Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marcell je bohatý, úspěšný, ale nešťastný architekt, který čelí nejhorší noci svého života. Poté, co stráví své 40. narozeniny na nudné firemní večeři, se na už tak příšernou oslavu dostaví i jeho neschopní kamarádi z dětství, kterým se posledních 20 let úspěšně vyhýbal. Členové této povedené sestavy, kterou tvoří talentovaný umělec Vinsz, bezstarostná idealistka Alexa, přehnaně úzkostlivý veterinář Guszti, budižkničemu Jet a neúspěšný herec Adrian, už se na něho nezlobí a jsou připraveni dát jejich přátelství druhou šanci. Ale večer náhle nabere temný a tragický spád, který Marcella přiměje učinit rozhodnutí – buď své přátele znovu zklame, nebo se za ně postaví a pomůže jim uskutečnit ten nejbláznivější nápad v jejich životě – propašovat obraz na nejprestižnější aukci umění v Budapešti. (Cinemax)

(více)

Videa (7)

Recenze (8)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Maďarskí susedia teraz išli trochu vedľa. „Pesti balhé“ chce byť ľahkou komédiou a zároveň aj trochu serióznejším filmom (zameranie na dlhoročný „priateľský vzťah“ medzi dlhoročnými kamarátmi). Nejako sa im to teraz nepodarilo spojiť. Miestami trochu amatérsky, nie vždy fungujúcou „komédiou“, bez nečakaných zvratov a mierne slabšími hereckými výkonmi, aj od hercov/herečiek s väčšími skúsenosťami. Jedine „outsider“ Gábor Reviczky (vo vedľajšej roli) to so svojimi malými scénkami to drží nad vodou. Film (maximálne) na jedno pozretie. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Naivné. To je to slovo, ktoré hľadáte. Celý dej, zápletka, plán, všetko bolo naivné. Ich motivácia bola vycucaná z prsta. Čakal som aspoň trochu nejaký zvrat, ktorý by ma zaujal. Namiesto toho som dostal ďalšiu maďarskú nevtipnú trapošinu, kde sa posere všetko, čo sa posrať má, kde sa humor varí z vody a kde dej nemá čím zaujať. Akonáhle príjimete fakt, že je to sranda a nie vážny film o nejakom heiste s vtipnými scénkami, nemá to čím udržať vašu pozornosť. K žehleniu ideálne. 1 z 5 ()

Reklama

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Netradiční partička "zlodějů" - úspěšný architekt, rádoby herec, mizerný zvěrolékař, indiánský magor a věčná puberťačka se žvejkačkou - spojí své síly a plánují propašovat dílo mrtvého kamaráda "malíře" do aukce.  Film jede podle zaběhnutého, léta neměnného formátu - hlavní hrdina se nejprve nechce akce zúčastnit, pak povolí, tak nějak první pokus nedopadne, všichni se na hlavní postavu naštvou, on pak zázračně prozře, všechny přemluví k opětovné akce a pozor nečekaný konec v podobě úspěchu :). Bohužel se tam těch klišé momentů a už někdy viděných scén nahromadilo mnoho, takže víc jak 3* nedám. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

O budapešťskom podraze sa hovorí aj v Bruseli a Orbán sa len z diaľky smeje, ale nie o tomto bol tento film. Najväčší vtip je ozvena slova kokot v kostole a potom záber na Miazgovcov. Sú tu síce situácie, kde sa na hlúposti zainteresovaných dá pobaviť, ale dejovo nemá táto komédia žiadne eskapády, ktoré by diváka udržali v pozornosti a takzvané hlášky sú brzdené prechodom z komediálneho žánru na kvázi až dramatický. Potenciál tu bol, ale ostalo to v priemernej rovine. ()

futislav 

všechny recenze uživatele

Klasická nenáročná popcornovka, která si nehraje na adepta Oscara. Ale překvapivě často se zasmějete a o to u filmů téhle kategorie jde. Herecké a filmařské umění dostává mnohdy docela na prdel, ale zase tak špatné to není. Občas film působí hodně amatérsky, ale některé pasáže jsou naopak zvládnuté na jedničku a zaslouží palec nahoru. Jako oddechovka výborné. Zápletka je docela neotřelá a celkový dojem je osvěžující. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama