Reklama

Reklama

Zkouška

(festivalový název)
  • Německo Das Vorspiel (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Z velkých ambicí houslistky Anny udělat velkou hudební kariéru sice nic nezbylo, ale jako učitelka na hudebním gymnáziu, která má vcelku harmonické manželství, milence a zdárného syna, vede poměrně spokojený život. To všechno však dostává trhliny, když s velkou ctižádostí a rostoucí posedlostí vezme pod svá křídla dvanáctiletého Alexandra, aby ho připravila na talentové zkoušky. S chlapcem, který je v jejích očích mimořádně talentovaný, tráví Anna stále více času a začne kvůli němu zanedbávat svou rodinu. Posunutím priorit se její manželství brzy ocitne v krizi. Také ve vztahu s milencem, cellistou Christianem, dochází ke stále většímu napětí, protože Anna se zcela upne k tomu, aby svému chráněnci Alexandrovi umožnila kariéru, která jí samotné zůstala odepřena. V den konání zkoušek však dojde ke katastrofě... Film Zkouška vrhá ostré světlo na muzikantský svět, ve kterém chce být každý dokonalý nebo po něm dokonalost chtějí ostatní. (Das Filmfest)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (2)

Detektiv-2 

všechny recenze uživatele

Zajímavý příběh z prostředí talentů klasické hudby. Samotná hudba jen lahodí uchu a ač nejsem zatvrzelým příznivcem tohoto žánru, vybrané melodie film skvěle doplňují. Hlavní hrdince musíte přijít na chuť, ale pochopení si u mne najde. Děj plyne a má gradační linii. Místy těžké, místy úsměvné, ale rozhodně kvalitní podívaná. Oceňuji práci živé kamery, která dynamicky podtrhovala danou scénu. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Herecký koncert Niny Hossové, které se daří pozvednout snímek na vyšší úroveň. Příběh ženy, která bojuje se svými nenaplněnými ambicemi a snaží se s nimi vyrovnat skrze velký tlak, který klade na své okolí, není dějově sám o sobě totiž ničím originální. Hlavní protagonistka však dokáže velmi dobře svými pohledy a jemnými grimasami jasně vystihnout co se v jí ztvárněné postavě děje. Režisérka si většinou postačí se scénami beze slov, v nichž vynikají pouze ruchy či hudba. Když už přijde na dialogy, většinou se jedná o pouhá intermezza, která spíše dovysvětlují či dobarvují děj, aniž by měla reálný dopad na jeho posun. Závěrečná katarze je zbytečně doslovná, dopad na diváka je ale takový, jaký by měl být. ()

Reklama

Galerie (17)

Reklama

Reklama