Muž se dvěma mozky

Muž s dvoma mozgami

Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1983, 86 min

• A.L.E.S.

Jediné, co mi přišlo vtipné, bylo snad jméno hlavní postavy. Popravdě Martina vůbec nemusím, nelíbí se mi jeho humor, vystupování ani on samotný. I když se mu tady pár vtípků povedlo (novinové výstřižky v saku), čekal jsem, že film bude více sci-fi. Pojetí filmu se však omezilo jen na přístroje. Trapný pinball pak film jen umrtvil a protahoval agonii.(12.5.2014)

U nás poměrně neznámá komedie, ke které ani neexistují české titulky. Ale kdysi jsem ji viděl a upřímně musím přiznat, že jsem několikrát vybouchl smíchy. Zejména kontrola řidiče na přítomnost alkoholu v krvi mě na několik minut paralyzovala. K čemu jsou drahé alkohol testery, když řidič může před policistou chodit po rukou, žonglovat s pomeranči a metat kozelce? Přesvědčit se můžete sami. Tenhle film rozhodně splňuje svůj účel, byť má hluchá místa.(11.9.2009)

Hehe, "...v nemoci a zdraví, dokud nás smrt nerozdělí!" Nejlépe manželova, ale kdoví, že... ;o] . . . Byť obsahem extravagantní, formou ryze rutinní hollywoodská >bi-fi< , místy velmi zábavná, provokativní a na svou dobu i docela sexuelně nekorektní, místy však ve vší bizarnosti nedotažená i trošku nudná. D.m.s.n. prostě ryzí průměrná hw taškařice, kterou zachraňuje hlavně tehdy vskutku krásná >žena vamp< K.T. - - - P.S. Pro našince u obrazovky tedy ke sledování ovšem tradičně zpackaná ořezem obrazu a docela nesnesitelným typickým televizáckým dabingem. Možná, možná(!) by u mě filmek v rámci žánru ve své ulítlosti zasloužil i čtyři hvězdičky, tak snad někdy na dvd tak >jak se patří< ... - - - - - (Poprvé viděno 18.11.2011 na noční >nova biznema< , hodnocení 335., komentář zde jako pětadvacátý - 18.11.2011)(18.11.2011)

Pribeh je takova variace na klasicky vztahovy drama kde je jeden chlap a dve zensky, jenze jelikoz je druha zenska jen mozek, dava to radne uchylnou a zabavnou komedii. Nejvetsi podil ale na tom maj hlavni predstavitele. Turner je dokonala mrcha a pak tu je genialni Martin, vetsinu casu pobihajici s vyrazem naprostyho silence. Film ma sice i hluchy mista, ale proste tu je dost vtipu, sem tam naka uchylarna a slusne napinavy finale a hlavne silenec Martin, takze to da solidni komedii.(17.9.2009)

"Mozgy ma fascinujú, lebo majú podobne slizkú a mazľavú hmotu ako červy." Uletená komédia, pri ktorej som si uvedomil, ako vnútorné naladenie formuje tvár. Steve Martin dneška je ulízaný trapák s tvárou slizoidného komika reprezentujúceho oficiálnu líniu humoru. Začiatkom 80. rokov to ale bol normálne sympatický ďábel - prístupný takýmto gejzírom šibnuto odvalených a zároveň inteligenciu neurážajúcich gagov.(5.3.2009)

• - Název metody mozkové operace Dr. Hfuhruhurra (Steve Martin), tzv. cranial screw-top (metoda lebečního víka), později inspiroval britskou punk-popovou skupinu Cranial Screwtop, která název převzala. (PogoJoe)