Ach, Bože

Oh, God!

Komedie

USA, 1977, 98 min

"Pštrosové se mi taky nepovedli. Vypadají hloupě. A taky avokádo. Udělal jsem moc velkou pecku." Ani Bůh prý není vždy dokonalý, což nemohu posoudit, protože všichni oslovení církevní hodnostáři tvrdí, že nemám předpoklady pro setkání s Bohem. Přesto jsem se bavil, když jsem zjistil délku Božího dne, neúčinnost Boží vizitky, vysílání na ultrabožích vlnách či žehnání odpadkům. Bylo to celkem zábavné, leč hlavní hrdina mi byl totálně nesympatický, ale Bůh stál za to: "K tomu mi dopomáhej Já."(16.5.2016)

• slunicko2

Bůh zase jednou navštíví Zemi a hledá vyvoleného. 1) Lze jen litovat, že dobrý i když nijak originální námět nepadl do ruky někomu více navštívenému Duchem Svatým, než byl scénárista. Mohlo tak vzniknout něco lepšího, než jen prvoplánová nudná moralizující agitka. 2) Únavně rozvláčnou první polovinu filmu nezachránil ani unylý čtyřiatřicetiletý populární zpěvák country music John Denver v hlavní roli, ani opravdu milý jednaosmdesátiletý George Burns v roli Boha Všemohoucího. 3) Přes všechnu plakátovost a naivní americké pozlátko se však film ke konci poněkud vzchopil a byť jen vzdáleně si připomenul, o čem vlastně chce být. 4) Ale přes všechny výhrady - bylo by to krásný se moci zeptat stejně jako Jerry Landers: Maybe, sometimes...couldn´t we just talk?, i když bychom se asi nedočkali lepší odpovědi, než byla ta, kterou slyšel hrdina filmu: I'll tell you what. You talk... I'll listen.(1.3.2010)

• dopitak

Jen dabing Jana Teplého (v roli Boha) za něco stojí. Hloupý film, s hloupým námětem a nikam nevedoucími dialogy. O nic tam nejde, nebral bych to ani jako moralizování, spíš lelkování a zabíjení času. Johna Denvera jsem v ničem nikde neviděl, ani ho tu na ČSFD nemáme.(8.2.2014)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář - A(15.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $41,687,243Tržby Celosvetovo $-(7.1.2010)