Za mých mladých let

(festivalový název)
  • Tchaj-wan Wo de shao nu shi dai (více)

Truly Lin (Vivian Sung) má obyčajný život. Ako tínedžerka ale snívala, že jej budúcnosť bude trochu iná. Truly spomína na udalosti zo strednej školy, kde bola viac-menej šedou myškou. Jej všedné dni sa však zmenia, keď sa neočakávane spriatelí s najväčším gaunerom na škole, TaiYuom (Darren Wang). Ich hlavnou podstatou je prekaziť začínajúci románik medzi ich rivalmi. Nič ale neskončí tak, ako spočiatku plánovali. (Martyska)

kaylin

Dvouhodinový romantický film s Tchaj-wanu? Nečekal jsem, že mě to tak dostane, ale stalo se. Byly zde scény, které mě emotivně skoro vyčerpaly, většinou tedy k slzám. Ono to není nějak moc objevné, ale ten příběh je podán tak krásně lidsky a ty postavy jsou tak krásně podány, že jsem si ty dvě hodiny prostě užil naplno. ()

coffee...

Ona je šprtka, která se zamiluje do nejoblíbenějšího kluka na škole. On je rváč a flákač, který se zamiluje do nejkrásnější holky na škole. Jejich idolové ale tvoří pár. Hlavní hrdiny spojí putující chain letter, stanou se z nich ,,přátelé" a rozhodnou se vzájemně si vypomoc a pár rozdělit. Feelingem to připomíná na Tchaj-wanu mega populární You are the Apple of my Eye. Ačkoliv by se objektivně dalo říct, že ta romantika byla tentokrát over-the-top, mně osobně to nevadí. Ono je to celý tak příjemný, že to člověka zahřeje u srdíčka a po shlédnutí zanechá pocit spokojenosti. V tomhle žánru se prostě na Tchaj-wanu chytli, a když připočteme zahraniční distribuci, tak se Our Times stává nejvýdělečnějším tchajwanským snímkem všech dob. ()

Jhershaw

Zase jednou taiwanská romantická komedie ze školního prostředí, až si říkám, jestli teď nastoupila nějaká taiwanská vlna, jak kdysi přišla korejská. Jen mi ty filmy přijdou dost podobné, hlavně ve svých záporech - humor je někdy až toaletní a postavy vyhnané do extrému. Za mě škoda a lidštější přístup by mě potěšil. 65 % ()

Aljak

Veľmi príjemný film, ktorý je v podstate teenage romantickou komédiou, ale svojim štýlom a prevedením hravo schová do vrecka drvivú väčšinu amerických filmov tohto žánru. Malo to v sebe naozaj dobrý feeling, dôvtip, vydarené dialógy a minimum trápnosti a teatrálnosti, čo je skutočne chvályhodné! Navyše, aj hudba, ktorá príbeh sprevádzala, milo prekvapila. Jediná škoda, že to bolo miestami zbytočne naťahované. Za veľké plus však považujem to, že hoci bolo viacmenej jasné, kam emócie hlavných postáv budú smerovať, tak štýl akým to bolo podané, bol skutočne pútavý a miestami aj dojemný. Takže celkovo, trefa do čierneho. Amerika, uč sa od Ázie! ()

silentname

Vôbec neviem ako to tí naši ázijskí susedia robia, ale ich filmy mi poslednej dobe tak neskutočne lahodia, že mám pocit, že sa začína vracať éra dobrých poctivých filmov s dobrými zápletkami. Podobne ako v prípade The Beauty Inside je "Our Times" veľmi príjemným romantickým filmom, ktorý máme spočiatku ochutený ľahkou, no príjemne stráviteľnou komédiou. Potom je to ale skutočne láskavým príjemným filmom, ktorý presne vie čo chce povedať a ide si za tým. Vivian Sung je v tomto filme neskutočne príjemná a po celý čas, čo som ju sledoval som voči nej prechovával obrovské sympatie, no súčasne aj jemnú dávku ľútosti k jej postave. Myslím si, že možno prvých 30 minút filmu môže trošku pôsobiť príliš preafektovane a divne, no keď sa reálny príbeh nakopne, tak je to aj zábavné, no súčasne aj maximálne láskavé. Romantika medzi našimi hrdinami funguje a obaja sú veľmi dobrí. Čo je ale dôležité je fakt, že ich oboch stihneme veľmi dobre spoznať a všetko to medzi nimi krásne ladí. Film nepôsobí ani presladene, ani pateticky a ani nepotrebuje veľkú dávku klišé, ktoré sme videli miliónkrát a jediné čo robia je nás otravujú. Naši hrdinovia si reálne nemusia dať ani jednu pusu na to, aby to fungovalo. A vieme, že všetky emócie a reakcie sú prirodzené a úprimné. A všetky vznikajú z adekvátnych dôvodov. A určite si treba zapamätať, že dievčatá sú komplikované. A najmä keď hovoria, že je všetko v poriadku, často to môže znamenať, že niečo v poriadku nie je. Záver je možno trošku pritiahnutý za vlasy, ale na druhú stranu si povedzme pravdu - Nepotešilo vás to? Nechceli ste vidieť taký záver? Nezaslúžila si to Truly po tom všetkom? Toto je ten koniec, ktorý chceme vidieť, pretože naši hrdinovia sú nám veľmi sympatickí a vieme, že tá chémia tam šlape na sto percent. Prajem si, aby sa točilo viac romantických filmov ako je "Our Times." Pretože to skutočne viac ukáže skutočného srdca a uveriteľných emócií, než prefláknuté romantické bláboly alá The Choice. Ak chcem vidieť romantický film, musím mu veriť, musím poznať postavy a ich vzťah musí byť postavený na reálnych základoch. Takto si to predstavujem. Láskavý, príjemný a veľmi krásny romantický film. A čo ešte by som pochválil? Príjemnú záverečnú skladbu. Hodnotenie: A ()