Jessica vždycky přesně věděla, jak má její život vypadat, a neomylně k tomu směřovala. Jenže pak potkala Dannyho. Jeho komplikovaná minulost by mohla narušit všechny její plány. Čeká ji tak nelehké rozhodování... (TV Prima)

PTuranyi

Dobre natočená romantická dráma bez veľkých prekvapení so všetkými klišé, ktoré k tomuto žánru patria, zaraďujúci sa k filmom ako Na vine sú hviedy či Na pár krokov. Mladé krásne dievča bezhlavo zamilované do sympatického mladého muža (dokonca modela), čo však samozrejme nie je také jednoduché, pretože Dannyho minulosť ukrýva traumu, ktorej fatálne následky si Danny so sebou nesie naďalej a napriek všetkým okolnostiam ide o lásku až za hrob. Produkcia je kvalitná a herci sympatický, takže príbeh aj postavy sú stvárnené veľmi dobre. Žiaľ keďže film nemá šťastný koniec, snažili sa ho tvorcovia záver naplniť aspoň sentimentom. Romantici si určite aspoň 10% pridajú. ()

shade000

Och, toľko romantiky až sa z toho zuby kazia, každopádne nemecký film, ktorý vôbec nevyzeral ako nemecký. Mal dobré herecké obsadenie a úžasný soundtrack. Áno, takýchto filmov je nespočet, no tento sa jemne líši v originalite... ()

BOURQUE

Romantický príbeh o láske na prvý pohľad. Nad Jessicou a Dannym, alebo nad ich vzťahom, sa už od samotného začiatku zhromažďovali čierne búrky a mnoho neistot. Bez toho, aby som prezradil detaily, tak len toľko, že film staví na tom, že existuje taká (silná) láska, kde jedna osoba je ochotná pre druhú obetovať všetko a ešte viac (a naopak). Príbeh, ktorý určite nenechá chladným ani jedno srdce. Každopádne to filmové spracovanie a vývoj príbehu na niektorých miestach nepodarilo – Tina len tak začne znovu brať drogy? P.S.: Klasický song (I Want To Know What Love Is) od Foreigner je voľba, s ktorou sa nedá nič pokaziť. Avšak to načasovanie nie je najlepší. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

fairytalebliss

Jeden z najemotívnejších a najsilnejších príbehov lásky. Príbeh sa zaoberá nejednou ťažkou témou, ktoré vo filmoch pre mladých často nevídame. A fakt, že je to vlastne celé založené na skutočných udalostiach, to robí ešte viac srdcervúcim. Príbeh, ktorý vás zasiahne a bude vo vás ešte dlho, dlho rezonovať. Príbeh o bolesti, nádeji, nespravodlivosti a o veľkej, hlbokej, úprimnej a čistej láske. Nie je to práve ľahké pozeranie a nejaký čas potrvá, kým to všetko spracujete. Odporúčam všetkým fanúšikom príbehov Nicholasa Sparksa a tým, ktorí majú radi filmy štýlu Predtým, ako som ťa poznala či Na vine sú hviezdy. ()

Agatha

Nemohl jsem uvěřit, že se tenhle film objevil v programu. Skoro 5 let čekání, marné vyhlížení českých titulků, a nakonec TV Prima překvapila a potěšila. Dabing sice nic moc, ale díky za to. Natočeno podle knižní předlohy a podle skutečného příběhu její autorky Jessicy Koch. Knížka (vydáno pod názvem Blízko obzoru) mě tenkrát úplně dostala a na film jsem byl hodně zvědavý, i když mi bylo jasné že 460 stránek se do 110 minut těžko vejde. Musím ale říct, že Němci si s tím velice dobře poradili. Dokonce bych skoro ani nepoznal že to Němci natočili ;-) Příběh je očesán na nezbytně nutné a pro děj podstatné pasáže a myslím že funguje dobře. Herci se snažili, výprava s kamerou fajn a hudba odpovídající. Jen se mi oproti knize zdálo že bylo více zacíleno na teeneagry. Vcelku spokojenost. ()

• Natočeno podle skutečného příběhu Jessicy Koch (Luna Wedler), která své vzpomínky vydala knižně v roce 2017. V Německu se kniha záhy stala bestsellerem a v ČR byla vydána v témže roce pod názvem „Blízko obzoru“. (Agatha)
  • Kromě Německa se natáčelo také v Portugalsku. (Agatha)