Reklama

Reklama

Třída z Itaewonu

(TV seriál)
  • Jižní Korea Itaewon keullasseu (více)
Drama / Romantický
Jižní Korea, 2020, 18 h 26 min (Minutáž: 63–88 min)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Bývalý vězeň lačnící po úspěchu i pomstě míří vysoko: otevře si bar v rozmanité čtvrti Soulu. (Netflix)

Recenze (10)

jarah 

všechny recenze uživatele

Až som si vzdychla pri sledovaní posledných minút tejto drámy. Vedela som, že Park Seo Joon bude zárukou kvalitného zážitku, pretože stvárnenie silných charakterov mu ide. Na druhej strane, meno Kwang Jin nie je v scénaristickej obci známe, takže som krotila svoje očakávania. O to väčšie je moje prekvapenie a spokojnosť. Každá jeho postava má za sebou silný príbeh a dostane sa divákovi pod kožu aj vďaka kvalitnému soundtracku. Skladba https://www.youtube.com/watch?v=txFeihoczb0 ako leitmotív je dokonalá. Tento rok začína množstvom kvalitných juhokórejských drám, bude ťažké vyberať favorita. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Mělo to výborné ohlasy, tak jsem si říkala, že třeba to bude trefa do černého a fakt se mi bude líbit. No, nevydařilo se. Nejprve bych ovšem ráda vzdala hold Kim Dami, protože ta byla opravdu výborná! Ty její štěněčí očka, když měla z něčeho radost, byla skvěle rozpustilá i uměla být vážná, nemluvě o její podlý stránce. Ona i její postava jsou to, kvůli čemu by se měli lidé na tenhle seriál podívat. Pak je tu Park Seo-joon, průměrný fešák, co umí zahrát – pokaždé když si jeho postava přejela rukou přes vlasy zezadu dopředu dokázal přesně divákovi zprostředkovat, co jeho postava cítí. No a pak je tu ten zbytek. Postava Park Seo-joon byla vlastně neměnná; ukázalo se nějakých 15 let jeho života a on se vůbec nezměnil. Netvrďte mi, že existuje člověk, který se za tak dlouhou dobu nezmění, nemluvě o tom, že ten člověk dost prožil. Na příběhu není nic nového, jde o pomstu a vlastně na konci těžko říct, zda k ní došlo. Spíš šlo o příčinu a následek (něčeho, co začalo ještě před pomstou). První dva díly mě absolutně nebavily, pak mě to chytlo a vcelku ušlo do nějakého devátého dílu, kdy to nabíralo rychlost dolů, aby se to vybouralo v nějakém třináctém díle. Od tohoto dílu jsem v podstatě do konce trpěla a kvůli tomu jsem měla možnost si seriál víc promyslet a zjistila jsem, že za něčím, co vypadá novátorsky (transgender, rasismus a černá postava), je to vlastně tupé. A přestože hlavní postava za sebou měla silnou manažerku, většina jeho úspěchu byla postavena na náhodě (SPOILER - Toni s bohatou babčou výborně umístěnou na místo, kam se přestěhovali apod. KONEC SPOILERU). Vlastně to ani není kritika společnosti, je to jen utvrzení toho, že „silnější pes mrdá“ - pardon za ten výraz, ale jinak to v tomhle seriálu prostě nejde. Nakonec je nejtragičtější postava zkažený syn, který zhřeší, a je to právě on – kupodivu – se kterým jsem dokázala nejvíc soucítit. Byl semlet. OST lehce nad průměrem, ta sladká matlárna na konci je jen vykrádačka jiných, ale ústřední píseň je vydařilá. Seriál je přesně na hranici 2 a 3 *. Dvě jsou málo, tři moc. 50 %. ()

Reklama

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

K tomuto seriálu ma pritiahla titulná pieseň a vôbec neľutujem, Seo-joon Park  je skvelý herec, ktorý vlastne nikdy nesklame, nech už hrá akúkoľvek rolu, ale tieto role životom skúšaných a nešťastných sú pre neho ako šité. Charaktery postáv boli jasné a zaujímavé, páčilo sa mi, že tu zvíťazila tá druhá. Ako celok to bolo skvelé a zaujímavé. ()

Roby 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po vážně dlouhé době jsem po dokoukání k-dramatu učinil zasloužený potlesk ve stoje. Itaewon Class je typ moderního k-dramatu, které by Korejci měli točit častěji a vyhýbat se zajetým stereotypům, které jsou často nechtěným prvkem mnohých diváků. Tvůrci nám ukázaly, že mít hlavní postavy, které jsou tak trochu svině není nic co by nám divákům vadilo a právě naopak tím spíš ukazuje, že dokonale kladní hrdinové jsou v životě naprostá fikce. Herečka Kim Da-Mi předvedla podle mě nejlepší výkon z celého ansámblu a skvěle zahrála silnou vůdčí hrdinku, která se nebojí ponořit ruce do bahna a bez pardónu profackovat každého kdo se na ní špatně podívá a právě tyhle scény jsem si velmi užil. Ambiciózní moula v podání Park Seo-Joona byl taky skvělý a myslím, že dokázal dobře vystihnout naivní povahu jeho postavy, takže tady taky určitě palec nahoru. Scénář, hudba i prostředí ulice v Itaewonu byly parádní a já nemám moc co vytknout. Jsem rád, že nám Korejci dodávají seriály, které jsou odlišné od těch, které se točily dlouhé roky a byly plné šablonovitě tvořených postav nebo rodičů, kteří nemají nic lepšího na práci než dělat svým dětem dusno. Věřím, že budou točit více seriálů jako jsou Itaewon Class, Vagabond nebo Memories Of The Alhambra.Takže... Itaewon Class = paráda. ()

denulik 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica zobrazujúca boj Dávida s Goliášom (pardón Paka s Čangom) ma bavila viac, bolo to svieže, zábavné, napínavé. Druhá polovica skĺzla do klasickej doramy. To nie je nevyhnutne negatívum, ja mám doramy rada, len to už išlo viac podľa zaužívaných šablón. Suma sumárum, dokonalý seriál to nie je, ale rozhodne vysoký nadštandard. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (3)

  • Píseň „Sweet Night“ napsal a zazpíval člen skupiny BTS Kim Taehyung (V), který je jedním z blízkých přátel Park Seo Joona, hrajícího hlavního protagonistu. (Bumkybunny)
  • Před začátkem natáčení si herec Park Seo-Joon založil vlastní YouTube kanál kvůli lepšímu propojení s fanoušky, kde mimo jiné i zdokumentoval trnitou cestu k jeho netradičnímu účesu, který si musel kvůli roli nechat udělat. Pomocí tohoto kanálu se i snažil seriál efektivněji propagovat a dostat ho do povědomí širšímu publiku. (Roby)

Reklama

Reklama