Reklama

Reklama

Výjimečná právnička U Jong-u

(seriál)
  • Jižní Korea Isanghan Byeonhosa Uyeongu (více)
Trailer
Drama
Jižní Korea, (2022–2024), 36 h 9 min (Minutáž: 64–83 min)

Série(2) / Epizody(32)

Geniální právnička U Jong-u právě nastoupila do špičkové právnické firmy, a i když má poruchu autistického spektra, nebojí se žádné výzvy v soudní síni ani v životě. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

krisikowa 

všechny recenze uživatele

V takový tý kategorii "večer, kdy nechceš přemýšlet" je to ideální. Je to inteligentní, emočně i obsahově plný, celý aranžmá je hrozně příjemný a hlavně do jisté míry může být pro Evropany exoticky nepochopitelné, jak některé kauzy vznikají. Jde o čest rodiny, jedince, morálka  a tradice má jiný podklad než u nás. Některé zápletky jsou pro nás absolutně nepochopitelné. Ale přesto se do nich dokážeme vcítit. Trochu mi občas vadila ta divadelnost, místy až dětinská. Dialogy proto byly šroubované. Chvílemi jsem měla deja vu, jak jsme na začátku milénia koukali na telenovely, ale vlastně mi to zase tolik nevadilo. Vztah hlavní postavy k otci, matce i příteli byl specifický, ale pochopitelný. A rozhodně se jedná o seriál, u kterého čekáš na další díly.  Rozhodně doporučuju jako párový seriál: hoďka, hoďka a půl na jednu epizodu, málo dílů, občas si můžete pustit i dva, když se chce, je to vtipný, chvilkama romanťárna a nemůžete se dočkat, jak se to vyvrbí. :) Těším se na další sérii. ()

loki5 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako narval mezi běluhami. A poslední co je třeba překonat jsou točité dveře. U tohohle nevím co napsat. Protože se mi lehce kritizuje, ale daleko hůře chválí. Eun-bin Park je v tomhle naprosto skvělá a to v průběhu celého seriálu. Ale tohle se dá říct i o všech ostatních. 18h uběhlo jak voda a v každém díle bych našel něco co mě vyrazilo dech nebo co si budu dlouho pamatovat. Tak místo recenze napíšu to. 1. Díl - tabulka s emociálními výrazy tváře otce. Drobný detail, ale skvělý úvod.  2. Díl - Wau a co jsem přišla :-D. 3. Díl - Pořád mě držíte za zadek - Zrovna jsem se věšela a Jun ho mě zachránil - nejsem pro obžalovaného přínosem. 5 minutová scéna která má vše.  4. Díl - Máte na to důkazy - jedna věta a vše je jinak 5. Díl - Dopis na stěně místo diplomu (dělat právníka asi není úplně jednoduché) 6. Díl - Rozsudek. A story o Velrybě a lovcích. 7-8. Díl - Setkání první a na konci 9. Díl - Děkuji 10. Díl - 57 sekund (ale bylo to míň) 11. Díl. - To by byl spoiler, ale docela mě mrazilo 12. Díl - Delfínovec doufám že nevyhyne (no zatím nevyhynul a zabránil jedné veké chybě) 13-14. Díl - Rozhovor s tatíkem. A vlastně vše :-D 15-16. Díl - Kwon statečný/hlupák. A i celý závěr. No asi si to tak za měsíc dám celé znovu. P.S. Některé případy v seriálu jsou přepis skutečných soudních sporů. 95% ()

Reklama

Koral17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál nie je bezchybný a ani úplne vyrovnaný. Jednotlivé diely majú rozdielnu kvalitu, niektoré dosahujú len na priemer, niekedy sa dostaví i nuda, väčšina epizód je ale vynikajúca. Z môjho pohľadu sa jedná o nadštandard v rámci súčasnej globálnej seriálovej produkcie, preto dávam celkovo plný počet bodov. Seriál nevnímam ako realistickú dramatizáciu skutočných súdnych prípadov alebo vzťahov v rodine a na pracovisku, ale predovšetkým ako modernú rozprávku s veľmi originálnou poetikou, ktorá divákovi štylizovanou a zároveň hravou formou predkladá niektoré zložité celospoločenské i osobné problémy. Ústredná postava príbehu – geniálna právnička U Jong-u (ktorú geniálne ;-) hraje Park Eun-bin) vstupuje v úvodnej epizóde do svojho prvého pracovného, kolegiálneho i milostného života. Pretože má poruchu autistického spektra, musí čeliť na každom kroku rôznym nástrahám a ťažkostiam. S ich prekonávaním jej výdatne pomáhajú tri ústredné mužské postavy príbehu - traja „princovia“ v staršom, strednom a mladom veku. Hlavným ochrancom je starostlivý otec, takmer svätec, ktorý bol jedinou oporou jej doterajšieho (detského) života. Keď Jong-u nastúpi do veľkej právnickej firmy Hanbada, tak okamžite nájde sympatizanta v postave svojho priameho nadriadeného advokáta Čonga –  priateľského muža v strednom veku, ktorý je síce prísny a niekedy uštipačný, ale zároveň chápavý a láskavý. Súhlasím s názorom užívateľky Karmel, že veľmi dobre a mnohostranne vykreslený vzťah hlavnej hrdinky a advokáta Čonga patrí k absolútnym vrcholom seriálu (musím zdôrazniť taktiež vynikajúci a veľmi ľudský herecký prístup Kang Ki-yeonga v postave advokáta, ktorý kladiem na roveň s výkonom hlavnej predstaviteľky). Ďalší zásadný (milostno-priateľský) vzťah sa rozvíja medzi Jong-u a jej mladým kolegom Jun-hoom. Páči sa mi, že Jun-ho skutočne rešpektuje zložitú osobnosť hlavnej hrdinky a nesnaží sa ňou manipulovať, ale zároveň si vie vymedziť i svoje vlastné hranice (o veľrybách sa rozpráva iba v čase obeda ;-). Naopak vzťah hlavnej hrdinky k ženským autoritám je zložitý, pretože primárne vychádza z traumy spojenej s postavou krkavčej matky, ktorá ju po narodení opustila. V príbehu sa z času na čas objaví silný ženský vzor, ako napríklad právnička bojujúca za práva žien, ktorý by snáď mohol v budúcnosti formovať a rozvíjať i osobnosť Jong-u. Dúfam, že plánovaná druhá séria sa zameria taktiež na túto oblasť a ukáže nám ďalší vývoj hlavnej hrdinky i vo vzťahu k ženskému svetu. ()

Karmel 

všechny recenze uživatele

Série 1: Hlavní postava, která je autistou není zas až tak inovativní téma, např. bollywoodský film My name is Khan toto téma zpracoval velmi zdařile (i když stopáž je vražedná, jak se na bollywood sluší a patří). Bohužel mne první díl úplně nechytil, ale vydržela jsem. A v posledním jsem si přála, aby všechny předchozí díly byly zpracované tak jako ten poslední. Hlavním tahákem měly zřejmě být soudní spory a milostné vztahy, ale pro mne to nefungovalo. Většina soudních sporů byla velmi bizarní (v negativním slova smyslu). Korejské právo na mne působilo podobně. Zápletky v soudních sporech byly často předvídatelné (strom, napadení od autistického bratra atd.) a ukřičené. A milostné vztahy taktéž slabota. On se do ní opravdu zamiloval jen proto, že ji viděl ve svatebních šatech?! A kde se to najednou vzalo, že si její kamarádka právnička oblíbila toho nepříjemného kolegu?! Postavy jsou prostě napsané dost ploše, kromě Jong-u a Čonga. Aspoňže v posledním dílu napsal scénárista pro Jong-u a Jun-ho velmi hezkou scénu, kterou vkusně a přirozeně vyřešil jejich vztah (mňau). Vlastně celý poslední díl, včetně soudního sporu, byl skvěle napsaný a zpracovaný. A proč stojí za to se na seriál podívat? Určitě výkon Park Eun-bin, která je prostě skvělá. Poslední díl. Hudba je nadprůměrná. Také průběh vztahu mezi starším právníkem Čongem a jeho crew, a hlavně mezi ním a podivnou právničkou U Jong-u. Pěkně napsaný vývoj jejich přátelství, zajímavější než všechny milostné zápletky. A také ty jejich vychytávky (tak typické pro K-dramas): když Jong-u najde řešení, proplouvání kytovců, jejich zvuky. Ale nejlepší ze všeho byly prostě velryby. Ukradly si pro sebe celou show. O nich bych se ráda dozvěděla víc, a to mnohem raději, než o korejském soudnictví. Kéž by namísto soudních sporů ve všech 15-ti dílech kecali o velrybách, plejtvácích, delfínech, narvalech, běluhách, kosatkách, delfínovcích a tak dááál. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Taká podarená autistická veľrybia story a teda keď už sme pri tých veľrybách vedeli ste že....Mláďatá vráskavca obrovského sú najväčšími na svete. Už pri narodení vážia 2,5 tony a merajú niečo cez 7 metrov. Každú hodinu priberú  3,5 kilogramu a denne narastú o takmer štyri centimetre. samice privádzajú na svet mláďatá približne každé dva až tri roky. Gravidita trvá 12 mesiacov. Mláďatá od narodenia pijú materské mlieko a denne ho skonzumujú až 500 litrov. Aha pardon ale nie o tomto by som mala, tak už to len zhrniem slovami U Jong-u nech to nie je zbytočne dlhé: " Všetky moje myšlienky sa točia, len okolo mňa, takže sa ľudia v mojej blízkosti často cítia osamelí. Neviem kedy a prečo to robím. A netuším ako to zastaviť"....  Za seba môžem však povedať že som sa tých 16 častí v prítomnosti U Jong-u cítila naozaj príjemne a ten čas neľutujem . Nehovoriac o tom, že jej šéfko Mjong - sok bol na zožratie .... ()

Zajímavosti (1)

  • Herečka Eun-bin Park se málem neobjevila v hlavní roli jako U Jung-u, jelikož ve stejnou chvíli dostala nabídku hrát hlavní roli v seriálu Přízeň krále (od r. 2021). Ovšem režisér i scenárista napsali postavu U Jung-u přímo pro Eun-bin. Z toho důvodu se čekalo téměř rok na to, až herečka dotočí svůj předchozí projekt. (mikki089)

Reklama

Reklama