodnotení to bolo fakt veľmi vtipné keďže v tých vtipných častiach to bolo NAOZAJ vtipné. A to je už naozaj čo povedať keď toľko krát vtipné poviem v dvoch vetách :D:D .Veľa skvelých nápadov. Hlavne sa mi páčilo aké následky mala optichopka :D. Steve Martin v tej dobe ukázal, že prichádza skutočná komediálna hviezda :) a súčasnosť to myslím že potvrdzuje :)(15.1.2009)

• VanTom

Poměr trapných a povedených fórků v této buranské komedii činil víceméně přesných 50 na 50 (ještě jich spousta vyšuměla úplně do prázdna), takže žádná sláva. Martinova přepálená kreace poloretardovaného prosťáčka mi taky dvakrát nesedla (naopak mě konstantně otravovala), proto 5/10 zaokrouhlím tentokrát dolů.(26.9.2018)

• Han22

Poměrně vypatlaná komedie sledující podobnou dějovou linku jako naše Dědictví (buran přijde k penězům). Bohuže až pár gagů z období bohatství hlavního hrdiny je to nuda a sled trapností. Martin hraje totálního dementa, jinak se to snad říct nedá a sledovat ho je chvílemi utrpením. Jak tenhle film mohl v roce 79 vydělat v Americe více než Vetřelec, Rocky II, Moonraker nebo Apokalypsa je mi opravdu záhadou.(21.2.2009)

Film presne nabizi to, co slibuje nazev. Martina v jedny ze svejch prvnich roli, tudiz docela mladyho a presto uz prosedivelyho, kterej se chova 90 minut jako cvok. I kdyz cvok je slaby slovo, tohle je totiz ultimatni retardak, takze kdyz dojde na nakou scenu a predstavite si, co by tak moh udelat za kokotinu, udela vetsinou demenci jeste tak dvakrat vostrejsi nez ste cekali. Sice ne uplne pokazdy to rozesmeje, jednotlivy vtipy jsou kolisajici urovne, ale vse tahne naprosto libovej Martin, kterymu toho dementna budete verit od zacatku do konce. Takze sice hodne jednoducha a pitoma, ale zaroven paradni komedie.(10.4.2010)

• neoBlast

"Bravo. Do vašich kin přichází patnáctihvězdičková komedie. Steve Martin hraje retarda. Hůře než Billy Bob Thornton, lépe než Ben Stiller. Steve Martin je CVOK. Rated R." Zanechme tento hloupý výstřižek z filmového týdeníku a někdo mi prosím vysvětlete jak může být Steve Martin úspěšný, v koutech této galaxie i oblíbený. To jezdí rozjetá kariéra lidem ze SNL na setrvačnost až do důchodu? Ten chlap není absolutně vtipný dnes a ani před třiceti lety na tom nebyl lépe, a doufám, že za další tři dekády se už o to pokoušet nebude. Vtipů je tu tolik, že mezi těmi všemi trapnými se najde i jeden dva slušné. 30 %(30.7.2009)

• - Jedná se o jeden z oblíbených filmů Stanleyho Kubricka, který dokonce uvažoval o obsazení Steva Martina do svého chystaného filmu Eyes Wide Shut (1999). Režisér s komikem se pak několikrát skutečně potkali a o projektu mluvili. (Zdroj: Cecil B. De Mille - Tajné životy slavných filmařů). (Vojtino)